Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 525 636 zł
Umowa zawarta
9 lipca 2024
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 6 525 636 zł – 9 000 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wysokość kary za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy oraz w usunięciu wad określona odpowi20%Okres gwarancji jakości na wykonane przez Wykonawcę i Podwykonawców (Dalszych Podwykonawcó20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa obiektów w Placówce Straży Granicznej w m. Krynica Morska”

Zamawiający Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa obiektów w Placówce Straży Granicznej w m. Krynica Morska”, wybierając ofertę wykonawcy SPB CONTECH Sp. z o.o. Wartość umowy: 6 525 636 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
6 525 636 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SPB CONTECH Sp. z o.o. (Gdańsk), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 525 635,95 zł (umowę zawarto 9 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 6 525 635,95 zł do 9 000 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190241779

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Oliwska 35

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-563

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.7.)Numer telefonu

58 524-20-90

1.5.8.)Numer faksu

58 524-27-00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.mosg@strazgraniczna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.morski.strazgraniczna.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/mosg/public/postepowanie?postepowanie=66473830

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa obiektów w Placówce Straży Granicznej w m. Krynica Morska”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-00a12bb0-03ae-11ef-b21f-3ab44b58c1d6

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00420051

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00236227/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Przebudowa obiektów w Placówce Straży Granicznej w m. Krynica Morska”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00304508

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

5/ZP/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

3597155,59 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

3353253,15 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Przebudowa obiektów w placówce Straży
Granicznej w m. Krynica Morska” polegających na budowie budynku nr 5N i przebudowie budynków nr 1, 2, 3 polegających
na: zmianie funkcji pomieszczeń w przebudowywanych budynkach, a także wykonanie instalacji sanitarnej, elektrycznej i
teletechnicznej.
Ponadto w zakres przedmiotu zamówienia wchodzi przeprowadzenie szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie
przebudowy, funkcjonalności i konfiguracji zainstalowanych urządzeń, umiejętności rekonfiguracji na poziomie
umożliwiającym samodzielną obsługę urządzeń bez utraty gwarancji dla:
a) systemu komutacyjnego i teletransmisyjnego, systemu kontroli dostępu i systemu monitoringu,
b) systemu zasilania w energię elektryczną,
c) systemu ochrony przeciwpożarowej.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również zobowiązanie Wykonawcy do wykonania świadectwa charakterystyki
energetycznej dla budynku nr 5N, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (tj.
Dz. U. z 2024 r. poz 101).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

45321000-3 - Izolacja cieplna

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6525635,95 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9000000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6525635,95 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SPB CONTECH Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5842772734

7.3.3)Ulica

ul. Opata Jacka Rybińskiego 24

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-320

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6525635,95 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 525 636 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SPB CONTECH Sp. z o.o. (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.