Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
464 400 zł
Umowa zawarta
29 listopada 2024
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 464 400 zł – 478 800 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa oleju opałowego dla Gminy Stężyca

Zamawiający Gmina Stężyca (Stężyca, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa oleju opałowego dla Gminy Stężyca”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-PRODUKCYJNE "ROLMASZ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 464 400 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina StężycaStężyca, Pomorskieopublikowano 29 listopada 2024
Wartość umowy
464 400 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-PRODUKCYJNE "ROLMASZ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Słupsk), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 464 400,00 zł (umowę zawarto 29 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 464 400,00 zł do 478 800,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stężyca

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Stężyca

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675037

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Parkowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Stężyca

1.5.3.)Kod pocztowy

83-322

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.7.)Numer telefonu

588828940

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

stezyca@gminastezyca.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gminastezyca.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gminastezyca

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa oleju opałowego dla Gminy Stężyca

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8f9ad605-446e-4194-a7ca-c39575a2959e

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00624315

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00571738/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Sukcesywna dostawa oleju opałowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00564389

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WG.271.1.24.2024.WC

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

663000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Sukcesywna dostawa oleju opałowego dla Gminy Stężyca. Zadanie polega na dostawie oleju opałowego lekkiego (oleju napędowego do celów grzewczych) w ilości szacunkowej:
1) Gmina Stężyca: 25.000 litrów
2) Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy: 50.000 litrów
3) Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku: 45.000 litrów
na wskazane przez Zamawiającego miejsce, sukcesywnie, według potrzeb, w terminach, ilościach i miejscach wyznaczonych - na podstawie zamówienia zgłoszonego drogą elektroniczną lub telefonicznie.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

464400 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

478800 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

464400 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-PRODUKCYJNE "ROLMASZ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8390202418

7.3.3)Ulica

Grunwaldzka 1

7.3.4)Miejscowość

Słupsk

7.3.5)Kod pocztowy

76-200

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

464400 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamówienie udzielane w częściach. Wartość bieżącej części: 468.000,00 pln.
Niniejsze postępowanie realizowane jest przez Gminę Stężyca z siedzibą ul. Parkowa 1, 83-322 Stężyca w imieniu następujących podmiotów (jednostek organizacyjnych):
1) Gmina Stężyca, 83-322 Stężyca ul. Parkowa 1
2) Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy, ul. Abrahama 2, 83-322 Stężyca
3) Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, ul. Szkolna 1, 83-315 Szymbark.
Każdy z w/w podmiotów podpisał z wybranym wykonawcą odrębną umowę na dostawę.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stężyca prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stężyca.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 464 400 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWO-PRODUKCYJNE "ROLMASZ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Słupsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.