Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
197 938 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    197 938 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
1 oferta(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%Cena100%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup sprzętu oraz licencji na oprogramowanie w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd - Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Chojna, realizowanego w ramach projektu Cyberbezpieczny samorząd

Zamawiający Gmina Chojna (Chojna, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Zakup sprzętu oraz licencji na oprogramowanie w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd -…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 197 938 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ChojnaChojna, Zachodniopomorskie (powiat Gryfiński →)opublikowano 24 grudnia 2024
Łączna wartość umów
197 938 zł
Liczba ofert
1 ofertałącznie, 2 części
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 listopada 2024

    Termin ofert: 4 grudnia 2024 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    24 grudnia 2024

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 197 937,75 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Chojna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811684574

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jagiellońska 4

1.5.2.)Miejscowość

Chojna

1.5.3.)Kod pocztowy

74-500

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@chojna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.chojna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3b11a3aa-4e77-43cc-9080-de5046e3a3b4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup sprzętu oraz licencji na oprogramowanie w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd - Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Chojna,
realizowanego w ramach projektu Cyberbezpieczny samorząd

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3b11a3aa-4e77-43cc-9080-de5046e3a3b4

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00673037

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00057852/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Zakup sprzętu oraz licencji na oprogramowanie w ramach zadania Cyberbezpieczny Samorząd-Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Chojna, realizowanego w ramach projektu Cyberbezpieczny samorząd.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” realizowany w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe. Działanie 2.2 -wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00611655

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DIR.271.17.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego, na potrzeby realizacji zadania pn

„Zakup sprzętu oraz licencji na oprogramowanie w ramach zadania „Cyberbezpieczny Samorząd - Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Chojna” realizowanego w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” w podziale na dwie części, z czego każda część w zakresie rodzajowym i ilościowym, zgodnie z następującym: 1) Część 1: Zakup i dostawa serwerów, przełączników sieciowych, zasilaczy UPS, biblioteki taśmowej wraz z licencjami w ramach realizacji projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” – w ramach części 1 wykonawca dostarczy: a) Serwer z oprogramowaniem – 3 sztuki, b) Przełącznik sieciowy – 4 sztuki, c) Zespół zasilania awaryjnego UPS – 2 sztuki, d) Akumulatory do UPS e) Biblioteka taśmowa LTO – 1 sztuka, f) Licencje dostępowe wieczyste CAL AD dla systemów Windows 2019 – 55 licencji, g) Licencje dostępowe wieczyste CAL AD dla systemów Windows 2022 – 55 licencji;

4.5.3.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48820000-2 - Serwery

48620000-0 - Systemy operacyjne

31154000-0 - Bezprzestojowe źródła energii

31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne

30233160-0 - Jednostki pamięci taśmowej

30238000-6 - Zautomatyzowane urządzenia biblioteczne

30234700-5 - Taśmy magnetyczne

30237360-0 - Kasety z taśmą LTO

4.5.5.)Wartość części

433808,13 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego, na potrzeby realizacji zadania pn

„Zakup sprzętu oraz licencji na oprogramowanie w ramach zadania „Cyberbezpieczny Samorząd - Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Chojna” realizowanego w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” w podziale na dwie części, z czego każda część w zakresie rodzajowym i ilościowym, zgodnie z następującym: 2) Część 2: Zakup i dostawa nowych oraz przedłużenie bieżących licencji na oprogramowanie zwiększające cyberbezpieczeństwo ramach realizacji projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”, – w ramach części 2 wykonawca dostarczy: a) System DLP – 1 licencja bezterminowa z rocznym wsparciem b) Centralny system analizy logów UTM – 1 licencja okres 3 lat c) Oprogramowanie antywirusowe ESET z migracją licencji do wersji Enterprise – 100 licencji – przedłużenie licencji wraz z migracją do wyższej wersji na okres 2 lat d) Oprogramowanie od monitorowania i zarządzania zasobami IT Axence nVision – 75 licencji – przedłużenie umowy serwisowej na okres 2 lat e) Oprogramowanie do kopii zapasowych Acronis Standard dla serwerów fizycznych – 1 licencja – przedłużenie konserwacji licencji na okres 2 lat f) Oprogramowanie do kopii zapasowych Acronis Standard dla hostów wirtualnych – 2 licencje – przedłużenie konserwacji licencji na okres 2 lat g) Oprogramowanie do kopii zapasowych Acronis Advanced dla serwerów fizycznych – 1 licencja – przedłużenie subskrypcji na okres 2 lat h) Oprogramowanie do kopii zapasowych Acronis Advanced dla serwerów fizycznych – 1 licencja – nowa na okres 3 lat i) Oprogramowanie do kopii zapasowych Acronis Advanced dla hostów wirtualnych – 2 licencje – nowe na okres 3 lat

4.5.3.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania

48781000-6 - Pakiety oprogramowania do zarządzania systemem

48761000-0 - Pakiety oprogramowania antywirusowego

4.5.5.)Wartość części

173095,53 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Jedyna złożona oferta podlegała odrzuceniu.

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

197937,75 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

197937,75 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

197937,75 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POINT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1182009897

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 10

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

197937,75 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
504 686 zł
Próbka: 172 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 521 140 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 269 366 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
504 686 zł
Górny kwartyl
1 521 140 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chojna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chojna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 197 938 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POINT Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.