Unieważniono 1 części postępowania3 częściwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Rozstrzygnięcia części
  1. Bez rozstrzygnięcia
    Część 1
    Rozstrzygnięcie tej części zostanie opublikowane w odrębnym ogłoszeniu.
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy
    3 oferty
  3. Bez rozstrzygnięcia
    Część 3
    Rozstrzygnięcie tej części zostanie opublikowane w odrębnym ogłoszeniu.
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Komputer AIO z certyfikatem EPEAT min.Silver20%Termin płatności faktury20%Monitor 75 cali z pamięcią RAM min.16 GB10%Monitor 75 cali z powłoką antyrefleksyjną o twardości min.9H10%Monitor 86 cali z pamięcią RAM min.16 GB10%Monitor 86 cali z powłoką antyrefleksyjną o twardości min.9H10%Jednostka centralna nauczyciela (komputer AIO) z certyfikatem EPEAT min.Silver20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu elektronicznego i oprogramowania dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie – II postępowanie

Postępowanie „Dostawa sprzętu elektronicznego i oprogramowania dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w…” zamawiającego Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Stawie (Nowy Staw, Pomorskie) zostało unieważnione. Złożono 3 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 400 118 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Stawie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 221942857

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bankowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Nowy Staw

1.5.3.)Kod pocztowy

82-230

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.7.)Numer telefonu

552715144

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@nowystaw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.spnowystaw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/nowystaw/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu elektronicznego i oprogramowania dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie – II postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a708073b-081a-40b9-b498-3e92c0ae913e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00318580

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00165474/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa sprzętu elektronicznego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00295337

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZSP.252.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu elektronicznego oraz programów komputerowych na potrzeby Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie.
CZĘŚĆ 1 – Sprzęt komputerowy (Załącznik 1.1), obejmuje dostawę:
1.Komputer stacjonarny All in One z monitorem min.23.8"- 23 zestawy,
UWAGA Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą dla w/w systemu komputera informacji
deklaracje zgodności UE z oznakowaniem CE
oraz certyfikat ISO9001 systemu zarządzania jakością i
certyfikat zarządzenia środowiskowego ISO14001 dla producenta sprzętu
Wydruk (nie wcześniejszy niż data publikacji ogłoszenia o zamówieniu) w teście Passmark CPU Mark, w kategorii Average CPU Mark wynik co najmniej 22700 pkt. według wyników opublikowanych na stronie https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
oraz załączyć wydruk ze strony https://www.epeat.net/search-computers-and-displayscertyfikatu w przypadku zaoferowania komputera AIO posiada Certyfikat EPEAT min. Silver
2. Tablety min. rozdzielczość 11,45 cala - 5 sztuk
UWAGA Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą dla w/w tabletu informacji deklaracje zgodności UE z oznakowaniem CE, oraz certyfikat ISO9001 systemu zarządzania jakością i certyfikat zarządzenia środowiskowego ISO14001 dla producenta sprzętu
3. Oprogramowania biurowe - 48 sztuk,
4. Serwer NAS z dyskami - 1 sztuka,
5. Instalacja urządzenia i przeszkolenie pracowników - 1 sztuka.

4.5.3.)Główny kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

30231320-6 - Monitory dotykowe

4.5.5.)Wartość części

85292,68 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

30231320-6 - Monitory dotykowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.5.)Wartość części

175422 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

30213300-8 - Komputer biurkowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30200000-1 - Urządzenia komputerowe

39160000-1 - Meble szkolne

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.5.)Wartość części

96747,97 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Nie rozstrzygnięto

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Po otwarciu ofert Zamawiający stwierdził, że opis przedmiotu zamówienia został sporządzony w sposób niezgodny z art. 99 ust. 4 ustawy PZP, tj. zawierał takie wymagania techniczne i funkcjonalne, które mogły zostać spełnione wyłącznie przez jeden konkretny produkt dostępny na rynku, bez wskazania równoważnych rozwiązań. Tym samym doszło do naruszenia zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, o której mowa w art. 16 pkt 1 PZP.
Zamawiający ustalił, że:
• W opisie przedmiotu zamówienia Części II Sprzęt interaktywny w pozycjach 1 i 2 dotyczących Monitorów Interaktywnych określono parametry techniczne i cechy użytkowe w sposób, które jednoznacznie odpowiadały jednemu konkretnemu urządzeniu,
• Na rynku brak było innych produktów spełniających wszystkie wskazane w opisie przedmiotu zamówienia wymagania, co znalazło potwierdzenie w zapytaniach od wykonawców oraz braku oferty alternatywnej na w/w urządzenia.

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

209960,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

286175,50 PLN

Sekcja 9

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Nie rozstrzygnięto

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30200000-1Urządzenia komputerowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
400 118 zł
Próbka: 132 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 152 zł1 049 070 zł
Rozstęp międzykwartylowy
907 918 zł
Źródło próbki
CPV 30200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 152 zł
Mediana
400 118 zł
Górny kwartyl
1 049 070 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Stawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowy Staw.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30200000-1 (Urządzenia komputerowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.