Remont elewacji budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
Zamawiający Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza (Gdańsk, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont elewacji budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
04 listopada 2025
Termin ofert: 20 listopada 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
12 listopada 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
20 stycznia 2026
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
28 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
28 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 190241779 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Oliwska 35 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gdańsk |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 80-563 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL633 - Trójmiejski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.mosg@strazgraniczna.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.morski.strazgraniczna.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-b358fb2b-f9da-41f8-a57f-0a83110a3cbc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411676 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00514471 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont elewacji budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie elewacji budynku nr 1 na terenie kompleksu stanowiącego siedzibę Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku przy ul. Oliwskiej 35, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45312310-3 - Ochrona odgromowa |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-01-15 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 170 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | HBM – BUD Sp. z o. o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP: PL 5542920538 |
| 4.3.3.) | Ulica | Macieja Rataja 5 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bydgoszcz |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 85-791 |
| 4.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1474770,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00052165/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana dotyczyła zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy na wniosek Wykonawcy z powodu długotrwałych niekorzystnych warunków atmosferycznych, ujemnych temperatur i opadów śniegu nieuniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z wymaganiami technologicznymi. Przedmiotowe roboty obejmowały specjalistyczne prace elewacyjne oraz konserwatorsko-restauratorskie prowadzone na obiekcie położonym na terenie objętym ochroną konserwatorską. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmieniono termin wykonania przedmiotu umowy ze 170 dni kalendarzowych liczonych od dnia następnego po protokolarnym przekazaniu terenu budowy na 201 dni kalendarzowych liczonych od dnia następnego po protokolarnym przekazaniu terenu budowy oraz dodano zapisy dotyczące zmiany wysokości wynagrodzenia, o których mowa w art. 439 Ustawy. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1472410,37 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.