Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Przebudowa mostu na rzece Siennica wraz z dojazdami w ramach rozbudowy drogi powiatowej Nr 3134L Siennica Nadolna - Siennica Królewska Mała od km 4+330 do km 5+534,90"

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie (Krasnystaw, Lubelskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa mostu na rzece Siennica wraz z dojazdami w ramach rozbudowy drogi powiatowej…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 367 261 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W KRASNYMSTAWIE

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110199172

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Borowa 6

1.4.2.)Miejscowość

Krasnystaw

1.4.3.)Kod pocztowy

22-300

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdp-krasnystaw.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zdpkrasnystaw.bipstrona.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e750c0e2-1e3c-4ff3-bcea-302f493f1e20

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00610112

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-12-18

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00315987

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa mostu na rzece Siennica wraz z dojazdami w ramach rozbudowy drogi powiatowej Nr 3134L Siennica Nadolna - Siennica Królewska Mała od km 4+330 do km 5+534,90"

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Branża drogowa: Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa drogi powiatowej nr 3134L od km 4+330 do km 5+534,90 w zakresie obejmującym dojazdy do mostu. Drogę zaliczono do sieci dróg powiatowych o klasie technicznej Z (zbiorcza). W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie:
- robót przygotowawczych, w tym zdjęcie wierzchniej warstwy ziemi urodzajnej, wycinkę drzew i zakrzaczeń,
- wykonanie robót rozbiórkowych w zakresie rozbiórki nawierzchni, podbudów, elementów wyposażenia drogi,
- regulacji istniejących skrzynek sieci infrastruktury technicznej,
- wykonanie wykopów, nasypów, koryta pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni,
- wykonanie konstrukcji wzmocnienia nawierzchni,
- wykonanie krawężników i obrzeży,
- wykonanie zjazdów,
- umocnienie skarp i dna rowów prefabrykowanymi elementami betonowymi lub poprzez obhumusowanie
i obsiew mieszaniną traw,
- wykonanie urządzeń odwadniających drogę,
- wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego,
- roboty wykończeniowe i porządkowe.
Branża mostowa: Przedmiotem inwestycji jest przebudowa mostu na rzece Siennica (od km od 4+495 do 4+515) wraz z dojazdami w ramach rozbudowy drogi powiatowej nr 3134L od km 4+330 do km 5+534,90. Długość całkowita mostu wynosi ok. 20m. Projekt zakłada przebudowę istniejącego obiektu mostowego o konstrukcji żelbetowej z zachowaniem tej samej rozpiętości. Ustrój nośny będzie stanowiła płyta żelbetowa o wysokości min. 30cm. Obiekt będzie wyposażony w jezdnie o wymaganej szerokości, ciąg technologiczny (chodnik służbowy) oraz barieroporęcze. Przewiduje się również wykonanie schodów skarpowych, które zapewnią bezpieczny dostęp dla obsługi mostu pod jego konstrukcję. Obiekt będzie posadowiony pośrednio.
Główne parametry projektowe obiektu:
- długość całkowita obiektu ze skrzydłami ok. 20,0 m,
- długość ustroju nośnego (płyty pomostowej) ok. 6,83 m,
- rozpiętość teoretyczna przęsła ok. 5,93 m,
- szerokość całkowita ustroju nośnego ok. 9,20 m,
- szerokość konstrukcyjna
- chodnik (szerokość całkowita) 1,15m + 2,05 m,
- jezdnia 6,00 m.
- światło poziome ok. 5,43 m
- światło pionowe ok. 3,72m
- klasa obiektu „I” wg PN-EN 1991-2

3.8.)Główny kod CPV

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-12-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2025-12-15

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

GR Development Group Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7123434254

4.3.3.)Ulica

ul. Szkolna 11g

4.3.4.)Miejscowość

Krasnystaw

4.3.5.)Kod pocztowy

22-300

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4432288,82 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00610035/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2025-12-11

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Na podstawie § 17 ust. 1 litera a) oraz § 20 ust. 2 umowy nr 22/PZP/25 z dnia 11.12.2025r. zawartej między Zamawiającym a Wykonawcą oraz w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r poz. 1320 z późn. zm.), w związku z wystąpieniem przeszkody o obiektywnym charakterze (tj. procedura odwoławcza KIO), której okoliczności wystąpienia miały wpływ na należyte, w tym terminowe wykonanie umowy, a także z powodu wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych (tj. okres zimowy), które uniemożliwiają prawidłowe wykonanie zamówienia zgodnie z technologią, co pozwala na przedłużenie terminu wykonania umowy o czas trwania przeszkody oraz z powodu konieczności zmiany umowy spowodowanej okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, które nie modyfikują ogólnego charakteru umowy i nie powodują wzrostu ceny o ponad 50% wartości pierwotnej umowy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana dotyczy terminu wykonania całości robót stanowiących przedmiot umowy w terminie od dnia zawarcia umowy do dnia 15.07.2026r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221111-3Roboty budowlane w zakresie mostów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krasnystaw.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45221111-3 (Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.