Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
164 542 zł
Umowa zawarta
13 czerwca 2025
Okres realizacji
45 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” – etap II”

Zamawiający Gmina Wojcieszów (Wojcieszów, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”…”, wybierając ofertę wykonawcy COCON S.A. Wartość umowy: 164 542 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina WojcieszówWojcieszów, Dolnośląskie (powiat Złotoryjski →)opublikowano 4 sierpnia 2025
Wartość umowy
164 542 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy COCON S.A. (Olesno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 164 542,02 zł (umowę zawarto 13 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 45 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WOJCIESZÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390767191

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Pocztowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Wojcieszów

1.5.3.)Kod pocztowy

59-550

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

756666511

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

miasto@wojcieszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gminawojcieszow.bipgmina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminawojcieszow.bipgmina.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” – etap II”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ab20670e-5ba0-4598-8a6c-907d58738de2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00359576

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00093446/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC)

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00160073

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SE.271.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń komputerowych, napędu taśmowego wraz z serwerem oraz innych systemów wraz z montażem, instalacją i konfiguracją w ramach projektu pn. Wsparcie rozwoju cyfrowego oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa w Gminie Wojcieszów, w szczególności dostawa :
1) klaster HA urządzeń UTM do UM (1x klaster UTM, tj. 2 szt. UTM)
2)przełącznik zarządzalny, biurowy (1 szt.)
3)przełącznik zarządzalny (2 szt.)
4)napęd taśmowy do archiwizacji danych wraz z serwerem (1 szt.)
5)program do archiwizacji danych i maszyn wirtualnych
6)punkt dostępu bezprzewodowego (1 szt.)
7)kontroler do punktów dostępu bezprzewodowego (1 szt.)
8)zarządzalny przełącznik PoE+ (1 szt.)
9)most bezprzewodowy do archiwum odmiejscowionego (1 szt., tj. 2 szt. anten z uchwytami)
10)zakup oprogramowania antywirusowego -zmiana wersji na program z obsługą Firewall i SANDBOX
11)wsparcie techniczne do serwera Zabbix + GrayLog
12)oprogramowanie NAC (Network Access Control)
13)system do zarządzania zasobami IT, użytkownikami oraz bezpieczeństwem (ITSM)
14)zakup systemu do wykonywania testów i badań bezpieczeństwa, kampanii phishingowych oraz testów podatności.
2. W przypadku gdy podłączenie urządzeń w miejscu wskazanym przez Zamawiającego będzie niemożliwe ze względu na brak gniazd zasilających Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć listwę zasilającą RACK lub zwykłą (w zależności od potrzeb).
3. Zakres prac obejmuje w szczególności:
1) dostawę kompletnego sprzętu wraz niezbędnym do jego działania oprogramowaniem oraz przewodami,
2) przygotowanie dokumentacji powykonawczej wdrożenia,
3) zapewnienie wsparcia technicznego dla Zamawiającego z zakresu eksploatacji i konfiguracji urządzeń w okresie do 3 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru końcowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych

48200000-0 - Pakiety oprogramowania dla sieci, internetu i intranetu

48219300-9 - Pakiety oprogramowania administracyjnego

48214000-1 - Pakiety oprogramowania do sieciowego systemu operacyjnego

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

48800000-6 - Systemy i serwery informacyjne

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

164542,02 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

164542,02 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

164542,02 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

COCON S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5761586447

7.3.3)Ulica

Dworcowa 10A

7.3.4)Miejscowość

Olesno

7.3.5)Kod pocztowy

46-300

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

164542,02 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
627 214 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 375 zł2 248 213 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 919 838 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 375 zł
Mediana
627 214 zł
Górny kwartyl
2 248 213 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wojcieszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wojcieszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 164 542 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: COCON S.A. (Olesno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.