Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Wykonanie robót budowlanych w budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Zamawiający Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza (Gdańsk, Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonanie robót budowlanych w budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola BaczaGdańsk, Pomorskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190241779

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Oliwska 35

1.4.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.4.3.)Kod pocztowy

80-563

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.mosg@strazgraniczna.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.morski.strazgraniczna.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a6a93f52-304c-4cde-8ed0-24a32ae57559

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409837

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00427045

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych w budynku nr 1 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w piwnicy i części parteru wraz z wymianą 4 studni i odcinkiem zewnętrznej kanalizacji sanitarnej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Przebudowa budynku nr 1 w m. Gdańsk- etap I” na terenie kompleksu stanowiącego siedzibę Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku przy ul. Oliwskiej 35.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-10-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

OMEGA Renata Wolak

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: PL 5841737316

4.3.3.)Ulica

Tęczowa 2a

4.3.4.)Miejscowość

Rębiechowo

4.3.5.)Kod pocztowy

80-297

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

2224690,47 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00496963/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-03-26

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiany dotyczyły zamiennych rozwiązań w zakresie robót budowlanych, które nie powodowały pogorszenia funkcjonalności obiektu, a jedynie wpływały na racjonalizację kosztów inwestycji. Zamienny kosztorys zmniejszył wynagrodzenie Wykonawcy do wysokości brutto 2 239 578,28 zł.
W związku z panującymi ujemnymi temperaturami w okresie styczeń - luty 2026 r i przemarzaniem gruntu co istotnie ograniczało możliwość prowadzenia robót budowlanych na zewnątrz, wydłużono termin wykonania przedmiotu umowy na 8 miesięcy i 1 dzień licząc od dnia następnego po protokolarnym przekazaniu terenu budowy.
Zmiany wprowadzono zgodnie z Aneksem nr 2/2026 z dnia 26.03.2026 r. do Umowy nr 20/IiR/2025 z dnia 24.10.2025 r.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmiany zakresu umowy zgodnie z Protokołem konieczności wykonania robót budowlanych dodatkowych/zamiennych stanowiącym załącznik nr 5 do Aneksu nr 2/2026 z dnia 26.03.2026 r. do Umowy nr 20/IiR/2025 z dnia 24.10.2025 r. dotyczyły:
- prac zamiennych/zaniechanych - wymiana natrysku systemowego z płyt HPL na klasyczną kabinę prysznicową oraz odstąpienie od wykonania ścianki systemowej HPL do WC;
- rezygnacji z części wykonania opraw oraz gniazd wtyczkowych

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00409766/01

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Wartość zmiany umowy uległa zmniejszeniu o 11154,67 zł.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Morski Oddział Straży Granicznej im. płk. Karola Bacza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.