Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
24 057 zł
Umowa zawarta
16 czerwca 2025
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa opróżniania i transportu ścieków przemysłowych i bytowych / 2025 – zam. z wolnej ręki (zad. 3)

Zamawiający "EKO-REGION" sp. z o.o. (Bełchatów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa opróżniania i transportu ścieków przemysłowych i bytowych / 2025 – zam. z wolnej…”, wybierając ofertę wykonawcy Gmina Pajęczno- Miejski Zakład Komunalny. Wartość umowy: 24 057 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: "EKO-REGION" sp. z o.o.Bełchatów, Łódzkie (powiat Bełchatowski →)opublikowano 24 czerwca 2025
Wartość umowy
24 057 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 czerwca 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Gmina Pajęczno- Miejski Zakład Komunalny (Pajęczno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 24 057,00 zł (umowę zawarto 16 czerwca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

"EKO-REGION" sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590765381

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bawełniana 18

1.5.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 633 08 15

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@eko-region.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.eko-region.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa opróżniania i transportu ścieków przemysłowych i bytowych / 2025 – zam. z wolnej ręki (zad. 3)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cf828590-80ef-4c68-a967-61aac5579168

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00289764

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-06-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

W dniu 02.04.2025 r. został ogłoszony przetarg znak sprawy: Usługa opróżniania zbiorników i transportu ścieków przemysłowych i bytowych / 2025.
Do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 11.04.2025 r. do godz. 10:00 na zadania nr 3 (Z/I Dylów A) i zadanie nr 4 (SP Ostrzeszów) nie wpłynęły żadne oferty.
W dniu 21.05.2025 r. zgodnie z art. 255 pkt 1) ustawy Pzp., unieważniono postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. Usługa opróżniania zbiorników i transportu ścieków przemysłowych i bytowych / 2025w zakresie zadania nr 3, 4.
Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 6) ustawy z 11 września 2019 r Pzp Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi, co najmniej jedna z następujących okoliczności:
w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie przetargu nieograniczonego albo przetargu ograniczonego nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo wszystkie wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zostały odrzucone (...).

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi polegającej na opróżnianiu zbiorników bezodpływowych i transporcie ścieków bytowych wytwarzanych na terenie zakładów zarządzanych przez Zamawiającego do oczyszczalni ścieków, z którymi Wykonawca ma podpisaną umowę.
2. Każde opróżnienie zbiorników bezodpływowych i ich transport wykonywany będzie na podstawie telefonicznego bądź elektronicznego zlecenia wykonania usługi zgłoszonego przez uprawnionego pracownika Zamawiającego w terminie dwóch dni roboczych od zgłoszenia.
3. Pojazdy asenizacyjne mogą być wyposażone w urządzenia pomiarowe w postaci przepływomierzy umożliwiających odczyt pobranych nieczystości płynnych.
4. Zamawiający podkreśla, że ilości ścieków do odbioru są ilościami szacunkowymi mogącymi ulec zmianie, mającymi służyć pomocniczo do przygotowania oferty, przy czym maksymalne ilości nie przekroczą szacunkowej całkowitej ilości ścieków do odbioru w okresie obowiązywania umowy określone w Tabeli 1. Ze względu na trudną
do przewidzenia ilość ścieków, szacunkowa całkowita ilość do odbioru może ulec zmianie.
W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 50%. Zmniejszenie ilości ścieków w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego,
w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem całkowitej ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 50% szacunkowych całkowitych ilości ścieków do odbioru w okresie trwania umowy.
Lokalizacja - Zakład/Instalacja w Dylowie A, gm. Pajęczno
Przewidywana ilość do odbioru [m³] - 55m³/miesiąc
Szacunkowa całkowita ilość ścieków do odbioru [m³] w okresie trwania umowy (15 miesięcy) - 825 [m³].
5. Wykonawca zobowiązuje się do terminowego wykonania usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu ścieków bytowych do oczyszczalni ścieków, z którymi Wykonawca posiada podpisane i aktualne umowy.
6. Wykonawca powinien mieć zdolność do transportu ścieków w ilościach określonych w umowie z Zamawiającym.
7. Wykonawca oświadcza, iż posiada stosowne zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych wydane zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
8. Wykonawca oświadcza, że posiada ważne umowy z oczyszczalniami ścieków, które zobowiązują się do przyjęcia ścieków bytowych dostarczanych transportem Wykonawcy.
9. Wykonawca zobowiązuje się odebrać ścieki pojazdem asenizacyjnym spełniający wymagania techniczne i sanitarne uprawniające do wywozu nieczystości płynnych, oraz dopuszczony do transportu drogowego.
10. Wykonawca zobligowany jest do każdorazowego ważenia usługowego ścieków na zalegalizowanej wadze najazdowej znajdującej się na terenie Zakładu.

4.5.3.)Główny kod CPV

90400000-1 - Usługi utylizacji nieczystości

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

24057,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

24057,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

24057,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Gmina Pajęczno- Miejski Zakład Komunalny

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5080013710

7.3.3)Ulica

Międzyzakładowa 3

7.3.4)Miejscowość

Pajęczno

7.3.5)Kod pocztowy

98-330

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-06-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

24057,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90400000-1Usługi utylizacji nieczystości
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

"EKO-REGION" sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 24 057 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90400000-1 (Usługi utylizacji nieczystości). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Gmina Pajęczno- Miejski Zakład Komunalny (Pajęczno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.