AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątania terenów przyległych do budynku

Zamawiający Sąd Rejonowy w Gorlicach (Gorlice, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Sąd Rejonowy w GorlicachGorlice, Małopolskie (powiat Gorlicki →)opublikowano 1 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 554 360 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 11:00
6d 2h
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Kontrola jakości świadczonych usług – 20 % znaczenia (Wj)20%Kryterium społeczne – zatrudnianie osób niepełnosprawnych – 20 % znaczenia (Ws)20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji pomieszczeń budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątania terenów przyległych do budynku.

  • 2

    ZakresZamawiający dopuszcza zmniejszenie zakresu do 50% sumy miesięcznych wynagrodzeń oraz zwiększenie zakresu do 10% sumy miesięcznych wynagrodzeń, przy czym łączna podwyżka nie może przekroczyć 10% pierwotnej maksymalnej wartości umowy.

  • 3

    ZakresWykonawca musi wykazać co najmniej 2 usługi utrzymania czystości w budynkach użyteczności publicznej o powierzchni sprzątanej nie mniejszej niż 1500 m2, wykonane lub wykonywane przez co najmniej 12 miesięcy.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje także mycie okien w Ośrodku Kuratorskim przy ul. Biecka 9b 1 raz na półrocze, w marcu i wrześniu, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

  • 5

    KryteriaUmowa trwa 12 miesiące, a kryteria oceny obejmują cenę 60, kontrolę jakości świadczonych usług 20 oraz kryterium społeczne dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych 20.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2023, 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Firma Usługowa „BŁYSK” Sp. z o.o. przy 13 ofertach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Gorlicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000324292

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Biecka 5

1.5.2.)Miejscowość

Gorlice

1.5.3.)Kod pocztowy

38-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kierownikadministracyjny@gorlice.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gorlice.sr.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Wymiar Sprawiedliwości

1.11.)Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania
1.11.1.)Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie

Kancelaria Radców Prawnych Anna Studencka Dawid Studencki - Dawid Studencki - Pełnomocnik Zamawiającego

1.11.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6751760157

1.11.3.)Ulica

ul. Topolowa 31/1

1.11.4.)Miejscowość

Kraków

1.11.5.)Kod pocztowy

31-506

1.11.6.)Województwo

małopolskie

1.11.7.)Kraj

Polska

1.11.8.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.11.11.)Adres poczty elektronicznej

biuro@kancelariaasds.pl

1.11.12.)Adres strony internetowej

https://kancelariaasds.pl/

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątania terenów przyległych do budynku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4696760b-8669-4adb-8737-2ea347bdb0d2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416544

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00118051/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Kompleksowe utrzymanie czystości i dezynfekcja powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątanie terenów przyległych do budynku

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4696760b-8669-4adb-8737-2ea347bdb0d2

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

15.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
15.2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
15.3. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z wykonawcami: Pan Dawid Studencki, e-mail: biuro@kancelariaasds.pl
15.4. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia): https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4696760b-8669-4adb-8737-2ea347bdb0d2
15.5. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”).
15.6. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-4696760b-8669-4adb-8737-2ea347bdb0d2

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

15.7. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
15.8. Wykonawca dla pełnego korzystania z Platformy, w tym złożenia oferty, powinien oprócz rejestracji dokonać również aktywacji konta podmiotu oraz nadać pełne uprawnienia dla użytkowników. Interaktywne instrukcje dostępne są na stronie https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/.
15.9. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
15.10. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
17.4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub osobistym, lub w formie elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym (art. 63 ust. 2 PZP).

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

26.1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
26.1.1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Sądu Rejonowego w Gorlicach, ul. Biecka 5, 38-300 Gorlice.
26.1.2. kontakt z inspektorem ochrony danych osobowych - e-mail: iod@gorlice.sr.gov.pl.
26.1.3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w związku z koniecznością wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Zamawiającym, w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, tj. zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c) RODO w związku z ustawą Pzp. W razie realizacji zamówienia publicznego dane osobowe przetwarzane będą w celu wykonania umowy, tj. zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b) RODO.
26.1.4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 ustawy Pzp oraz art. 74-76 ustawy Pzp, a także art. 6 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
26.1.4.1. Zasada jawności na zastosowanie do wszystkich danych osobowych, za wyjątkiem danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO (szczególna kategoria danych);
26.1.4.2. Zgodnie z art. 18 ust 6 ustawy Pzp Zamawiający udostępnia dane osobowe, o których mowa w art. 10 RODO, w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp, do upływu terminu na ich wniesienie.
26.1.5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy. Dane te mogą być przechowywane przez okres dłuższy niż wskazany, o ile wynika to z ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach i przepisów do tej ustawy.
26.1.6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
26.1.7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
DALSZE INFORMACJE ZNAJDUJA SIĘ W PKT 26 SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

Sprawa nr: Dyr.261.1.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach (ul. Biecka 5, 38-300 Gorlice) oraz sprzątania terenów przyległych do budynku.
3.2. Budynek Sądu przy ulicy Bieleckiej 5 posiada 4 kondygnacje oraz windę.
3.3. W zakres zamówienia wchodzi również mycie okien w Ośrodku Kuratorskim (ul. Biecka 9b) 1 raz na półrocze (marzec, wrzesień), po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Kierownikiem Ośrodka.
3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres, częstotliwość prac objętych zamówieniem oraz wielkość i charakterystykę powierzchni określa Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ oraz Załącznik nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne.

4.2.6.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90919100-3 - Usługi czyszczenia urządzeń biurowych

90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Kontrola jakości świadczonych usług – 20 % znaczenia (Wj)

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.)Nazwa kryterium

Kryterium społeczne – zatrudnianie osób niepełnosprawnych – 20 % znaczenia (Ws)

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
12.1.O udzielenie zamówienia może ubiegać się wykonawca, który

12.1.1. spełnia warunki dotyczące posiadania zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – zamawiający nie określa warunku. 12.1.2. spełnia warunki dotyczące posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej - zamawiający nie określa warunku. 12.1.3. spełnia warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej - zamawiający nie określa warunku. 12.1.4. spełnia warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej tj. 12.1.4.1. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje przez okres co najmniej 12 miesięcy, co najmniej dwie usługi utrzymania czystości w budynkach użyteczności publicznej, każdy o powierzchni sprzątanej nie mniejszej niż 1500 m2. Przez pojęcie usługi rozumie się realizację jednej umowy, w ramach której wykonano lub nadal są wykonywane usługi utrzymania czystości odpowiadające postawionemu warunkowi. Wykonawca może wykazać, zgodnie ze swoim wyborem, usługę wykonaną lub wykonywaną, przy czym: a. pod pojęciem usługi wykonanej należy rozumieć usługę zrealizowaną (zakończoną w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert), b. pod pojęciem usługi wykonywanej należy rozumieć usługę będącą w trakcie realizacji (aktualnie wykonywaną), która jest wykonywana przez okres co najmniej 12 miesięcy. Na potrzeby niniejszego postępowania określenie „budynki użyteczności publicznej” oznacza obiekty wg definicji zawartej w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie tj.: należy przez to rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny”.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

nie dotyczy

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

13.2.1. wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu – w zakresie potwierdzającym spełnienie warunku określonego w pkt. 11.1.4.1.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
13.1.Do oferty każdy Wykonawca zobowiązany jest dołączyć

13.1.1. Wypełniony formularz ofertowy – stanowiący załącznik nr 2 do SWZ 13.1.2. Dokumenty, z których wynika umocowanie do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy (przynajmniej do złożenia oferty) – np. odpis z KRS lub CEIDG (o ile dotyczy). Jeżeli Wykonawca działa przez pełnomocnika należy dodatkowo załączyć stosowne pełnomocnictwo dla danej osoby. 13.1.3. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w pkt. 10.1. SWZ oraz 11.1 SWZ. Wzór oświadczenia do ewentualnego wykorzystania stanowi załącznik nr 4 do SWZ. UWAGA: W treści oświadczenia wykonawca wskazuje, czy w niniejszym postępowaniu będzie wykorzystywał certyfikat. Brak informacji o certyfikacie będzie uznany za oświadczenie Wykonawcy, że w niniejszym postępowaniu nie będzie on wykorzystywał certyfikatu. 13.1.3.1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 13.1.3.2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 13.1.4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (o ile dotyczy), wraz z oświadczeniem, o którym mowa w pkt. 12.1.3 SWZ od tego podmiotu. 13.1.5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonują poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4 ustawy PZP).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
12.2.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia

12.2.1. Szczególny sposób spełniania warunków udziału w postępowaniu przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - nie dotyczy. 12.2.2. Szczególny sposób określenia wymagań związanych z realizacją zamówienia przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – nie dotyczy. 12.2.3. Wykonawcy wspólnie ubiegających się o zamówienie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 12.2.4. Do wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące Wykonawcy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

§ 11 Zmiany umowy
1. Wprowadzenie wszelkich zmian treści umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem ich nieważności.
2. Zmiany umowy mogą być wprowadzone zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp w następujących okolicznościach:
1) zmniejszenie zakresu świadczonych usług w przypadku:
a) prowadzenia prac remontowych lub inwestycyjnych w Budynku – w odniesieniu do powierzchni objętych pracami;
b) ograniczenia działalności prowadzonej przez Zamawiającego w Budynku w wyniku sytuacji nadzwyczajnych;
c) czasowego lub bezterminowego wyłączenia z eksploatacji części powierzchni Budynku lub terenu zewnętrznego z przyczyn niezależnych od Zamawiającego,
– z zastrzeżeniem, że minimalny zakres świadczenia usług będzie obejmował 50% sumy miesięcznych wynagrodzeń za wykonane usługi;
2) zwiększenie zakresu świadczonych usług w przypadku:
a) prowadzenia prac remontowych lub inwestycyjnych w Budynku – w odniesieniu do powierzchni objętych pracami;
b) włączenia nowych pomieszczeń/budynków/nieruchomości do eksploatacji,
- z jednoczesnym zapewnieniem przez Wykonawcę dodatkowego personelu, urządzeń technicznych i sprzętu spełniających warunki techniczne w liczbie niezbędnej do prawidłowego wykonania zwiększonego zakresu usług, z zastrzeżeniem, że zwiększenie zakresu świadczonych usług nie przekroczy 10% sumy miesięcznych wynagrodzeń za wykonane usługi;
3) zmiany wynagrodzenia Wykonawcy wynikającego w szczególności ze zmiany zakresu przedmiotowego umowy, w tym zmian, o których mowa w ust. 2 pkt. 1 lub 2; Wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie odpowiedniej zmianie (zwiększeniu lub zmniejszeniu) proporcjonalnie do zmiany (zwiększenia lub zmniejszenia) ogólnej powierzchni sprzątanej w stosunku do pierwotnie przewidzianej powierzchni sprzątania, z zastrzeżeniem, że wynagrodzenie nie może zostać podwyższone o więcej niż 10% pierwotnej maksymalnej wartości umowy.
Z powodu ograniczenia liczby znaków w oknie formularza, dalsza część informacji na temat zmian umowy znajduje się w
załączniku nr 3 do SWZ- wzór umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma e-zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 11:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

Sekcja 9

Pozostałe informacje

PunktPoleWartość
8.TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA

8.1. Zamówienie obejmuje świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach i sprzątania terenów przyległych do budynku oraz mycia okien w pomieszczeniach Ośrodka Kuratorskiego przez okres 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 02.11.2026 r. 11.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu zgodnie z przepisami niniejszego rozdziału: 11.1.1. Z postępowania wyklucza się wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania określone w art. 108 ust. 1 PZP, art. 109 ust. 1 pkt 4 i 5 oraz 7-10 PZP oraz w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 507).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 360 zł
Próbka: 144 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 398 zł1 461 462 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 235 063 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 398 zł
Mediana
554 360 zł
Górny kwartyl
1 461 462 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Firma Usługowa „BŁYSK” Sp. z o.o.201 tys. zł13 ofertwynik →
  2. 2024wygrał(a): Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARABELA" sp. z o.o.201 tys. zł10 ofertwynik →
  3. 2023wygrał(a): Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARABELA" sp. z o.o.162 tys. zł11 ofertwynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Sąd Rejonowy w Gorlicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorlice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.