Postanowienie KIO 1759/20 z 17 sierpnia 2020
Najważniejsze informacje dla przetargu
- Rozstrzygnięcie
- umorzono
- Zamawiający
- Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce
- Powiązany przetarg
- orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
- Główna podstawa PZP
- art. 186 ust. 3 Pzp
Strony postępowania
- Odwołujący
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „GP-TERM” M. G.&B.G.
- Zamawiający
- Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce
Treść orzeczenia
- Sygn. akt
- KIO 1759/20
POSTANOWIENIE z dnia 17 sierpnia 2020 r.
Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:
- Przewodniczący
- Monika Kawa-Ogorzałek
- Protokolant
- Rafał Komoń
po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron w dniu 17 sierpnia 2020r. w Warszawie, odwołania wniesionego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w dniu 27 lipca 2020 r. przez wykonawcę Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „GP-TERM” M. G.&B.G., w postępowaniu prowadzonym przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce przy udziale wykonawcy Moris-Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego,
- umarza postępowanie odwoławcze;
- nakazuje zwrot z rachunku Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „GP-TERM” M. G.&B.G. kwoty 10 000 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych), uiszczonej tytułem wpisu od odwołania.
Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Krakowie.
Przewodniczący:
UZASADNIENIE
Zamawiający - Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizacja kompleksu zamkowego Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka”.
Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych, pod numerem 526779-N-2020 w dniu 27 marca 2020r.
W dniu 20 lipca 2020 r. Zamawiający poinformował wykonawcę - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „GP-TERM” M. G.&B.G., (dalej: „Odwołujący”) o odrzuceniu jego oferty na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.)
Odwołujący w dniu 27 lipca 2020 r. wniósł odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej zarzucając Zamawiającemu naruszenie art. 89 ust. 1 pkt 2 Pzp oraz art. 87 ust.
1 i art. 93 ust. 1 pkt 4 oraz art. 26 ust. 2 w zw. z art. 25 ust. 1 Pzp.
Mając na uwadze powyższe zarzuty Odwołujący wniósł o nakazanie Zamawiającemu:
- uwzględnienie odwołania;
- unieważnienia czynności unieważnienia postepowania;
- unieważnienie czynności odrzucenia jego oferty,
- powtórzenie czynności badania i oceny ofert.
W dniu 29 lipca 2020 r. wykonawca Moris Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zgłosił przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego. Izba potwierdziła skuteczność przystąpienia ww. wykonawcy, który stał się tym samym uczestnikiem postępowania odwoławczego.
W piśmie procesowym z dnia 13 sierpnia 2020 r. Zamawiający uwzględnił odwołanie w całości. Niniejsza odpowiedź została podpisana przez osobę umocowaną do reprezentacji Zamawiającego.
Na posiedzeniu niejawnym z udziałem stron postępowania w dniu 17 sierpnia 2020 r.
Przystępujący po stronie Zamawiającego oświadczył, że nie zgłasza sprzeciwu co do uwzględnienia przez Zamawiającego zarzutów odwołania.
Krajowa Izba Odwoławcza zważyła, co następuje:
Zgodnie z art. 186 ust. 3 Pzp, jeżeli uczestnik postępowania odwoławczego, który przystąpił do postępowania po stronie zamawiającego, nie wniesie sprzeciwu co do uwzględnienia w całości zarzutów przedstawionych w odwołaniu przez zamawiającego, Izba umarza postępowanie, a zamawiający wykonuje, powtarza lub unieważnia czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgodnie z żądaniem zawartym w odwołaniu.
Wobec powyższych ustaleń, Krajowa Izba Odwoławcza stwierdziła, że zachodzą przesłanki do wydania postanowienia o umorzeniu postępowania odwoławczego na podstawie art. 186 ust. 3 ustawy.
Mając na uwadze powyższe postanowiono jak w sentencji.
O kosztach postępowania orzeczono na podstawie art. 186 ust. 6 pkt 2 lit. b Pzp.
- Przewodniczący
- ...................................
3
Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem
Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.
Podobne orzeczenia
Orzeczenia z największą wspólną podstawą PZP
- KIO 3415/20umorzono15 stycznia 2021Dostawa jednorazowego sprzętu medycznego i kardiochirurgicznegoWspólna podstawa: art. 186 ust. 3 Pzp, art. 186 ust. 6 pkt 2 lit. b Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3504/20umorzono14 stycznia 2021Wspólna podstawa: art. 186 ust. 3 Pzp, art. 186 ust. 6 pkt 2 lit. b Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 3206/20umorzono30 grudnia 2020Sprzęt medyczny jednorazowego użytkuWspólna podstawa: art. 186 ust. 3 Pzp, art. 186 ust. 6 pkt 2 lit. b Pzp (2 wspólne przepisy)
- KIO 2272/25umorzono30 czerwca 2025Wspólna podstawa: art. 89 ust. 1 pkt 2 Pzp
- KIO 515/21umorzono30 marca 2021Wspólna podstawa: art. 186 ust. 3 Pzp
- KIO 3253/20umorzono22 stycznia 2021Roboty konserwacyjne i naprawcze obiektów administrowanych przez Jednostkę Wojskową Nr 6021 – umowa ramowaWspólna podstawa: art. 186 ust. 3 Pzp
- KIO 3409/20umorzono21 stycznia 2021Sukcesywne świadczenie usług ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy przedlekarskiej na krytej pływalni Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga- Północ m.st Warszawy przy ul. Jagiellońskiej 7 w WarszawieWspólna podstawa: art. 186 ust. 3 Pzp
- KIO 3307/20umorzono13 stycznia 2021Wspólna podstawa: art. 186 ust. 3 Pzp
Powiązane wyroki
Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.
- KIO 2454/26oddalono16 lipca 2026ten sam składDostawa transformatorów SN/nN na potrzeby TAURON Dystrybucja S.A.
- KIO 2423/26oddalono13 lipca 2026ten sam skład
- KIO 2064/26oddalono30 czerwca 2026ten sam skład
- KIO 1783/26oddalono8 czerwca 2026ten sam skład
- KIO 1652/26oddalono27 maja 2026ten sam skład
- KIO 1583/26oddalono25 maja 2026ten sam skład