Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców
  • API dla programistów

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Łącko 2026 - ogłoszenia gminy i okolic
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Łącku
Strona głównaStrona główna
Małopolskie
Powiat Nowosądecki
Łącko

Przetargi Łącko 2026

256 przetargów w Łącku. Ogłoszenia gminy i lokalnych zamawiających, m.in. Gmina Łącko.

W bazie gromadzimy 256 ogłoszeń w mieście Łącko, w tym miesiącu pojawiło się 6 nowych. Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiJak działa monitoring
Dane aktualne na28 sierpnia 2026 00:00ostatni dodany przetarg
W bazie
256
ogłoszeń dla miasta Łącko
W tym mies.
6
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
—
udział w regionie
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Powiat NowosądeckiPrzetargi budowlane ŁąckoPrzetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów ŁąckoPrzetargi transportowe i logistyczne ŁąckoPrzetargi na pojazdy i tabor ŁąckoPrzetargi Krynica-Zdrój
Raport rynku: Łącko
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 28 sierpnia 2026 00:00
256 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Szkolenia i edukacja

organizacji i przeprowadzenia szkolenia/kursu pn. ZAPYTANIE OFERTOWE NR OPS.Z.26.9C.2026 „Operator wózka jezdniowego podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia, z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem” oraz ustalenie terminów egzaminów państwowych wraz z ich opłaceniem

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 7.09.2026Za 1 dzień
ŁąckoBK
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁĄCKU
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Zakup i dostawa kontenerów na odzież używaną i tekstylia

Publikacja: 24.08.2026
Termin: 1.09.2026Minął
ŁąckoBZP
Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku
Zobacz szczegóły
Wodno-kanalizacyjne

„Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zagorzyn (osiedle Byniowa)”

Publikacja: 21.08.2026
Termin: 8.09.2026Za 2 dni
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 3000 zł
Zobacz szczegóły
Wodno-kanalizacyjne

"Wykonanie kanalizacji deszczowej na Osiedlu Romskim w Maszkowicach (Etap I)"

Publikacja: 18.08.2026
Termin: 3.09.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 2000 zł
Zobacz szczegóły
Meble i wyposażenie

Wykonanie, dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do sali konferencyjnej w budynku Urzędu Gminy Łącko

Publikacja: 12.08.2026
Termin: 21.08.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 500 zł
Zobacz szczegóły
Meble i wyposażenie

„Zakup wyposażenia do świetlicy w miejscowości Maszkowice"

Publikacja: 12.08.2026
Termin: 21.08.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Zobacz szczegóły
Maszyny rolnicze

Zakup i dostawa sprzętu w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Tworzenie i utrzymanie na obszarze gminy zasobów ochrony ludności niezbędnych do realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej”

Publikacja: 12.08.2026
Termin: 31.08.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Zobacz szczegóły
Szkolenia i edukacja

"Organizacja szkoleń dla nauczycieli i rodziców w ramach projektów realizowanych w Gminie Łącko"

Publikacja: 04.08.2026
Termin: 12.08.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Zobacz szczegóły
Budowlane

"Budowa scen plenerowych na terenie Gminy Łącko"

Publikacja: 23.07.2026
Termin: 18.08.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 6000 zł
Zobacz szczegóły
Wodno-kanalizacyjne

"Wykonanie kanalizacji deszczowej na Osiedlu Romskim w Maszkowicach"

Publikacja: 15.07.2026
Termin: 31.07.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 3000 zł
Zobacz szczegóły
Termomodernizacja

"Budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego"

Publikacja: 10.07.2026
Termin: 31.07.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 1000 zł
Zobacz szczegóły
Usługi wspomagające transport

"Organizacja wyjazdów edukacyjnych w ramach projektu pn.: "Edukacja włączająca w Gminie Łącko"

Publikacja: 10.07.2026
Termin: 23.07.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Modernizacja polegająca na remoncie odcinka drogi gminnej nr 291692K Obidza – Majdan Dychałów w m. Obidza

Publikacja: 18.06.2026
Termin: 3.07.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 2000 zł
Zobacz szczegóły
Transportowe i logistyczne

Przewóz uczniów niepełnosprawnych do SOSW w Nowym Sączu, Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych w Nowym Sączu i Zespołu Szkół w Chełmcu z zapewnieniem opieki podczas przejazdu w roku szkolnym 2026/2027

Publikacja: 18.06.2026
Termin: 26.06.2026Minął
ŁąckoBZP
Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko
Wadium: 1900 zł
Zobacz szczegóły
Transportowe i logistyczne

Przewóz uczniów niepełnosprawnych do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno Wychowawczego w Ochotnicy Dolnej z zapewnieniem opieki podczas przejazdu w roku szkolnym 2026/2027

Publikacja: 18.06.2026
Termin: 26.06.2026Minął
ŁąckoBZP
Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko
Wadium: 2300 zł
Zobacz szczegóły
Transportowe i logistyczne

Dowóz uczniów do szkół podstawowych z podziałem na zadania z zapewnieniem opieki podczas przejazdu w roku szkolnym 2026/2027

Publikacja: 18.06.2026
Termin: 26.06.2026Minął
ŁąckoBZP
Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko
Wadium: 6200 zł
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

„Remont drogi gminnej nr 292070K Zagorzyn – Pod Skalice w km od 0+013,00 do km 0+743,00 w miejscowości Zagorzyn, Gmina Łącko”

Publikacja: 12.06.2026
Termin: 1.07.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 3000 zł
Zobacz szczegóły
Maszyny górnicze i budowlane

Zakup i dostawa kruszarki do gruzu/betonu

Publikacja: 09.06.2026
Termin: 17.06.2026Minął
ŁąckoBZP
Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku
Zobacz szczegóły
Sprzęt bezpieczeństwa i gaśniczy

Dostawa wyposażenia na potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Łącko

Publikacja: 22.05.2026
Termin: 3.06.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 2000 zł
Zobacz szczegóły
Maszyny górnicze i budowlane

Zakup i dostawa kruszarki do gruzu/betonu

Publikacja: 22.05.2026
Termin: 1.06.2026Minął
ŁąckoBZP
Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

"Modernizacja dróg gminnych dojazdowych do gruntów rolnych (nawierzchnie asfaltowe)"

Publikacja: 13.05.2026
Termin: 29.05.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 3000 zł
Zobacz szczegóły
Maszyny górnicze i budowlane

Zakup i dostawa kruszarki do gruzu/betonu

Publikacja: 11.05.2026
Termin: 21.05.2026Minął
ŁąckoBZP
Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku
Zobacz szczegóły
Budowlane

"Modernizacja boiska sportowego w miejscowości Zarzecze"

Publikacja: 08.05.2026
Termin: 25.05.2026Minął
ŁąckoBZP
Gmina Łącko
Wadium: 2000 zł
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Zakup i dostawa kontenerów i pojemników na odpady

Publikacja: 07.05.2026
Termin: 22.05.2026Minął
ŁąckoBZP
Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Przetargi publiczne w Łącku

•Powiat Nowosądecki

Łącko — w bazie mamy 256 przetargów z tego miasta. Ostatnio pojawia się tu około 6 ogłoszeń miesięcznie.

Przy mniejszej skali rynku każde dopasowane postępowanie wymaga dokładniejszej selekcji. Precyzyjny monitoring ogranicza szum i pomaga szybciej ocenić nowe ogłoszenia.

Unikalny obraz rynku w Łącku

Łącko publikuje rocznie kilkaset postępowań — w bazie widzimy 256 ogłoszeń. To niewielki, ale regularny rynek.

W ostatnim okresie w Łącku pojawia się średnio 6 nowych ogłoszeń miesięcznie.

Rynek zamawiających w Łącku jest silnie skoncentrowany — sam Gmina Łącko odpowiada za znaczącą część publikacji. TOP 3 zamawiających generuje aż 97.3% postępowań. Dla wykonawcy to sygnał, żeby budować relacje z konkretnymi instytucjami, nie szukać szeroko.

Łącko ma wyraźną specjalizację branżową — Roboty budowlane stanowi ponad połowę wolumenu. Firmy z tej branży znajdą tu regularne źródło zleceń. Pełna trójka to: Roboty budowlane, Usługi środowiskowe, Usługi transportowe.

Rozszerzenie monitoringu o sąsiednie miasta w regionie powiększa pulę dopasowanych ofert.

Dla mniejszych rynków sprawdza się stały monitoring na poziomie miasta + 2-3 kluczowe kategorie CPV. Szybka selekcja nowych postępowań ogranicza szum i skraca czas analizy.

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Łącku

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Popularne kategorie przetargów w Łącku

Roboty budowlane117Usługi środowiskowe23Usługi transportowe21Sprzęt transportowy19Paliwa i energia11Meble i wyposażenie9Żywność i napoje9Maszyny biurowe i komputery7
Alert
Monitoring przetargów Łącko
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Top zamawiający
Gmina Łącko
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.

Szerszy kontekst: powiat Nowosądecki

Zobacz pełny rynek dla powiatu i przetargi z sąsiednich miejscowości powiązanych z tym ośrodkiem.

Otwórz landing powiatu

Inne miasta w powiecie Nowosądecki

Przetargi Krynica-Zdrój771
256
Wszystkich przetargów
6
Średnio miesięcznie
0,0%
Rynku krajowego
—
Województwa

Struktura rynku zamówień w Łącku

Największym zamawiającym w Łącku jest Gmina Łącko, który odpowiada za 161 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku (54 ogłoszeń) oraz Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko (34 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Łącku dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Usługi środowiskowe, Usługi transportowe. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 46% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

TOP 6 zamawiających w Łącku

1
Gmina Łącko
161 przetargów
2
Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku
54 przetargów
3
Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko
34 przetargów
4
Gmina Łącko
3 przetargów
5
Ochotnicza Straż Pożarna w Zarzeczu
2 przetargów
6
Józef Franczyk Restauracja Pod Jabłonią, Skład Materiałów Budowlano-Instalacyjnych i Opału „Glinik”
1 przetargów

Najczęstsze kategorie CPV w Łącku

Roboty budowlane46%Usługi środowiskowe9%Usługi transportowe8%Sprzęt transportowy7%Paliwa i energia4%Meble i wyposażenie4%Żywność i napoje4%Maszyny biurowe i komputery3%

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Łącku

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Łącku

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Łącko i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: ŁąckoBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Strategia pozyskiwania zamówień w Łącku

Udział kraju
0,0%
Udział województwa
—
TOP 3 zamawiających
97,3%
TOP 3 CPV
62,9%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 97,3% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 62,9% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring o sąsiednie miasta regionu, aby zwiększyć pulę pasujących postępowań.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 6 nowych ogłoszeń miesięcznie. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Jak oceniać przetargi w Łącku?

Na mniejszym rynku jak Łącko liczy się szybkość i elastyczność:

  • Reaguj błyskawicznie – przy mniejszej liczbie ogłoszeń każde postępowanie ma wyższą wartość. Włącz alerty email, by szybciej oceniać nowe publikacje.
  • Monitoruj szerzej – śledź cały region: województwo i sąsiednie miasta. To wielokrotnie zwiększa pulę pasujących przetargów.
  • Selekcja zamiast szerokiego przeglądu – na mniejszych rynkach precyzyjny monitoring ogranicza szum i wspiera decyzję, które postępowania analizować.
  • Przygotuj się wcześniej – miej gotowe szablony ofert i zapoznaj się z PZP, by reagować od razu po publikacji ogłoszenia.

Często zadawane pytania

Ile jest przetargów w Łącku?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 256 ogłoszeń w Łącku. W ostatnim okresie pojawia się średnio 6 nowych ogłoszeń miesięcznie.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Łącku?▼
Największymi zamawiającymi w Łącku są: Gmina Łącko (161 przetargów), Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku (54 przetargów), Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko (34 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Łącku?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Usługi środowiskowe, Usługi transportowe.
Jak śledzić nowe przetargi w Łącku?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Łącko i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Śledź przetargi w Łącku

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2026 00:00

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek zamówień: Łącko

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

64▲ 48,8% r/r
nowych postępowań
42,6 mln zł
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~4,1
ofert na postępowanie
22,2% z jedną ofertą
Trend rynku · 24 miesiące

Nowych postępowań przybyło o 49% rok do roku.

Ogłoszenia otwierające postępowanie miesięcznie, od października 2024 do września 2026. Szczyt: czerwiec 2025 (8).

Kolumny: nowe postępowania miesięcznie od października 2024 do września 202602468paź 24sty 25kwi8lippaźsty 26kwilipbieżący miesiąc, dane niepełne
Atlas Przetargów · BZP i TED, ogłoszenia otwierające, bez duplikatów
Tabela
MiesiącPostępowania
październik 20243
listopad 20242
grudzień 20245
styczeń 20252
luty 20253
marzec 20252
kwiecień 20254
maj 20255
czerwiec 20258
lipiec 20253
sierpień 20254
wrzesień 20256
październik 20258
listopad 20256
grudzień 20254
styczeń 20263
luty 20266
marzec 20263
kwiecień 20265
maj 20266
czerwiec 20266
lipiec 20264
sierpień 20267
wrzesień 20260

Najskuteczniejsi wykonawcy

  1. 1.
    Szczepan Kroczek KROCZ-BUD Krocz i Buduj
    20 wygr. · 10,3 mln zł
  2. 2.
    ZIBUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
    15 wygr. · 7,7 mln zł
  3. 3.
    Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o.
    9 wygr. · 9,6 mln zł
  4. 4.
    Usługi Sprzętowe i Budowlane ALKOP Aleksander Lachor
    8 wygr. · 3,6 mln zł

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

5.
Zakład Budowy i Utrzymania Dróg Wojciech Fiut
7 wygr. · 1,7 mln zł

Najwięksi zamawiający

  1. 1.
    Gmina Łącko-Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku
    161 post. · 106,5 mln zł
  2. 2.
    Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku
    54 post. · 25,6 mln zł
  3. 3.
    Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko
    34 post. · 8 mln zł
  4. 4.
    Ochotnicza Straż Pożarna w Zarzeczu
    2 post. · 215 tys. zł
  5. 5.
    OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁĄCKU
    1 post.