Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu w sezonie grzewczym 2023/2024
Zamawiający Gmina Kościelisko (Kościelisko, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu w sezonie grzewczym 2023/2024”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 250 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=601, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,1 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
11 sierpnia 2023
Termin ofert: 22 sierpnia 2023 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
12 września 2023
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 października 2024
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA KOŚCIELISKO |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Referat Inwestycji, Zamówień Publicznych, Utrzymania Dróg i Gospodarki Komunalnej |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 491892305 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Nędzy Kubińca 101 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kościelisko |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-511 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL219 - Nowotarski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 182023400 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@gminakoscielisko.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gminakoscielisko.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-20a3ca4f-382e-11ee-a60c-9ec5599dddc1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00526976 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-10-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00351402 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu w sezonie grzewczym 2023/2024 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiot zamówienia przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy (transport z rozładunkiem) pelletu drzewnego, workowanego, na sezon grzewczy 2023/2024 do | • budynku Ośrodka Zdrowia w Kościelisku, ul. Nędzy- Kubińca 140, 34-511 Kościelisko • remizy OSP Kościelisko, ul. Rysulówka 2, 34-511 Kościelisko • budynku wielofunkcyjnego w Dzianiszu, 34-514 Dzianisz 173 w łącznej ilości ok. 110 ton. 1.2. Pellet - wymagania jakościowe: • surowiec jednorodny • zawartość popiołu – max. 0,5 %; • minimalna wartość opałowa min. 18 MJ/kg • wilgotność – max. 8% • średnica – 6-8 mm • powinien odpowiadać normom certyfikatu ENplus lub DINplus lub równoważnych 1.3. Zamawiający oszacował zapotrzebowanie na pellet na podstawie zużycia w sezonach opałowych 2021/2022 oraz 2022/2023. Ilość stanowi wartość szacunkową, co oznacza, że ostateczna ilość zamawiana na podstawie umowy może ulec zmianie. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niezrealizowania pełnej ilości przedmiotu zamówienia. Minimalna wielkość zamówienia 80 ton, maksymalna wielkość zamówienia 130 ton. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 09111400-4 - Paliwa drzewne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-09-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Usługi Transportowe Roboty Ziemne Handel Materiałami Opałowymi Robert Baran |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7342429974 |
| 4.3.3.) | Ulica | Mała Poręba 68/b |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Nowy Sacz |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 33-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 208000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/BZP 00392608/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-09-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zwiększenie ilości obiektów - dodanie obiektu z kotłownią opalana na pellet |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Przedmiot zamówienia przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy (transport z rozładunkiem) pelletu drzewnego, workowanego, na sezon grzewczy 2023/2024 do | budynku Ośrodka Zdrowia w Kościelisku, ul. Nędzy- Kubińca 140, 34-511 Kościelisko, remizy OSP Kościelisko, ul. Rysulówka 2, 34-511 Kościelisko, budynku wielofunkcyjnego w Dzianiszu, 34-514 Dzianisz 173, • budynku wielofunkcyjnym w Witowie, 34-512 Witów 164b w łącznej ilości ok. 110 ton. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 117695,70 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.