Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
208 000 zł
Umowa zawarta
12 września 2023
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 208 000 zł – 262 236 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu w sezonie grzewczym 2023/2024

Zamawiający Gmina Kościelisko (Kościelisko, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu w sezonie grzewczym 2023/2024”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Transportowe Roboty Ziemne Handel Materiałami Opałowymi Robert Baran. Wartość umowy: 208 000 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina KościeliskoKościelisko, Małopolskie (powiat Tatrzański →)opublikowano 12 września 2023
Wartość umowy
208 000 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Transportowe Roboty Ziemne Handel Materiałami Opałowymi Robert Baran (Nowy Sacz), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 208 000,00 zł (umowę zawarto 12 września 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 208 000,00 zł do 262 236,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOŚCIELISKO

1.3.)Oddział zamawiającego

Referat Inwestycji, Zamówień Publicznych, Utrzymania Dróg i Gospodarki Komunalnej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892305

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Nędzy Kubińca 101

1.5.2.)Miejscowość

Kościelisko

1.5.3.)Kod pocztowy

34-511

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminakoscielisko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminakoscielisko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gminakoscielisko

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu w sezonie grzewczym 2023/2024

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-20a3ca4f-382e-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00392608

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-09-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00040023/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu w sezonie grzewczym 2023/2024

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00351402

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.16.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

203918,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy (transport z rozładunkiem) pelletu drzewnego, workowanego, na sezon grzewczy 2023/2024 do

• budynku Ośrodka Zdrowia w Kościelisku, ul. Nędzy- Kubińca 140, 34-511 Kościelisko • remizy OSP Kościelisko, ul. Rysulówka 2, 34-511 Kościelisko • budynku wielofunkcyjnego w Dzianiszu, 34-514 Dzianisz 173 w łącznej ilości ok. 110 ton. 1.2. Pellet - wymagania jakościowe: • surowiec jednorodny • zawartość popiołu – max. 0,5 %; • minimalna wartość opałowa min. 18 MJ/kg • wilgotność – max. 8% • średnica – 6-8 mm • powinien odpowiadać normom certyfikatu ENplus lub DINplus lub równoważnych 1.3. Zamawiający oszacował zapotrzebowanie na pellet na podstawie zużycia w sezonach opałowych 2021/2022 oraz 2022/2023. Ilość stanowi wartość szacunkową, co oznacza, że ostateczna ilość zamawiana na podstawie umowy może ulec zmianie. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niezrealizowania pełnej ilości przedmiotu zamówienia. Minimalna wielkość zamówienia 80 ton, maksymalna wielkość zamówienia 130 ton.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

208000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

262236,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

208000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowe Roboty Ziemne Handel Materiałami Opałowymi Robert Baran

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7342429974

7.3.3)Ulica

Mała Poręba 68/b

7.3.4)Miejscowość

Nowy Sacz

7.3.5)Kod pocztowy

33-300

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-09-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

208000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kościelisko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kościelisko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 208 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Transportowe Roboty Ziemne Handel Materiałami Opałowymi Robert Baran (Nowy Sacz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.