Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
201 112 zł
Umowa zawarta
31 października 2024
Okres realizacji
od 2 listopada 2024 do 31 października 2025
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 201 112 zł – 356 400 złodrzucone: 2
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Kontrola jakości świadczonych usług20%Kryterium społeczne – zatrudnianie osób niepełnosprawnych20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątania terenów przyległych do budynku

Zamawiający Sąd Rejonowy w Gorlicach (Gorlice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARABELA" sp. z o.o. Wartość umowy: 201 112 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Sąd Rejonowy w GorlicachGorlice, Małopolskie (powiat Gorlicki →)opublikowano 4 listopada 2024
Wartość umowy
201 112 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARABELA" sp. z o.o. (Tarnobrzeg).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 201 111,60 zł (umowę zawarto 31 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 201 111,60 zł do 356 400,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 listopada 2024 r. do 31 października 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Rejonowy w Gorlicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000324292

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Biecka 5

1.5.2.)Miejscowość

Gorlice

1.5.3.)Kod pocztowy

38-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

(12) 286-32-83

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kierownikadministracyjny@gorlice.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gorlice.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d237f1a6-7dab-479d-91c8-0f3f327daf01

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Wymiar Sprawidliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni
w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach
oraz sprzątania terenów przyległych do budynku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d237f1a6-7dab-479d-91c8-0f3f327daf01

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00576906

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00252872/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 świadczenie usług w zakresie kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach oraz sprzątania terenów przyległych do budynku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00514502

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Dyr.261.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi kompleksowego utrzymania czystości i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Gorlicach (ul. Biecka 5, 38-300 Gorlice) oraz sprzątania terenów przyległych do budynku.
3.2. Budynek Sądu przy ulicy Bieleckiej 5 posiada 4 kondygnacje oraz windę.
3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres, częstotliwość prac objętych zamówieniem oraz wielkość i charakterystykę powierzchni określa Załącznik nr 1 do SWZ – OPZ oraz Załącznik nr 3 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90919100-3 - Usługi czyszczenia urządzeń biurowych

90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów

90620000-9 - Usługi odśnieżania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

201111,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

356400,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

201111,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARABELA" sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8670010269

7.3.3)Ulica

ul. Sokola 14,

7.3.4)Miejscowość

Tarnobrzeg

7.3.5)Kod pocztowy

39-400

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

201111,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-11-02 do 2025-10-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 921 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 603 zł1 498 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 272 120 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 603 zł
Mediana
554 921 zł
Górny kwartyl
1 498 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Gorlicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorlice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 201 112 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "KARABELA" sp. z o.o. (Tarnobrzeg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.