Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
218 134 zł
Umowa zawarta
26 maja 2026
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 218 134 zł – 291 201 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa odcinka dojazdu pożarowego nr 54 w Leśnictwie Kaszczor

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan (Kurza Góra, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa odcinka dojazdu pożarowego nr 54 w Leśnictwie Kaszczor”, wybierając ofertę wykonawcy Budownictwo i Projektowanie Tomasz Sikora. Wartość umowy: 218 134 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
218 134 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    31 marca 2026

    Termin ofert: 17 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 czerwca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Budownictwo i Projektowanie Tomasz Sikora (Krzyków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 218 133,50 zł (umowę zawarto 26 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 218 133,50 zł do 291 200,77 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło robót budowlanych związanych z przebudową dojazdu pożarowego.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 410008122

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gostyńska 89

1.5.2.)Miejscowość

Kurza Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

64-000

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

koscian@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://koscian.poznan.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c0ee95b5-ea07-4cc8-8527-de628bc39c56

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa odcinka dojazdu pożarowego nr 54 w Leśnictwie Kaszczor

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c0ee95b5-ea07-4cc8-8527-de628bc39c56

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00290799

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029902/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa drogi w L. Kaszczor

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00178328

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.12.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka istniejącego dojazdu pożarowego nr 54 w Leśnictwie Kaszczor o nawierzchni gruntowej miejscowo ulepszonej tłuczniem (gmina Przemęt, obręb Solec, działka ewid. 552, 556) o długości 235,05 mb i szerokości 4,00 mb wraz z dwoma odnogami szerokości 3,0-4,0m.
Zakres robót obejmuje:
- wykonanie odcinka drogi o nawierzchni tłuczniowej (kruszywo kamiennego 0/31,5 gr. 15 cm, podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/63 gr.17 cm, geotkanina separacyjna o gram. 200 g/m2),
- wykonanie zjazdu indywidualnego z drogi powiatowej z kostki betonowej gr 8 cm, ograniczonej opornikami betonowymi 12x25 cm na ławie betonowej z oporem.
- opracowanie i uzgodnienie czasowej organizacji ruchu oraz kierowanie ruchem w czasie wykonywania zjazdu.
Roboty zostaną wykonane zgodnie z warunkami prowadzonego postępowania, w tym Projektem umowy stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ, oraz Dokumentacją projektową załącznik nr 1 do SWZ, Przedmiarem robót załącznik nr 2 do SWZ, który ma wyłącznie charakter pomocniczy, a także ofertą wykonawcy, obowiązującymi przepisami, polskimi normami budowlanymi, sztuką budowlaną, Ustawą Prawo Budowlane i zasadami wiedzy technicznej oraz należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

218133,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

291200,77 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

218133,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Budownictwo i Projektowanie Tomasz Sikora

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 527372587

7.3.4)Miejscowość

Krzyków

7.3.5)Kod pocztowy

55-003

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

218133,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
388 348 zł1 832 229 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 443 881 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
388 348 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 832 229 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kurza Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 218 134 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Budownictwo i Projektowanie Tomasz Sikora (Krzyków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.