Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
32 472 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    19 926 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    12 546 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa sprzątania pomieszczeń na terenie OUK Łask i OUK Pabianice / 2025

Zamawiający "EKO-REGION" sp. z o.o. (Bełchatów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa sprzątania pomieszczeń na terenie OUK Łask i OUK Pabianice / 2025”, wybierając ofertę wykonawcy "Ba-Za-Zapart i syn" Sp. j. Łączna wartość umów: 32 472 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: "EKO-REGION" sp. z o.o.Bełchatów, Łódzkie (powiat Bełchatowski →)opublikowano 27 października 2025
Łączna wartość umów
32 472 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 września 2025

    Termin ofert: 26 września 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 października 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma "Ba-Za-Zapart i syn" Sp. j. za łącznie 32 472,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"EKO-REGION" sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590765381

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bawełniana 18

1.5.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@eko-region.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.eko-region.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/eko-region.

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa sprzątania pomieszczeń na terenie OUK Łask i OUK Pabianice / 2025

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9b3eff98-bd45-4b33-bd9e-29679df54e5f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00496509

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-10-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00419944

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na sprzątaniu pomieszczeń i utrzymaniu w nich czystości wraz z utrzymaniem czystości i sprzątaniem miejsc wskazanych przez Zamawiającego na terenie:
- Zadanie 1: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku przy ul. Słowackiego 16,
- Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Pabianicach przy ul. Warszawskiej 75,
2) Zakres usługi świadczonej przez Wykonawcę:
a) Zadanie 1: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku,
ul. Słowackiego 16:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~56 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, w ciągu trzech dni w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 13:00 do 15:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
b) Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Pabianicach, ul. Warszawskiej 75:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~66,60 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 08:00 do 10:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.

Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ
i umowy, tj.: miejsce realizacji usługi, zakres usługi, zakres obowiązków, uprawnień i odpowiedzialności Wykonawcy na terenie wskazanym przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. – dla każdego zadania.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.)Wartość części

19188,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na sprzątaniu pomieszczeń i utrzymaniu w nich czystości wraz z utrzymaniem czystości i sprzątaniem miejsc wskazanych przez Zamawiającego na terenie:
- Zadanie 1: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku przy ul. Słowackiego 16,
- Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Pabianicach przy ul. Warszawskiej 75,
2) Zakres usługi świadczonej przez Wykonawcę:
a) Zadanie 1: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Łasku,
ul. Słowackiego 16:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~56 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, w ciągu trzech dni w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 13:00 do 15:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.
b) Zadanie 2: Oddział Usług Komunalnych ”EKO-REGION” sp. z o.o. w Pabianicach, ul. Warszawskiej 75:
- sprzątanie pomieszczeń o powierzchni całkowitej ~66,60 m.kw. na terenie budynku biurowego;
- sprzątanie pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych, o których mowa w punktach powyżej odbywać się będzie, dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i piątek w godzinach od 08:00 do 10:00 przez jednego pracownika.
Zastrzega się jednak, że jeżeli termin wykonania usługi przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, należy wyznaczyć w danym okresie rozliczeniowym inny dzień do wykonania usługi, zaakceptowany przez obie strony.

Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 1 do SWZ
i umowy, tj.: miejsce realizacji usługi, zakres usługi, zakres obowiązków, uprawnień i odpowiedzialności Wykonawcy na terenie wskazanym przez ”EKO-REGION” sp. z o.o. – dla każdego zadania.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.)Wartość części

13284,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

19926,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

20999,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

19926,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"Ba-Za-Zapart i syn" Sp. j.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7310005805

7.3.3)Ulica

Kunickiego 9

7.3.4)Miejscowość

Pabianice

7.3.5)Kod pocztowy

95-200

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

19926,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12546,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

20399,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12546,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"Ba-Za-Zapart i syn" Sp. j.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7310005805

7.3.3)Ulica

Kunickiego 9

7.3.4)Miejscowość

Pabianice

7.3.5)Kod pocztowy

95-200

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12546,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 000 zł
Próbka: 144 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 398 zł1 461 462 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 235 063 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 398 zł
Mediana
553 000 zł
Górny kwartyl
1 461 462 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

"EKO-REGION" sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 32 472 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "Ba-Za-Zapart i syn" Sp. j. (Pabianice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.