Izba umorzyła postępowaniepostanowienie

Postanowienie KIO 1617/20 z 3 sierpnia 2020

Najważniejsze informacje dla przetargu

Rozstrzygnięcie
umorzono
Zamawiający
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach (ul. Wojska Polskiego 51, 25-375 Kielce)
Powiązany przetarg
orzeczenie nie wskazuje numeru postępowania
Główna podstawa PZP
Brak w danych

Strony postępowania

Odwołujący
Siemens Healthcare sp. z o.o.
Zamawiający
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach (ul. Wojska Polskiego 51, 25-375 Kielce)

Treść orzeczenia

Sygn. akt
KIO 1617/20

POSTANOWIENIE z dnia 03 sierpnia 2020 r.

Krajowa Izba Odwoławcza - w składzie:

Przewodniczący
Aneta Mlącka

po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym bez udziału stron w dniu 03 sierpnia 2020 r. w Warszawie odwołania wniesionego w dniu 13 lipca 2020 roku przez Wykonawcę Siemens Healthcare sp. z o.o. (ul. Żupnicza 11, 03-821 Warszawa) w postępowaniu prowadzonym przez Zamawiającego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach (ul. Wojska Polskiego 51, 25-375 Kielce)

przy udziale Wykonawcy TMS sp. z o.o. (ul. Wiertnicza 84, 02-952 Warszawa) zgłaszającego przystąpienie do postępowania odwoławczego po stronie Zamawiającego

postanawia:
  1. umorzyć postępowanie odwoławcze,
  2. nakazuje zwrot z rachunku bankowego Urzędu Zamówień Publicznych na rzecz Wykonawcy Siemens Healthcare sp. z o.o. (ul. Żupnicza 11, 03-821 Warszawa) kwoty 13500 zł 00 gr (słownie: trzynaście tysięcy pięćset złotych) stanowiącej 90% uiszczonego wpisu.

Stosownie do art. 198a i 198b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1843) na niniejsze postanowienie - w terminie 7 dni od dnia jego doręczenia - przysługuje skarga za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Przewodniczący
..................................
Sygn. akt
KIO 1617/20

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn.: dostawa i montaż kompletnego zestawu rezonansu magnetycznego oraz wykonanie dostosowania wielobranżowego projektu obszaru rezonansu do potrzeb oferowanego urządzenia dla SP ZOZ MSWiA w Kielcach.

Ogłoszenie o zamówieniu opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 01 lipca 2020 r. pod numerem 2020/S 125-305862.

Odwołujący Siemens Healthcare sp. z o.o. wniósł odwołanie, w którym zarzucił

Zamawiającemu sporządzenie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w zakresie opisu przedmiotu zamówienia w sposób niejednoznaczny, nieobiektywny, nieproporcjonalny i niedostatecznie zrozumiały dla wszystkich Wykonawców, tym samym prowadzący do trudności w porównaniu i ocenie złożonych ofert; określenie sposobu oceny ofert w sposób sprzeczny z zasadą równego traktowania i uczciwej konkurencji poprzez ograniczenie grona oferentów potencjalnie zainteresowanych ubieganiem się o zamówienie.

Odwołujący zarzucił Zamawiającemu naruszenie przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych w zakresie art. 7 ust. 1, 3, art. 29 ust. 1, 2 i 3 Odwołujący wniósł o uwzględnienie odwołania w całości i nakazanie Zamawiającemu dokonania modyfikacji Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w zakresie podniesionych zarzutów.

31 lipca 2020 roku Odwołujący przed otwarciem posiedzenia z udziałem stron i rozprawy wniósł pismo, w którym oświadczył, że cofa odwołanie.

Izba działając na podstawie art. 187 ust. 8 oraz art. 192 ust. 1 zdanie drugie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1843) postanowiła umorzyć postępowanie odwoławcze wywołane w/w odwołaniem.

O kosztach postępowania odwoławczego orzeczono stosownie do treści art. 187 ust. 8 zdanie drugie ustawy Pzp oraz § 5 ust. 1 pkt 3 lit. a i b rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz. U. Nr 41, poz. 238 z późn. zm.).

Przewodniczący:

2

Sprawdź nowe przetargi z podobnym ryzykiem

Ten wyrok pomaga ocenić spór po fakcie. Alert przetargowy pozwala wychwycić podobny problem na etapie SWZ, pytań, badania oferty albo decyzji o odwołaniu.

Powiązane wyroki

Inne orzeczenia z udziałem tego samego składu orzekającego.

Dane pochodzą z publicznego rejestru orzeczeń Krajowej Izby Odwoławczej (orzeczenia.uzp.gov.pl). Orzeczenia są dokumentami publicznymi w domenie publicznej (art. 4 ustawy o prawie autorskim).