Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

"Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych w sezonie 2025/2026 część 1, 2, 3"

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Leżajsku (Leżajsk, Podkarpackie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych w sezonie 2025/2026 część 1, 2, 3”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 708 300 zł
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

9 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W LEŻAJSKU

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690587410

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Polna 12

1.4.2.)Miejscowość

Leżajsk

1.4.3.)Kod pocztowy

37-300

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

kontakt@zdplezajsk.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zdplezajsk.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00369026

2.2.)Data ogłoszenia

2025-08-08

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00347807

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: 1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; • Zamawiający nie określa. 2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; • Zamawiający nie określa. 3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej; • Zamawiający nie określa. 4. Zdolności technicznej lub zawodowej; Zdolności technicznej lub zawodowej: A) Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym; wykonawca na okres realizacji zamówienia musi dysponować jednostkami sprzętowymi i środkami transportu, na które składa swoja ofertę, tj.: Dla części nr 1 – pługo-piaskarka na samochodzie z napędem co najmniej na dwie osie (w tym oś przednią i oś tylną) o ładowności 8-16- 2 szt., nośnik z pługiem samochód ładowności 8-16 t- 1 szt., Dla części nr 2 – pługo-piaskarka na samochodzie z napędem co najmniej na dwie osie (w tym oś przednią i oś tylną) o ładowności 8-16- 2 szt., nośnik z pługiem samochód ładowności 8-16 t- 1 szt., Dla części nr 3 – pługo-piaskarka na samochodzie z napędem co najmniej na dwie osie (w tym oś przednią i oś tylną) o ładowności 8-16- 2 szt., nośnik z pługiem samochód ładowności 8-16 t- 1 szt., UWAGA: Wszystkie w/w pojazdy muszą być w dyspozycji Wykonawcy, powinny być zarejestrowane, ubezpieczone, muszą posiadać aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu. Zamawiający przewiduje możliwość wyposażenia floty Wykonawcy w urządzenia GPS (urządzenia stanowią własność Zamawiającego) umożliwiając tym samym wyrywkową kontrolę jakości świadczonych usług przez Wykonawcę. W przypadku składania oferty na więcej niż 1 część Wykonawca musi dysponować minimalną ilością pojazdów wymaganych oddzielnie na każdą część zamówienia. B) Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie realizacji zamówienia będzie dysponował min: osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadającymi wymagane uprawnienia, tj. Dla części nr 1 – kierowca / operator posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii, uprawniania do kierowania sprzętem (3 osoby), Dla części nr 2 – kierowca / operator posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii, uprawniania do kierowania sprzętem (3 osoby), Dla części nr 3 – kierowca / operator posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii, uprawniania do kierowania sprzętem (3 osoby), W przypadku składania oferty na dwie lub więcej części Wykonawca musi wykazać się sumą warunków dla poszczególnych części. W przypadku zmiany wskazanej przez Wykonawcę osoby/osób w wykazie osób (załącznik nr 5 SWZ), zmiana musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taką zmianę w terminie 7 dni od daty przedłożenia wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje zawodowe i uprawnienia wskazanej osoby będą spełniać warunki postawione w tym zakresie w SWZ. Zaakceptowana przez Zamawiającego powyższa zmiana musi być potwierdzona na piśmie. C) Posiadanie wiedzy i doświadczenia; Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej dwie usługi porównywalne z przedmiotem zamówienia, polegające na zimowym utrzymaniu dróg publicznych, w tym co najmniej jednej na drodze o kategorii drogi powiatowej i wyższej tj. Dla części nr 1 – Zwalczanie śliskości oraz odśnieżanie pługo-piaskarką – minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 120 godzin, Odśnieżanie za pomocą nośnika z pługiem jednostronnym lub obustronnym - minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 25 godzin, Dla części nr 2 – Zwalczanie śliskości oraz odśnieżanie pługo-piaskarką – minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 120 godzin, Odśnieżanie za pomocą nośnika z pługiem jednostronnym lub obustronnym - minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 25 godzin, Dla części nr 3 – Zwalczanie śliskości oraz odśnieżanie pługo-piaskarką – minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 120 godzin, Odśnieżanie za pomocą nośnika z pługiem jednostronnym lub obustronnym - minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 25 godzin, • W przypadku składania oferty na dwie lub więcej części Wykonawca musi wykazać się sumą warunków dla poszczególnych części. • W przypadku, gdy ww. usługa realizowana była łącznie z innymi usługami Wykonawca musi bezwzględnie określić wartość brutto tylko tej usługi, która potwierdza spełnienie warunków udziału w niniejszym postępowaniu. • W związku z art. 118 ust. 2 ustawy Pzp: „W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: 1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; • Zamawiający nie określa. 2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; • Zamawiający nie określa. 3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej; • Zamawiający nie określa. 4. Zdolności technicznej lub zawodowej; Zdolności technicznej lub zawodowej: A) Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym; wykonawca na okres realizacji zamówienia musi dysponować jednostkami sprzętowymi i środkami transportu, na które składa swoja ofertę, tj.: Dla części nr 1 – pługo-piaskarka na samochodzie z napędem co najmniej na dwie osie (w tym oś przednią i oś tylną) o ładowności 8-16- 2 szt., nośnik z pługiem samochód ładowności 8-16 t- 1 szt., Dla części nr 2 – pługo-piaskarka na samochodzie z napędem co najmniej na dwie osie (w tym oś przednią i oś tylną) o ładowności 8-16- 2 szt., nośnik z pługiem samochód ładowności 8-16 t- 1 szt., Dla części nr 3 – pługo-piaskarka na samochodzie z napędem co najmniej na dwie osie (w tym oś przednią i oś tylną) o ładowności 8-16- 2 szt., nośnik z pługiem samochód ładowności 8-16 t- 1 szt., UWAGA: Wszystkie w/w pojazdy muszą być w dyspozycji Wykonawcy, powinny być zarejestrowane, ubezpieczone, muszą posiadać aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu. Zamawiający przewiduje możliwość wyposażenia floty Wykonawcy w urządzenia GPS (urządzenia stanowią własność Zamawiającego) umożliwiając tym samym wyrywkową kontrolę jakości świadczonych usług przez Wykonawcę. W przypadku składania oferty na więcej niż 1 część Wykonawca musi dysponować minimalną ilością pojazdów wymaganych oddzielnie na każdą część zamówienia. B) Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie realizacji zamówienia będzie dysponował min: osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadającymi wymagane uprawnienia, tj. Dla części nr 1 – kierowca / operator posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii, uprawniania do kierowania sprzętem (3 osoby), Dla części nr 2 – kierowca / operator posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii, uprawniania do kierowania sprzętem (3 osoby), Dla części nr 3 – kierowca / operator posiadający prawo jazdy odpowiedniej kategorii, uprawniania do kierowania sprzętem (3 osoby), W przypadku składania oferty na dwie lub więcej części Wykonawca musi wykazać się sumą warunków dla poszczególnych części. W przypadku zmiany wskazanej przez Wykonawcę osoby/osób w wykazie osób (załącznik nr 5 SWZ), zmiana musi być uzasadniona przez Wykonawcę na piśmie i wymaga zaakceptowania przez Zamawiającego. Zamawiający zaakceptuje taką zmianę w terminie 7 dni od daty przedłożenia wyłącznie wtedy, gdy kwalifikacje zawodowe i uprawnienia wskazanej osoby będą spełniać warunki postawione w tym zakresie w SWZ. Zaakceptowana przez Zamawiającego powyższa zmiana musi być potwierdzona na piśmie. C) Posiadanie wiedzy i doświadczenia; Warunek ten zostanie spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej dwie usługi porównywalne z przedmiotem zamówienia, polegające na zimowym utrzymaniu dróg publicznych, w tym co najmniej jednej na drodze o kategorii drogi powiatowej i wyższej tj. Dla części nr 1 – Zwalczanie śliskości oraz odśnieżanie pługo-piaskarką – minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 120 godzin, Odśnieżanie za pomocą nośnika z pługiem jednostronnym lub obustronnym - minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 25 godzin, Dla części nr 2 – Zwalczanie śliskości oraz odśnieżanie pługo-piaskarką – minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 120 godzin, Odśnieżanie za pomocą nośnika z pługiem jednostronnym lub obustronnym - minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 25 godzin, Dla części nr 3 – Zwalczanie śliskości oraz odśnieżanie pługo-piaskarką – minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 120 godzin, Odśnieżanie za pomocą nośnika z pługiem jednostronnym lub obustronnym - minimalna zrealizowana ilość godzin pracy w ramach jednej umowy: 25 godzin, • W przypadku składania oferty na dwie lub więcej części dopuszcza się przedstawienia tych samych dokumentów/referencji spełniających warunek dla poszczególnych części poszczególnych części. • W przypadku, gdy ww. usługa realizowana była łącznie z innymi usługami Wykonawca musi bezwzględnie określić wartość brutto tylko tej usługi, która potwierdza spełnienie warunków udziału w niniejszym postępowaniu. • W związku z art. 118 ust. 2 ustawy Pzp: „W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2025-08-12 10:00 Po zmianie: 2025-08-13 10:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2025-08-12 10:30 Po zmianie: 2025-08-13 10:30

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.4.Termin związania ofertą Przed zmianą

2025-09-10 Po zmianie: 2025-09-11

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
708 300 zł
Próbka: 81 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 140 zł1 768 745 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 524 605 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 140 zł
Mediana
708 300 zł
Górny kwartyl
1 768 745 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Leżajsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leżajsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.