Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
357 930 zł
Umowa zawarta
26 listopada 2025
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena40%Cena prawo opcji20%Czas usunięcia awarii40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa subskrypcji oprogramowania EDR wykorzystującego sztuczną inteligencję

Zamawiający Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa subskrypcji oprogramowania EDR wykorzystującego sztuczną inteligencję”, wybierając ofertę wykonawcy Vida Andrzej Tarasek. Wartość umowy: 357 930 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Polska Agencja Rozwoju PrzedsiębiorczościWarszawa, Mazowieckieopublikowano 26 listopada 2025
Wartość umowy
357 930 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 października 2025

    Termin ofert: 31 października 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 listopada 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Vida Andrzej Tarasek (Katowice).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 357 930,00 zł (umowę zawarto 26 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 017181095

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pańska 81/83

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-834

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzp@parp.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.parp.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://parp.eb2b.com.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


agencja rządowa działająca na podstawie ustawy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


wspieranie i rozwój przedsiębiorczości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa subskrypcji oprogramowania EDR wykorzystującego sztuczną inteligencję

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1e538d9f-9b3d-4e21-8282-8db738c231b2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00556574

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-11-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00076187/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa subskrypcji oprogramowania EDR wykorzystującego sztuczną inteligencję

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

KPO

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00492362

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

p/138/BI/2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest odnowienie 900 szt. subskrypcji oprogramowania wykorzystującego sztuczną inteligencję (AI) Arctic Wolf Aurora Endpoint Defense (Aurora Protect + Aurora Focus) wraz ze wsparciem producenta oprogramowania i Wykonawcy.
Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie dostarczenia maksymalnie 50 szt. dodatkowych subskrypcji.

4.5.3.)Główny kod CPV

72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

357930 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

357930 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

357930 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Vida Andrzej Tarasek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

651-15-41-295

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

357930 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72268000-1Usługi dostawy oprogramowania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
364 795 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 050 zł3 225 233 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 010 183 zł
Źródło próbki
CPV 72268000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 050 zł
Mediana
364 795 zł
Górny kwartyl
3 225 233 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 357 930 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72268000-1 (Usługi dostawy oprogramowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Vida Andrzej Tarasek (Katowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.