Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusz Białobrzycki i Firma Usługowo-Handlowa "ANNA" Anna Białobrzycka

Wartość umowy
296 757 zł
Umowa zawarta
10 grudnia 2025
Okres realizacji
20 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 296 757 zł – 376 906 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa dróg w Dębinie i Czajkach gm. Witkowo w ramach zadania: Rekultywacja, budowa, przebudowa dróg w gminie

Zamawiający Gmina i Miasto Witkowo (Witkowo, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa dróg w Dębinie i Czajkach gm. Witkowo w ramach zadania: Rekultywacja, budowa,…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Drogowa „ANDAR” s.c. A.D. Białobrzyccy. Wartość umowy: 296 757 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina i Miasto WitkowoWitkowo, Wielkopolskie (powiat Gnieźnieński →)opublikowano 11 grudnia 2025
Wartość umowy
296 757 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Firma Drogowa „ANDAR” s.c. A.D. Białobrzyccy (Gniezno), wspólnie z: Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusz Białobrzycki i Firma Usługowo-Handlowa "ANNA" Anna Białobrzycka.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 296 756,57 zł (umowę zawarto 10 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 296 756,57 zł do 376 906,27 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 20 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina i Miasto Witkowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311019467

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gnieźnieńska

1.5.2.)Miejscowość

Witkowo

1.5.3.)Kod pocztowy

62-230

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@witkowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.witkowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1200045

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa dróg w Dębinie i Czajkach gm. Witkowo w ramach zadania: Rekultywacja, budowa, przebudowa dróg w gminie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-de8b472c-f58a-4dbb-b429-aa4a009cdd0e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00593141

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00001107/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.22 Przebudowa dróg w Dębinie i Czajkach gm. Witkowo w ramach zadania

Rekultywacja, budowa, przebudowa dróg w gminie"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00490790

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ITz.271.42.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

291365,91 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Zadanie 1 – Dębina
W ramach inwestycji ETAP – I projektowane jest prawostronne poszerzenie istniejącej jezdni drogi gminnej do szerokości 5,0m (jak dla drogi klasy D) wraz z poboczem gruntowym utwardzonym kruszywem o szerokości 0,75m. Ze względu na poszerzenie jezdni i zmianę geometrii łuków w rejonie skrzyżowania przebudowie podlega również istniejący chodnik wraz ze strefą oczekiwania na przejściu dla pieszych po stronie północnej jezdni.

Zadanie 2 – Czajki
W ramach inwestycji należy wykonać kontynuację poszerzenia istniejącej jezdni drogi gminnej o 0,5 m na długości 200 m – pełna konstrukcja składająca się z podbudowy
z kruszywa łamanego i dwóch warstw z betonu asfaltowego (wiążąca i ścieralna).
Zatrudnienie na umowę o pracę:
Zamawiający wymaga, by wykonawca lub podwykonawca zatrudnił na umowę o pracę osoby wykonujące następujące czynności zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) – zgodnie z art. 95 ustawy Pzp.:
- roboty drogowe – min. 1 osobę odpowiedzialna za układanie nawierzchni asfaltowej.
- roboty drogowe – min. 1 osobę odpowiedzialną za obsługę koparki.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45000000-7 - Roboty budowlane

45233140-2 - Roboty drogowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

296756,57 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

376906,27 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

296756,57 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Firma Drogowa „ANDAR” s.c. A.D. Białobrzyccy

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusz Białobrzycki i Firma Usługowo-Handlowa "ANNA" Anna Białobrzycka

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7842501605

7.3.3)Ulica

ul. Wodna 18

7.3.4)Miejscowość

Gniezno

7.3.5)Kod pocztowy

62-200

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

296756,57 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

20 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
720 337 zł
Próbka: 96 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
393 640 zł1 371 042 zł
Rozstęp międzykwartylowy
977 402 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
393 640 zł
Mediana
720 337 zł
Górny kwartyl
1 371 042 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina i Miasto Witkowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Witkowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 296 757 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Drogowa „ANDAR” s.c. A.D. Białobrzyccy (Gniezno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.