Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Remont elewacji budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Zamawiający Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza (Gdańsk, Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Remont elewacji budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola BaczaGdańsk, Pomorskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190241779

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Oliwska 35

1.4.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.4.3.)Kod pocztowy

80-563

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.mosg@strazgraniczna.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.morski.strazgraniczna.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b358fb2b-f9da-41f8-a57f-0a83110a3cbc

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411659

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00514471

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont elewacji budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie elewacji budynku nr 1 na terenie kompleksu stanowiącego siedzibę Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku przy ul. Oliwskiej 35, zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do Specyfikacji.
Szczegółowy wykaz prac (rodzaj oraz miejsce wykonania) przedstawiono w pkt 4 „Zakres rzeczowy robót” Opisu przedmiotu zamówienia, o którym mowa wyżej.
Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 6 do Specyfikacji.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-01-15

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

170 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

HBM – BUD Sp. z o. o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: PL 5542920538

4.3.3.)Ulica

Macieja Rataja 5

4.3.4.)Miejscowość

Bydgoszcz

4.3.5.)Kod pocztowy

85-791

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1474770,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00052165/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-05-27

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiana dotyczyła zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy na wniosek Wykonawcy z powodu długotrwałych niekorzystnych warunków atmosferycznych, ujemnych temperatur i opadów śniegu nieuniemożliwiających prowadzenie robót zgodnie z wymaganiami technologicznymi. Przedmiotowe roboty obejmowały specjalistyczne prace elewacyjne oraz konserwatorsko-restauratorskie prowadzone na obiekcie położonym na terenie objętym ochroną konserwatorską.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmieniono termin wykonania przedmiotu umowy ze 170 dni kalendarzowych liczonych od dnia następnego po protokolarnym przekazaniu terenu budowy na 201 dni kalendarzowych liczonych od dnia następnego po protokolarnym przekazaniu terenu budowy oraz dodano zapisy dotyczące zmiany wysokości wynagrodzenia, o których mowa w art. 439 Ustawy.
Powyższą zmianę dokonano na podstawie Aneksu zawartego w dniu 27.05.2026 r. do umowy nr 1/IiR/2026 z dnia 15.01.2026 r.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.