Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Przebudowa obiektów w Placówce Straży Granicznej w m. Krynica Morska”

Zamawiający Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza (Gdańsk, Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa obiektów w Placówce Straży Granicznej w m. Krynica Morska”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190241779

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Oliwska 35

1.4.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.4.3.)Kod pocztowy

80-563

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.7.)Numer telefonu

58 524-20-90

1.4.8.)Numer faksu

58 524-27-00

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.mosg@strazgraniczna.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.morski.strazgraniczna.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-00a12bb0-03ae-11ef-b21f-3ab44b58c1d6

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00158152

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-03-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00304508

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa obiektów w Placówce Straży Granicznej w m. Krynica Morska”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Przebudowa obiektów w placówce Straży
Granicznej w m. Krynica Morska” polegających na budowie budynku nr 5N i przebudowie budynków nr 1, 2, 3 polegających
na: zmianie funkcji pomieszczeń w przebudowywanych budynkach, a także wykonanie instalacji sanitarnej, elektrycznej i
teletechnicznej.
Ponadto w zakres przedmiotu zamówienia wchodzi przeprowadzenie szkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie
przebudowy, funkcjonalności i konfiguracji zainstalowanych urządzeń, umiejętności rekonfiguracji na poziomie
umożliwiającym samodzielną obsługę urządzeń bez utraty gwarancji dla:
a) systemu komutacyjnego i teletransmisyjnego, systemu kontroli dostępu i systemu monitoringu,
b) systemu zasilania w energię elektryczną,
c) systemu ochrony przeciwpożarowej.
W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również zobowiązanie Wykonawcy do wykonania świadectwa charakterystyki
energetycznej dla budynku nr 5N, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (tj.
Dz. U. z 2024 r. poz 101).

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45000000-7 - Roboty budowlane

45321000-3 - Izolacja cieplna

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2024-07-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SPB CONTECH Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5842772734

4.3.3.)Ulica

ul. Opata Jacka Rybińskiego 24

4.3.4.)Miejscowość

Gdańsk

4.3.5.)Kod pocztowy

80-320

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

6525635,95 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2024/BZP 00420051/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-12-03

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W związku z wystąpieniem konieczności zmiany umowy w zakresie wykonania robót dodatkowych/ zamiennych, niezbędnych do prawidłowego ukończenia zadania inwestycyjnego, w tym zmianę wynagrodzenia i terminu realizacji zamówienia, strony postanowiły wprowadzić zmiany do zawartej umowy zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych (t.j. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) - Aneks nr 1/2024 z dnia 03.12.2024 r. do umowy nr 5/IiR/2024 z dnia 09.07.2024 r.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiana dotyczyła wykonania robót dodatkowych, zgodnie z protokołem konieczności wykonania robót budowlanych dodatkowych/zamiennych z dnia 21.11.2024 r., w zakresie:
- robót konstrukcyjnych,
- wymiany okien,
- wykonania robót budowlanych na dachu,
- robót wewnętrznych,
- robót branży elektrycznej,
- robót branży sanitarnej
- robót instalacji teletechnicznej,
- robót branży budowlanej.
W związku z zaistniałymi okolicznościami dokonano zmiany terminu realizacji przedmiotowego zamówienia na: 7 miesięcy i 18 dni licząc od dnia następnego po protokolarnym przekazaniu terenu budowy.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

298271,15

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.