Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
216 711 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    63 763 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Kopmax Mariusz Nowacki· Łękno
    Wartość umowy
    152 948 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Kościan w 2026 roku.

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan (Kurza Góra, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Kościan w 2026 roku”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 216 711 zł. Złożono 5 ofert.

Łączna wartość umów
216 711 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 marca 2026

    Termin ofert: 14 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    03 czerwca 2026

    3 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: KRZYSZTOF NADOBNIK Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Transportowe (część 1); Kopmax Mariusz Nowacki (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 216 711,49 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Postępowanie przeprowadzono w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 410008122

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gostyńska 89

1.5.2.)Miejscowość

Kurza Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

64-000

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

koscian@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://koscian.poznan.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-27966fdd-1a46-4992-a18c-a055a6eb2327

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Kościan w 2026 roku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-27966fdd-1a46-4992-a18c-a055a6eb2327

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00276341

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029902/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Kościan w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00174567

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.14.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

197296,65 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I - Utwardzenie ubytków nawierzchni dróg leśnych
We wskazanych miejscach w celu uzupełnienie powstałych ubytków oraz kolein należy dostarczyć i rozłożyć kruszywo granitowe kamienne łamane o uziarnieniu ciągłym 0-63 mm (maksymalnie 50% udziału frakcji 0-31,5mm) pochodzące bezpośrednio z kopalni, bez domieszki kruszyw pochodzących z recyklingu np. z kruszonych płyt granitowych (materiał po stronie Wykonawcy).
Szacowana ilość kruszywa: 575 t.
Prace zostaną wykonane zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1) oraz kosztorysem ofertowym Wykonawcy sporządzonym wg Przedmiaru robót Załącznika nr 2 do SWZ, projektem umowy (Załącznik nr 10), ofertą wykonawcy, obowiązującymi przepisami, polskimi normami budowlanymi, sztuką budowlaną, Ustawą - Prawo Budowlane i zasadami wiedzy technicznej oraz należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.)Wartość części

86714,50 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II - Równanie dróg leśnych.
Równanie dróg polegające na przywróceniu nawierzchni gruntowej prawidłowego profilu poprzecznego i podłużnego, usunięciu nierówności i zapewnieniu właściwego odwodnienia. Równanie i wałowanie dróg gruntowych należy wykonać równiarką samojezdną i walcem wibracyjnym. Występujące wyboje i koleiny wyrównuje się gruntem rodzimym, zagęszcza i stabilizuje mechanicznie. Prace należy prowadzić z zachowaniem standardów wykonania dla dróg gruntowych danej kategorii (profile poprzeczne i podłużne, umożliwiające odprowadzenie wód opadowych) oraz w odpowiednich warunkach atmosferycznych gwarantujących zachowanie uzyskanych parametrów po wykonaniu powyższych robót. Naprawa dróg obejmuje profilowanie, wałowanie i usunięcie korzeni z powierzchni drogi oraz uprzątnięcie terenu. Wyrównanie nawierzchni równiarką, a następnie utwardzenie jej poprzez 3 krotny przejazd walcem. Mechaniczne ścinanie lub frezowanie poboczy przy użyciu ścinarki samojezdnej lub frezarki z opcją regulacji kąta nachylenia. Nie dopuszcza się używania kosiarek bijakowych. Zabrania się wbudowywania darni w profil drogi.
CAŁKOWITA ILOŚĆ DRÓG DO WYRÓWNANIA, PROFILOWANIA I ZAGĘSZCZENIA: 62,045 km o szerokości 3 – 5 m, o powierzchni 243 820 m2.
Prace zostaną wykonane zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 1) oraz kosztorysem ofertowym Wykonawcy sporządzonym wg Przedmiaru robót Załącznika nr 2 do SWZ, projektem umowy (Załącznik nr 10), ofertą wykonawcy, obowiązującymi przepisami, polskimi normami budowlanymi, sztuką budowlaną, Ustawą - Prawo Budowlane i zasadami wiedzy technicznej oraz należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.)Wartość części

110582,15 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

63763,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

139432,41 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

63763,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KRZYSZTOF NADOBNIK Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Transportowe

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 410108214

7.3.4)Miejscowość

Kiełczewo

7.3.5)Kod pocztowy

64-000

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

63763,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

152948,29 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

299898,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

152948,29 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Kopmax Mariusz Nowacki

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BRIKBAU ANNA NOWACKA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 634287060

7.3.3)Ulica

ul. Poznańska 4

7.3.4)Miejscowość

Łękno

7.3.5)Kod pocztowy

63-020

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

152948,29 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kurza Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 216 711 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KRZYSZTOF NADOBNIK Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Transportowe (Kiełczewo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.