Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
55 860 zł
Umowa zawarta
5 października 2022
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena30%Wysokość oprocentowania kredytu50%Wysokość oprocentowania środków w rachunku bieżącym i rach. pomocniczych20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Obsługa bankowa budżetu Powiatu Słubickiego

Zamawiający Powiat Słubicki (Słubice, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Obsługa bankowa budżetu Powiatu Słubickiego”, wybierając ofertę wykonawcy BANK SPÓŁDZIELCZY W OŚNIE LUBUSKIM. Wartość umowy: 55 860 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiat SłubickiSłubice, Lubuskie (powiat Słubicki →)opublikowano 5 października 2022
Wartość umowy
55 860 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BANK SPÓŁDZIELCZY W OŚNIE LUBUSKIM (OŚNO LUBUSKIE), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 55 860,00 zł (umowę zawarto 5 października 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Słubicki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210967366

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piłsudskiego 20

1.5.2.)Miejscowość

Słubice

1.5.3.)Kod pocztowy

69-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiatslubicki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiatslubicki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.bip.powiatslubicki.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Obsługa bankowa budżetu Powiatu Słubickiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d8b1485a-243f-11ed-9071-8637ea33a6f9

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00379443

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00207843/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Obsługa bankowa budżetu Powiatu Słubickiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00320879/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.272.1.5.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest obsługa bankowa budżetu Powiatu Słubickiego i niżej wymienionych jednostek organizacyjnych

1) Powiat Słubicki - Starostwo Powiatowe w Słubicach 2) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach 3) Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach 4) Zarząd Dróg Powiatowych w Słubicach 5) Centrum Usług Wspólnych Powiatu Słubickiego 6) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach 7) Zespół Szkół Licealnych im. Zbigniewa Herberta w Słubicach 8) Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ośnie Lubuskim 9) Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Słubicach 10) Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Słubicach 11) Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza „Nasza Chata” w Słubicach 12) Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Słubicach 13) Dzienny Dom ”Senior+” w Słubicach przy czym Zamawiający przewiduje w okresie realizacji zamówienia możliwość utworzenia nowych jednostek organizacyjnych Powiatu Słubickiego a tym samym zwiększenia ilości tych jednostek (dla których realizowany będzie zakres przedmiotu zamówienia) o maksymalnie dwie jednostki organizacyjne. W przypadku utworzenia nowej jednostki organizacyjnej Powiatu Słubickiego wybrany wykonawca będzie realizował zakres zamówienia także dla tej nowej jednostki. 2. Zakres zamówienia dla każdej jednostki obejmuje: a) otwarcie, likwidację i prowadzenie rachunków podstawowych i pomocniczych, przy czym zamawiający wymaga spełniania następujących warunków: - możliwość otwierania dodatkowych rachunków podstawowych i pomocniczych również w walutach obcych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, na warunkach zadeklarowanych w ofercie, - możliwość obrotu walutowego między rachunkami jak również za pośrednictwem poleceń przelewu, - potwierdzanie otwarcia i zamknięcia rachunków bankowych, - oprocentowanie środków PLN na rachunkach, liczone jako stawka WIBID 1M, przy czym kapitalizacja odsetek następować będzie raz na koniec każdego miesiąca, tj. w ostatnim dniu kalendarzowym, - prawo do lokowania przez zamawiającego nadwyżki środków pieniężnych w innych bankach, - oprocentowanie rachunków walutowych wg stawek obowiązujących w banku wykonawcy dla tych rachunków, - sporządzanie wyciągów bankowych wraz z papierowym wtórnikiem na koniec dnia, w którym nastąpił obrót na rachunku, przy czym wyciągi bankowe z rachunków podstawowych wykonawca dostarczać będzie do siedziby zamawiającego oraz jego jednostek organizacyjnych w terminie do 2 dni roboczych - po każdym dniu, w którym nastąpił obrót na rachunku (w przypadku braku oddziału banku w Słubicach), b) przyjmowanie wpłat i dokonywanie wypłat gotówkowych (przy czym te wpłaty i wypłaty realizowane będą w formie otwartej), c) realizacja przelewów przekazywanych w formie elektronicznej jak i papierowej, na następujących zasadach: - przelewy dokonywane przy pomocy systemu bankowości elektronicznej muszą być realizowane w czasie rzeczywistym, - przelewy złożone w formie papierowej do godziny 15:00 powinny być realizowane w tym samym dniu, - możliwość dokonywania poleceń przelewów zagranicznych, d) wdrożenie systemu bankowości elektronicznej do obsługi rachunków bankowych dla co najmniej 84 stanowisk, w tym: - zainstalowanie systemu bankowości elektronicznej, - przeniesienie bazy danych z obecnie wykorzystywanego systemu bankowości elektronicznej do systemu proponowanego przez bank, - serwis oprogramowania, przekazywanie i instalowanie wersji aktualizacyjnych, usuwanie awarii w możliwie najkrótszym czasie, przy czym reakcja serwisu od chwili zgłoszenia powinna nastąpić w ciągu 12 godzin, - w przypadku awarii systemu lub braku łączności z bankiem - przyjmowanie i wydawanie zleceń płatniczych składanych na zewnętrznych nośnikach danych lub w formie pisemnej bez dodatkowych opłat, - przeszkolenie osób wskazanych przez zamawiającego, w zależności od zgłoszonych potrzeb, ww. system bankowości elektronicznej powinien zapewniać co najmniej: - dostęp do usług przez 24 godziny w każdym dniu roboczym, - dokonywanie operacji w czasie rzeczywistym, - możliwość dokonywania przelewów bankowych, - generowanie (wydruk) wyciągów bankowych wraz załącznikami, - pełną informację o dacie i godzinie operacji, - przechowywanie przelewów i wyciągów w archiwum systemu, - umożliwienie użytkownikowi dysponowania podpisem elektronicznym, - wykonywanie analiz i raportów z operacji i transakcji za wskazane okresy z możliwością ich drukowania, - system ten musi być systemem bezpiecznym, o dostępie chronionym hasłami, - system w wersji „on-line"), e) wydawanie książeczek (blankietów) czekowych, f) wydawanie kart płatniczych do rachunku bieżącego oraz generowanie (wydruk) transakcji z karty płatniczej, g) zerowanie rachunków bankowych podstawowych i pomocniczych, zgodnie z dyspozycjami, polegające na przekazaniu z dniem 31 grudnia każdego roku kwot pozostałych na wskazanych rachunkach na rachunek Powiatu Słubickiego - Starostwa Powiatowego w Słubicach, h) przeksięgowanie skapitalizowanych odsetek od rachunków bankowych na rachunek Powiatu Słubickiego - Starostwa Powiatowego w Słubicach, zgodnie ze złożonymi dyspozycjami w tym zakresie, i) wydawanie opinii i zaświadczeń na wniosek posiadacza rachunku Zgodnie z wymogami art. 433 pkt 4) ustawy Zamawiający wskazuje, że minimalna/gwarantowana wielość świadczenia stron w zakresie obsługi bankowej wyniesie min. 50 % wartości określonych w pkt 1 tabeli w kolumnie „Przewidywana liczba w okresie realizacji zamówienia” Formularza oferty stanowionego załącznik Nr 1 do SWZ. 3. Ponadto w odniesieniu do Powiatu Słubickiego - Starostwa Powiatowego w Słubicach zamówienie obejmuje dodatkowo możliwość udzielenia w rachunku bieżącym, w każdym roku budżetowym, kredytu krótkoterminowego na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetowego, do wysokości określonej w każdym roku w uchwale budżetowej przez Radę Powiatu – jednak nieprzekraczającej kwoty 3 mln PLN. Szczegółowe warunki kredytu określi odrębna umowa, przy czym muszą być spełnione następujące wymagania zamawiającego: - zabezpieczeniem kredytu będzie tylko weksel wystawiony przez zamawiającego, - koszty obsługi kredytu stanowić będą odsetki od wykorzystanego kredytu, - kredyt powinien zostać postawiony do dyspozycji w ciągu 3 dni od daty podpisania odrębnej umowy kredytowej, - wysokość oprocentowania kredytu będzie naliczana wg stopy WIBOR 1M + marża, gdzie WIBOR należy przyjąć z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc, na który ustanowione jest oprocentowanie, - odsetki naliczanie i pobierane będą miesięcznie, kwota odsetek płatna w ostatnim dniu miesiąca od kwoty wykorzystanego kredytu - niedopuszczalne jest pobieranie odsetek w pierwszym dniu kolejnego miesiąca, - bank przygotuje projekty umów na obsługę bankową oraz na kredyt krótkoterminowy zgodnie z założeniami określonymi w niniejszej SWZ oraz danymi zawartymi w ofercie. - nie dopuszcza się prowizji od udzielonego kredytu. 4. Wykonawca przystępujący do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego winien posiadać oddział w Słubicach, bądź - w innym przypadku - zapewnić codziennie dostarczanie dokumentów i gotówki z poszczególnych jednostek do banku i z banku do tych jednostek. 5. Z poszczególnymi jednostkami zostaną zawarte odrębne umowy obsługi bankowej - na warunkach określonych w SWZ, według jednolitego wzoru umowy ustalonego z wybranym wykonawcą, z uwzględnieniem zmian wynikających ze specyfiki jednostki. 6. Zamawiający wymaga, aby wykonawca, którego oferta zostanie uznana jako najkorzystniejsza w przedmiotowym postępowaniu, złożył w terminie do 3 dni od daty rozstrzygnięcia postępowania (bez wezwania zamawiającego) projekt umowy, który będzie uwzględniał wszystkie warunki określone w SWZ - do treści umowy muszą być wprowadzone zapisy dot. obowiązków stron, w szczególności warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia jak i inne postanowienia określone w rozdz. XVI SWZ. Zamawiający nie będzie związany z przedstawionym przez Wykonawcę projektem umowy i zastrzega sobie prawo negocjacji szczegółowych zapisów projektu umowy w celu naniesienia niezbędnych poprawek. Poprawki mogą dotyczyć w szczególności warunków umowy, które nie zostały ściśle określone w specyfikacji warunków zamówienia, przy czym ewentualne zmiany treści projektu umowy nie spowodują sprzeczności z zapisami specyfikacji warunków zamówienia. 7. Informacje o sytuacji finansowej Powiatu Słubickiego opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Słubickiego pod adresem www.bip.powiatslubicki.pl w zakładce „Budżet Powiatu” (zawierającej m. in. Budżet Powiatu, sprawozdania budżetowe).

4.5.3.)Główny kod CPV

66110000-4 - Usługi bankowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66112000-8 - Usługi depozytowe

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

55860 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

55860 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

55860 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BANK SPÓŁDZIELCZY W OŚNIE LUBUSKIM

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5980003670

7.3.3)Ulica

UL. BOLESŁAWA CHROBREGO 5

7.3.4)Miejscowość

OŚNO LUBUSKIE

7.3.5)Kod pocztowy

69-220

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-10-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

55860 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Słubicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Słubice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 55 860 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66110000-4 (Usługi bankowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BANK SPÓŁDZIELCZY W OŚNIE LUBUSKIM (OŚNO LUBUSKIE). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.