Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Sanok 2026 - ogłoszenia gminy i okolic
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Sanoku
Strona głównaStrona główna
Podkarpackie
Powiat Sanocki
Sanok

Przetargi Sanok 2026

929 przetargów w Sanoku. Ogłoszenia gminy i lokalnych zamawiających, m.in. Gmina Sanok.

W bazie gromadzimy 929 ogłoszeń w mieście Sanok, w tym miesiącu pojawiło się 15 nowych (6 w ostatnim tygodniu). Sanok to 2,0% rynku woj. podkarpackiego. Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiWięcej w woj. podkarpackim
Dane aktualne na3 września 2026 15:00ostatni dodany przetarg
W bazie
929
ogłoszeń dla miasta Sanok
W tym mies.
15
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
2,0%
udział w woj. podkarpackim
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Powiat SanockiPrzetargi budowlane PodkarpackiePrzetargi medyczne i farmaceutyczne PodkarpackiePrzetargi na pojazdy i tabor PodkarpackiePrzetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów PodkarpackiePrzetargi Rzeszów
Raport rynku: Sanok
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 3 września 2026 15:00
929 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Oprogramowanie i licencje IT

Dostawa oprogramowania do realizacji kopii zapasowej w ramach projektu pn.: „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Powiecie Sanockim”

Publikacja: 03.09.2026
Termin: 11.09.2026
SanokBZP
Powiat Sanocki
Zobacz szczegóły
Wodno-kanalizacyjne

ZAPYTANIE OFERTOWE nr BETA_RB_2_2026

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 17.09.2026
SanokBK
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BETA S.C. Artur Janiszewski, Mariusz Niżnik
Zobacz szczegóły
Budowlane

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Pakoszówka (etap I)

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 17.09.2026
SanokBZP
Gmina Sanok
Zobacz szczegóły
Odbiór odpadów i usługi komunalne

Zimowe całodobowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2026/2027 będących w Zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku

Publikacja: 02.09.2026
Termin: 7.10.2026
SanokTED
Zarząd Dróg w Sanoku
Zobacz szczegóły
Planowany budżet741 856 zł
Pojazdy i tabor

Zakup ambulansu wraz z dodatkowym wyposażeniem dla Zespołów Ratownictwa Medycznego BPR SPZOZ w Sanoku

Publikacja: 01.09.2026
Termin: 15.09.2026
SanokTED
Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sanoku
Zobacz szczegóły
Planowany budżet1 560 750 zł
Pojazdy i tabor

Zakup dwóch karetek specjalistycznych z napędem 4x4 z wyposażeniem oraz noszami bariatrycznymi na potrzeby OL i OC.

Publikacja: 01.09.2026
Termin: 7.10.2026
SanokTED
Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sanoku
Zobacz szczegóły
Sprzęt radiowy i telekomunikacyjny

Dostawa radiotelefonów przenośnych w ramach projektu „Standaryzacja systemu łączności w jednostkach OSP na terenie Powiatu Sanockiego na potrzeby OL i OC”

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 7.09.2026Za 4 dni
SanokBZP
Powiat Sanocki
Zobacz szczegóły
Budowlane

Budowa parkingu Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku przy ul. Rybickiego

Publikacja: 27.08.2026
Termin: 16.09.2026
SanokBZP
Muzeum Budownictwa Ludowego
Zobacz szczegóły
Geodezyjne

Badania i analiza MES zjawisk i procesów zachodzących w opracowanym modelu urządzenia odpylającego z preseparatorem cyklonowym o zmiennej geometrii, wraz z badaniem metodą MES sprawności filtracji dla zróżnicowanych rozmiarów cząstek oraz badaniami i budową modelu AI do spersonalizowanej pracy urządzenia

Publikacja: 27.08.2026
Termin: 4.09.2026Za 1 dzień
SanokBK
Firma Handlowo-Usługowa GEO-EKO Tomasz Bil
Zobacz szczegóły
Budowlane

Wykonanie robót budowlano-montażowych w przychodni zdrowia SPMZPOZnr 2 przy ul. Jana Pawła II 38 w Sanoku

Publikacja: 25.08.2026
Termin: 10.09.2026Za 7 dni
SanokBZP
Samodzielny Publiczny Miejski Zespół Podstawowej Opieki Zdrowotnej
Wadium: 4500 zł
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Wyposażenie specjalistycznych pracowni i laboratoriów umożliwiających kształcenie praktyczne na kierunku Fizjoterapia i kierunku Ratownictwo medyczne

Publikacja: 21.08.2026
Termin: 31.08.2026Minął
SanokBZP
Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku
Zobacz szczegóły
Planowany budżet570 350 zł
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa implantów do artroskopii oraz śrub tytanowych dla SPZOZ w Sanoku

Publikacja: 20.08.2026
Termin: 1.09.2026Minął
SanokBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku
Zobacz szczegóły
Planowany budżet483 841 zł
Skóry, włókna, tworzywa

Dostawa artykułów gospodarczych, higienicznych oraz śr. czystości dla SPZOZ w Sanoku

Publikacja: 19.08.2026
Termin: 3.09.2026Za 0 dni
SanokBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku
Zobacz szczegóły
Budowlane

Renowacja dawnego dworu Erlichów w Falejówce ze zmianą funkcji na Gminny Ośrodek Kultury

Publikacja: 18.08.2026
Termin: 15.09.2026
SanokBZP
Gmina Sanok
Zobacz szczegóły
Meble i wyposażenie

Doposażenie Mediateki w Sanoku – dostawa wyposażenia, sprzętu i pomocy dydaktycznych w ramach projektu „Rozwój zaplecza kulturowego wraz z promocją walorów kulturowych MOF Sanok-Lesko”

Publikacja: 14.08.2026
Termin: 28.08.2026Minął
SanokBZP
Gmina Miasta Sanoka w Sanoku
Zobacz szczegóły
Planowany budżet83 164 zł
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa nici chirurgicznych i wosku kostnego dla SPZOZ w Sanoku

Publikacja: 12.08.2026
Termin: 21.08.2026Minął
SanokBZP
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa i montażu urządzeń zapewniających dostępność w budynkach uczelni

Publikacja: 07.08.2026
Termin: 21.08.2026Minął
SanokBZP
Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku
Wadium: 4000 zł
Zobacz szczegóły
Komputery i sprzęt IT

Dostawa, instalacja, konfiguracja, uruchomienie i wdrożenie rozwiązań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Publikacja: 04.08.2026
Termin: 17.08.2026Minął
SanokBZP
Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o .o.
Zobacz szczegóły
Budowlane

„Remont drogi powiatowej nr 2220R Mrzygłód - Tyrawa Wołoska od km 3+750 do km 4+999 z wyłączeniem mostu od km 4+220 do km 4+269”

Publikacja: 31.07.2026
Termin: 18.08.2026Minął
SanokBZP
Powiatowy Zarząd Dróg w Sanoku
Wadium: 50 000 zł
Zobacz szczegóły
Sprzęt bezpieczeństwa i gaśniczy

Dostawa zasilaczy awaryjnych dla Powiatu Sanockiego w ramach projektu pn.: „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w Powiecie Sanockim”

Publikacja: 30.07.2026
Termin: 7.08.2026Minął
SanokBZP
Powiat Sanocki
Zobacz szczegóły
Sprzęt radiowy i telekomunikacyjny

Dostawa radiotelefonów w ramach projektu „Standaryzacja systemu łączności w jednostkach OSP na terenie Powiatu Sanockiego na potrzeby OL i OC”

Publikacja: 28.07.2026
Termin: 17.08.2026Minął
SanokBZP
Powiat Sanocki
Zobacz szczegóły
Termomodernizacja

„Przebudowa oraz rozbudowa istniejącej mikroinstalacji fotowoltaicznej do mocy minimum 160 kWp na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.”

Publikacja: 24.07.2026
Termin: 10.08.2026Minął
SanokBZP
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Dostawa fabrycznie nowej zamiatarki ulicznej dla Zakładu Utrzymania Dróg Miejskich Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Publikacja: 24.07.2026
Termin: 6.08.2026Minął
SanokBZP
Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o .o.
Zobacz szczegóły
Meble i wyposażenie

Dostawa mebli w ramach przebudowy budynku A Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku

Publikacja: 23.07.2026
Termin: 24.08.2026Minął
SanokTED
Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Rynek przetargów w Sanoku

•woj. podkarpackie•Powiat Sanocki

Sanok to część szerszego rynku zamówień publicznych regionu. Zobacz Przetargi podkarpackie i przejrzyj pełną listę ogłoszeń z całego województwa.

Sanok to aktywny rynek zamówień publicznych w woj. podkarpackie. Gromadzimy 929 przetargów z tego ośrodka — 2,0% rynku wojewódzkiego. Miesięcznie pojawia się tu około 15 nowych ogłoszeń.

Regularny wolumen pozwala budować portfel zleceń bez przestojów. Warto łączyć monitoring w Sanoku z alertami na poziomie województwa.

Unikalny obraz rynku w Sanoku

Rynek zamówień publicznych w Sanoku obejmuje 929 ogłoszeń. To 0.09% krajowego wolumenu i 2.0% rynku wojewódzkiego.

Bieżący tydzień jest wyjątkowo aktywny: 6 nowych ogłoszeń przy średnim tempie około 15 miesięcznie. To ponad trzecia część typowego miesięcznego wolumenu, co sugeruje falę nowych publikacji.

Rynek zamawiających w Sanoku jest silnie skoncentrowany — sam Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku odpowiada za znaczącą część publikacji. TOP 3 zamawiających generuje aż 53.1% postępowań. Dla wykonawcy to sygnał, żeby budować relacje z konkretnymi instytucjami, nie szukać szeroko.

Dominujące branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Sprzęt transportowy. Trzy najaktywniejsze kategorie obejmują 47.7% rynku, więc warto rozdzielić alerty branżowe zamiast monitorować miasto jednym szerokim filtrem.

W tym samym województwie aktywne są także: Rzeszów, Krosno, Przemyśl. Rozszerzenie monitoringu o sąsiednie ośrodki poszerza pulę dopasowanych postępowań.

Operacyjnie najlepiej działa alert łączący miasto z profilem największych zamawiających — nawet przy mniejszym wolumenie skraca to czas do oferty.

Popularne kategorie przetargów w Sanoku

Roboty budowlane228Urządzenia medyczne142Sprzęt transportowy73Usługi środowiskowe73Meble i wyposażenie70Usługi architektoniczne i inżynieryjne42Maszyny biurowe i komputery35Żywność i napoje33

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Sanoku

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Alert
Monitoring przetargów Sanok
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Region
Przetargi podkarpackie
Rozszerz research z miasta na całe województwo i złap postępowania satelitarne.
Top zamawiający
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.

Szerszy kontekst: powiat Sanocki

Zobacz pełny rynek dla powiatu i przetargi z sąsiednich miejscowości powiązanych z tym ośrodkiem.

Otwórz landing powiatu
929
Wszystkich przetargów
15
Średnio miesięcznie
0,1%
Rynku krajowego
2,0%
Województwa

Zamawiający i branże w Sanoku

Największym zamawiającym w Sanoku jest Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, który odpowiada za 173 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Gmina Sanok (165 ogłoszeń) oraz Powiat Sanocki (155 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Sanoku dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Sprzęt transportowy. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 25% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

TOP 6 zamawiających w Sanoku

1
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku
173 przetargów
2
Gmina Sanok
165 przetargów
3
Powiat Sanocki
155 przetargów
4
Gmina Miasta Sanoka w Sanoku
85 przetargów
5
Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku
43 przetargów
6
Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe Spzoz w Sanoku
39 przetargów

Struktura branżowa w Sanoku

Roboty budowlane25%Urządzenia medyczne15%Sprzęt transportowy8%Usługi środowiskowe8%Meble i wyposażenie8%Usługi architektoniczne i inżynieryjne5%Maszyny biurowe i komputery4%Żywność i napoje4%

Sąsiednie rynki w woj. podkarpackim

Przetargi Rzeszów12 899Przetargi Krosno2185Przetargi Przemyśl2033Przetargi Dębica1569Przetargi Jarosław1556Przetargi Mielec1500Przetargi Stalowa Wola1443Przetargi Jasło1321
Wszystkie przetargi w woj. podkarpackie

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Sanoku

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Sanoku

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Sanok i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: SanokWojewództwo: PodkarpackieBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Plan monitoringu przetargów w Sanoku

Udział kraju
0,1%
Udział województwa
2,0%
TOP 3 zamawiających
53,1%
TOP 3 CPV
47,7%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 53,1% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 47,7% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring na poziom województwa (podkarpackie), aby łapać przetargi satelitarne poza granicą miasta.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 15 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 6 w tym tygodniu. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Jak oceniać przetargi w Sanoku?

Aby skutecznie pozyskiwać zamówienia w Sanoku:

  • Ustaw alerty – przy umiarkowanym wolumenie ważne jest, by łapać każde pasujące ogłoszenie. Skonfiguruj powiadomienia.
  • Rozszerz zasięg – monitoruj również województwo i sąsiednie miasta. Zamawiający w Sanoku czasem publikują postępowania obejmujące szerszy teren.
  • Buduj relacje – przy mniejszej liczbie zamawiających łatwiej poznać ich wymagania i cykle zakupowe. Sprawdź profile na naszej platformie.
  • Znaj procedury – zapoznaj się z Prawem Zamówień Publicznych i przygotuj szablony ofert z wyprzedzeniem.

Często zadawane pytania

Ile jest przetargów w Sanoku?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 929 ogłoszeń w Sanoku. W ostatnim okresie pojawia się średnio 15 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 6 w tym tygodniu.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Sanoku?▼
Największymi zamawiającymi w Sanoku są: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku (173 przetargów), Gmina Sanok (165 przetargów), Powiat Sanocki (155 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Sanoku?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Sprzęt transportowy.
Jak śledzić nowe przetargi w Sanoku?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Sanok i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Śledź przetargi w Sanoku

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 3 września 2026 15:00

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek zamówień: Sanok

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

181▼ 14,6% r/r
nowych postępowań
120,3 mln zł▼ 63,9% r/r
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~2,7
ofert na postępowanie
40,6% z jedną ofertą

Trend rynku

Nowe postępowania miesięcznieostatnie 24 miesiące

Jaśniejszy słupek: bieżący miesiąc (dane niepełne).

Źródło: Atlas Przetargów · atlasprzetargow.pl

Najskuteczniejsi wykonawcy

  1. 1.
    Transprzęt sp. z o.o. sp.k
    22 wygr. · 37,3 mln zł
  2. 2.
    Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o.
    22 wygr. · 23,3 mln zł
  3. 3.
    ZARYS International Group Sp. z o. o. Sp. k.
    22 wygr. · 1,1 mln zł
  4. 4.
    Bialmed Sp. z o.o.
    19 wygr. · 1 mln zł
  5. 5.

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

Stryker Polska Sp. z o.o.
16 wygr. · 6,7 mln zł

Najwięksi zamawiający

  1. 1.
    Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku
    183 post. · 131,7 mln zł
  2. 2.
    Gmina Sanok
    168 post. · 123 mln zł
  3. 3.
    Powiat Sanocki
    155 post. · 163,3 mln zł
  4. 4.
    Gmina Miasta Sanoka w Sanoku
    90 post. · 160,6 mln zł
  5. 5.
    Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe Spzoz w Sanoku
    45 post. · 15,7 mln zł