Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
473 637 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    162 285 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    156 486 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    154 866 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
8 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych w sezonie 2025/2026 część 1, 2, 3"

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Leżajsku (Leżajsk, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych w sezonie 2025/2026 część 1, 2, 3”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 473 637 zł. Złożono 8 ofert.

Łączna wartość umów
473 637 zł
Liczba ofert
8 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

9 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Zakład Budowy Dróg i Transportu Sebastian Babiś (część 1); Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak (części 2, 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 473 637,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 8 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W LEŻAJSKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690587410

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Polna 12

1.5.2.)Miejscowość

Leżajsk

1.5.3.)Kod pocztowy

37-300

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

172421181

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kontakt@zdplezajsk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zdplezajsk.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_lezajsk

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych w sezonie 2025/2026 część 1, 2, 3"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-04194ead-e2a6-4aeb-b426-79e77b53d0e1

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00427884

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-09-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00000212/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługa związana z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych w sezonie 2025/2026

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00347807

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.231.5.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

481500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych przy odśnieżaniu i usuwaniu śliskości na drogach powiatu leżajskiego w sezonie zimowych 2024/2025
Część 1 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie podstawioną przez usługodawcę pługo-piaskarką na samochodzie z napędem co najmniej na dwie osie o ładowności 8-16 t (komplet usługodawcy) oraz załadunek materiału uszorstniającego na terenie bazy materiałowej ZDP Leżajsk ul. Polna w Leżajsku
(trasy nr 7,8,9,10 zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ)
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Rozdziale III SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

174510,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych przy odśnieżaniu i usuwaniu śliskości na drogach powiatu leżajskiego w sezonie zimowych 2024/2025
Część 2 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie podstawioną przez usługodawcę pługo-piaskarką na samochodzie z napędem co najmniej na dwie osie o ładowności 8-16 t (komplet usługodawcy) oraz załadunek materiału uszorstniającego na terenie bazy materiałowej ZDP Leżajsk ul. Polna w Leżajsku
(trasy nr 1,2,11 zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ)
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Rozdziale III SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

174510,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych przy odśnieżaniu i usuwaniu śliskości na drogach powiatu leżajskiego w sezonie zimowych 2024/2025
Część 3 – Zwalczanie śliskości i odśnieżanie podstawioną przez usługodawcę pługo-piaskarką na samochodzie z napędem co najmniej na dwie osie o ładowności 8-16 t (komplet usługodawcy) oraz załadunek materiału uszorstniającego na terenie bazy materiałowej ZDP Leżajsk ul. Polna w Leżajsku
(trasy nr 3,4,5,6 zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ)
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Rozdziale III SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

174510,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

162285,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

164910,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

162285,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Budowy Dróg i Transportu Sebastian Babiś

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8161534337

7.3.3)Ulica

Wierzawice 850

7.3.4)Miejscowość

Wierzawice

7.3.5)Kod pocztowy

37-300

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

162285,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

156486,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

162285,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

156486,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7951058149

7.3.3)Ulica

Ruszelczyce 107a

7.3.4)Miejscowość

Ruszelczyce

7.3.5)Kod pocztowy

37-755

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

156486,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

154866,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

194469,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

154866,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bieżące Utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7951058149

7.3.3)Ulica

Ruszelczyce 107a

7.3.4)Miejscowość

Ruszelczyce

7.3.5)Kod pocztowy

37-755

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

154866,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 82 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
246 258 zł1 713 114 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 466 856 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
246 258 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 713 114 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Leżajsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leżajsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 473 637 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Budowy Dróg i Transportu Sebastian Babiś (Wierzawice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.