Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku 2023.” – V postępowanie

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan (Kurza Góra, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 16 966 582 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 410008122

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Gostyńska 89

1.4.2.)Miejscowość

Kurza Góra

1.4.3.)Kod pocztowy

64-000

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.4.7.)Numer telefonu

+48 655120233

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

koscian@poznan.lasy.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://koscian.poznan.lasy.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-33c271aa-d44b-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00102410

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-02-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00170168

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

„Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie

Nadleśnictwa Kościan w roku 2023.” – V postępowanie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28
września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu
pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościan w roku 2023.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna
wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się:
Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac;
Załącznik nr 2.2. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna;
Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie;
Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki;
Załącznik nr 2.3.5. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Miejscem realizacji przedmiotu
zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Kościan na terenie leśnictw Jurkowo, Kotusz i Turew;

3.9.)Główny kod CPV

77200000-2 - Usługi leśnictwa

3.10.)Dodatkowy kod CPV

77210000-5 - Usługi pozyskiwania drewna

77211000-2 - Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna

77211100-3 - Usługi cięcia drewna

77211200-4 - Transport dłużyc na terenie lasów

77211300-5 - Usługi selekcji drzew

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77230000-1 - Usługi doraźne dotyczące leśnictwa

77231000-8 - Usługi gospodarki leśnej

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-10

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2023-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Jacek Kwaśniewski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 340079389

4.3.3.)Ulica

Samoklęski Małe 6

4.3.4.)Miejscowość

Samoklęski Małe

4.3.5.)Kod pocztowy

89-200

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

518875,20 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00226635/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-12-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

567819,12 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77200000-2Usługi leśnictwa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
16 966 582 zł
Próbka: 295 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
4 703 515 zł23 707 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
19 004 459 zł
Źródło próbki
CPV 77200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
4 703 515 zł
Mediana
16 966 582 zł
Górny kwartyl
23 707 974 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kurza Góra.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77200000-2 (Usługi leśnictwa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.