Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców
  • API dla programistów

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Brodnica 2026 - ogłoszenia gminy i okolic
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Brodnicy
Strona głównaStrona główna
Kujawsko-Pomorskie
Powiat Brodnicki
Brodnica

Przetargi Brodnica 2026

690 przetargów w Brodnicy. Ogłoszenia gminy i lokalnych zamawiających, m.in. Gmina Miasta Brodnicy.

W bazie gromadzimy 690 ogłoszeń z Brodnicy, w tym miesiącu pojawiło się 15 nowych (6 w ostatnim tygodniu). Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiJak działa monitoring
Dane aktualne na4 września 2026 13:10ostatni dodany przetarg
W bazie
690
ogłoszeń dla Brodnicy
W tym mies.
15
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
—
udział w regionie
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Powiat BrodnickiPrzetargi budowlane BrodnicaPrzetargi medyczne i farmaceutyczne BrodnicaPrzetargi projektowe i dokumentacyjne BrodnicaPrzetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów Brodnica
Raport rynku: Brodnica
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 4 września 2026 13:10
690 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Pojazdy i tabor

Zakup i dostawa fabrycznie nowej piaskarko – solarki, przystosowanej do pracy z ciągnikiem rolniczym

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 11.09.2026Za 5 dni
BrodnicaBZP
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
Wadium: 6000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Remont i modernizacja placówki oświatowej, wyznaczonej jako podmiot ochrony ludności do pełnienia funkcji obiektu zbiorowej ochrony

Publikacja: 04.09.2026
Termin: 21.09.2026
BrodnicaBZP
Gmina Miasta Brodnicy
Zobacz szczegóły
Planowany budżet340 000 zł
Zieleń i usługi ogrodnicze

Ochrona czynna torfowisk w rezerwatach przyrody Bagno Mostki i Żurawie Bagno

Publikacja: 01.09.2026
Termin: 1.10.2026
BrodnicaTED
Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Brodnica
Zobacz szczegóły
Energia i paliwa

Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) na potrzeby Gminy Brodnica

Publikacja: 31.08.2026
Termin: 9.09.2026Za 3 dni
BrodnicaBZP
Gmina Brodnica
Zobacz szczegóły
Planowany budżet153 550 zł
Medyczne i farmaceutyczne

Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 11.09.2026Za 6 dni
BrodnicaBK
Novamed Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Planowany budżet94 921 zł
Komputery i sprzęt IT

Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 4.09.2026Minął
BrodnicaBK
Novamed Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Planowany budżet325 500 zł
Medyczne i farmaceutyczne

Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 4.09.2026Minął
BrodnicaBK
Novamed Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Budowlane

Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych ulic i utrzymanie dróg gruntowych na terenie miasta Brodnicy

Publikacja: 27.08.2026
Termin: 11.09.2026Za 5 dni
BrodnicaBZP
Gmina Miasta Brodnicy
Zobacz szczegóły
Szkolenia i edukacja

Przeprowadzenie szkolenia stacjonarnego dla pracowników i kadry zarządzającej Starostwa Powiatowego w Brodnicy z zakresu cyberzagrożeń w ramach projektu „Wzmocnienie cyberbezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Brodnicy” realizowanego w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”

Publikacja: 27.08.2026
Termin: 4.09.2026Minął
BrodnicaBK
Powiat Brodnicki
Zobacz szczegóły
Górnictwo, metale podstawowe

Zapytanie ofertowe nr PZP.271.2.16.2026 na realizację zamówienia publicznego pn. Dostawa artykułów higienicznych, środków ochrony i BHP, w ramach projektu „Brodnickie Centrum Usług Społecznych – realizacja usług społecznych dla mieszkańców Gminy Miasta Brodnicy” do 31 stycznia 2027 r.

Publikacja: 26.08.2026
Termin: 3.09.2026Minął
BrodnicaBK
Gmina Miasta Brodnicy - Brodnickie Centrum Usług Społecznych
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Dostawa pojazdu do przewozu osób z niepełnosprawnościami dla Gminy Miasta Brodnicy

Publikacja: 26.08.2026
Termin: 3.09.2026Minął
BrodnicaBZP
Gmina Miasta Brodnicy
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego w ramach Projektu grantowego Dostępność Plus dla AOS w ZOZ w Brodnicy

Publikacja: 13.08.2026
Termin: 4.09.2026Minął
BrodnicaTED
Zespół Opieki Zdrowotnej
Zobacz szczegóły
Budowlane

Wykonanie robót budowlanych wraz z wyposażeniem w ramach projektu "Budowa rodzinnego domu dziecka w powiecie brodnickim wraz z infrastrukturą towarzyszącą"

Publikacja: 13.08.2026
Termin: 28.08.2026Minął
BrodnicaBZP
Powiat Brodnicki
Wadium: 52 806 zł
Zobacz szczegóły
Projektowe i architektoniczne

Przeprowadzenie aktualizacji atrybutów punktów granicznych w bazie EGiB

Publikacja: 12.08.2026
Termin: 20.08.2026Minął
BrodnicaBZP
Powiat Brodnicki
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1826C na terenie gminy Bobrowo w ramach zadania „Przebudowa odcinków dróg powiatowych Nr 1826 C, 1822 C, 1821 C, 1823 C, oraz 1819 C na terenie gminy Bobrowo”

Publikacja: 11.08.2026
Termin: 27.08.2026Minął
BrodnicaBZP
Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy
Wadium: 10 000 zł
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Dostawa soli drogowej i piasku do zimowego utrzymania dróg powiatowych

Publikacja: 11.08.2026
Termin: 4.09.2026Minął
BrodnicaBZP
Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy
Zobacz szczegóły
Komputery i sprzęt IT

Dostawa sprzętu komputerowego z oprogramowaniem oraz sprzętu biurowego w ramach realizacji projektu „Zdobywanie kwalifikacji przyszłości”

Publikacja: 10.08.2026
Termin: 18.08.2026Minął
BrodnicaBZP
Powiat Brodnicki
Zobacz szczegóły
Medyczne i farmaceutyczne

Dostawa leków do Szpitala Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy.

Publikacja: 07.08.2026
Termin: 14.09.2026
BrodnicaTED
Zespół Opieki Zdrowotnej
Zobacz szczegóły
Produkty chemiczne

Dostawa gazów medycznych wraz z dzierżawą zbiorników i butli dla Szpitala Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy

Publikacja: 06.08.2026
Termin: 20.08.2026Minął
BrodnicaBZP
Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy
Zobacz szczegóły
Budowlane

Modernizacja zaplecza szatniowego hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 7 w Brodnicy

Publikacja: 05.08.2026
Termin: 21.08.2026Minął
BrodnicaBZP
Gmina Miasta Brodnicy
Zobacz szczegóły
Druki i produkty podobne

Zapytanie ofertowe nr PZP.271.2.14.2026 na realizację zamówienia publicznego pn. Zakup materiałów do rękodzieła w ramach projektu „Brodnickie Centrum Usług Społecznych – realizacja usług społecznych dla mieszkańców Gminy Miasta Brodnicy”.

Publikacja: 28.07.2026
Termin: 26.08.2026Minął
BrodnicaBK
Gmina Miasta Brodnicy - Brodnickie Centrum Usług Społecznych
Zobacz szczegóły
Budowlane

Budowa ukrycia pod nowobudowaną centralną sterylizatornią w Zespole Opieki Zdrowotnej w Brodnicy

Publikacja: 27.07.2026
Termin: 19.08.2026Minął
BrodnicaBZP
Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy
Wadium: 45 000 zł
Zobacz szczegóły
Projektowe i architektoniczne

Przeprowadzenie aktualizacji atrybutów punktów granicznych w bazie EGiB

Publikacja: 22.07.2026
Termin: 30.07.2026Minął
BrodnicaBZP
Powiat Brodnicki
Zobacz szczegóły
Planowany budżet340 000 zł
Zieleń i usługi ogrodnicze

Ochrona czynna torfowisk w rezerwatach przyrody Bagno Mostki i Żurawie Bagno

Publikacja: 21.07.2026
Termin: 20.08.2026Minął
BrodnicaTED
Skarb Państwa PGL LP Nadleśnictwo Brodnica
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Rynek przetargów w Brodnicy

•Powiat Brodnicki

Brodnica to aktywny rynek zamówień publicznych. Gromadzimy 690 przetargów z tego ośrodka. Miesięcznie pojawia się tu około 15 nowych ogłoszeń.

Regularny wolumen pozwala budować portfel zleceń bez przestojów. Warto łączyć monitoring w Brodnicy z alertami na poziomie województwa.

Rynek przetargów w Brodnicy w liczbach

Brodnica to aktywny rynek lokalny z 690 ogłoszeniami w bazie (0.07% rynku krajowego).

Bieżący tydzień jest wyjątkowo aktywny: 6 nowych ogłoszeń przy średnim tempie około 15 miesięcznie. To ponad trzecia część typowego miesięcznego wolumenu, co sugeruje falę nowych publikacji.

Rynek zamawiających w Brodnicy jest silnie skoncentrowany — sam Gmina Miasta Brodnicy odpowiada za znaczącą część publikacji. TOP 3 zamawiających generuje aż 46.8% postępowań. Dla wykonawcy to sygnał, żeby budować relacje z konkretnymi instytucjami, nie szukać szeroko.

Brodnica ma wyraźną specjalizację branżową — Roboty budowlane stanowi ponad połowę wolumenu. Firmy z tej branży znajdą tu regularne źródło zleceń. Pełna trójka to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi architektoniczne i inżynieryjne.

Rozszerzenie monitoringu o sąsiednie miasta w regionie powiększa pulę dopasowanych ofert.

Dla mniejszych rynków sprawdza się stały monitoring na poziomie miasta + 2-3 kluczowe kategorie CPV. Szybka selekcja nowych postępowań ogranicza szum i skraca czas analizy.

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Brodnicy

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Popularne kategorie przetargów w Brodnicy

Roboty budowlane266Urządzenia medyczne54Usługi architektoniczne i inżynieryjne48Usługi środowiskowe47Paliwa i energia34Sprzęt transportowy27Maszyny biurowe i komputery23Usługi hotelarskie22
Alert
Monitoring przetargów Brodnica
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Top zamawiający
Gmina Miasta Brodnicy
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.

Szerszy kontekst: powiat Brodnicki

Zobacz pełny rynek dla powiatu i przetargi z sąsiednich miejscowości powiązanych z tym ośrodkiem.

Otwórz landing powiatu
690
Wszystkich przetargów
15
Średnio miesięcznie
0,1%
Rynku krajowego
—
Województwa

Zamawiający i branże w Brodnicy

Największym zamawiającym w Brodnicy jest Gmina Miasta Brodnicy, który odpowiada za 177 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy (75 ogłoszeń) oraz Gmina Brodnica (71 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Brodnicy dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi architektoniczne i inżynieryjne. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 39% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

Główni zamawiający w Brodnicy

1
Gmina Miasta Brodnicy
177 przetargów
2
Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy
75 przetargów
3
Gmina Brodnica
71 przetargów
4
Gmina Brodnica
61 przetargów
5
Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy
52 przetargów
6
Powiat Brodnicki
48 przetargów

Struktura branżowa w Brodnicy

Roboty budowlane39%Urządzenia medyczne8%Usługi architektoniczne i inżynieryjne7%Usługi środowiskowe7%Paliwa i energia5%Sprzęt transportowy4%Maszyny biurowe i komputery3%Usługi hotelarskie3%

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Brodnicy

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Brodnicy

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Brodnica i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: BrodnicaBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Plan działania dla miasta

Udział kraju
0,1%
Udział województwa
—
TOP 3 zamawiających
46,8%
TOP 3 CPV
53,3%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 46,8% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 53,3% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring o sąsiednie miasta regionu, aby zwiększyć pulę pasujących postępowań.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 15 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 6 w tym tygodniu. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Poradnik przetargowy dla Brodnicy

Aby skutecznie pozyskiwać zamówienia w Brodnicy:

  • Ustaw alerty – przy umiarkowanym wolumenie ważne jest, by łapać każde pasujące ogłoszenie. Skonfiguruj powiadomienia.
  • Rozszerz zasięg – monitoruj również województwo i sąsiednie miasta. Zamawiający w Brodnicy czasem publikują postępowania obejmujące szerszy teren.
  • Buduj relacje – przy mniejszej liczbie zamawiających łatwiej poznać ich wymagania i cykle zakupowe. Sprawdź profile na naszej platformie.
  • Znaj procedury – zapoznaj się z Prawem Zamówień Publicznych i przygotuj szablony ofert z wyprzedzeniem.

Często zadawane pytania

Ile jest przetargów w Brodnicy?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 690 ogłoszeń w Brodnicy. W ostatnim okresie pojawia się średnio 15 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 6 w tym tygodniu.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Brodnicy?▼
Największymi zamawiającymi w Brodnicy są: Gmina Miasta Brodnicy (177 przetargów), Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy (75 przetargów), Gmina Brodnica (71 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Brodnicy?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi architektoniczne i inżynieryjne.
Jak śledzić nowe przetargi w Brodnicy?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Brodnica i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Bądź na bieżąco z przetargami w Brodnicy

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 4 września 2026 13:10

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek zamówień: Brodnica

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

142▲ 10,1% r/r
nowych postępowań
233 mln zł
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~3,7
ofert na postępowanie
27,6% z jedną ofertą
Trend rynku · 24 miesiące

Nowych postępowań przybyło o 10% rok do roku.

Ogłoszenia otwierające postępowanie miesięcznie, od października 2024 do września 2026. Szczyt: październik 2025 (20).

Kolumny: nowe postępowania miesięcznie od października 2024 do września 202605101520paź 24sty 25kwilip20paźsty 26kwilipbieżący miesiąc, dane niepełne
Atlas Przetargów · BZP i TED, ogłoszenia otwierające, bez duplikatów
Tabela
MiesiącPostępowania
październik 202411
listopad 202413
grudzień 20246
styczeń 20258
luty 20256
marzec 20259
kwiecień 202510
maj 202515
czerwiec 202512
lipiec 202515
sierpień 202514
wrzesień 202511
październik 202520
listopad 202516
grudzień 202515
styczeń 20267
luty 202610
marzec 20268
kwiecień 20267
maj 202610
czerwiec 202612
lipiec 202614
sierpień 202612
wrzesień 20265

Najskuteczniejsi wykonawcy

  1. 1.
    Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o.
    40 wygr. · 62,2 mln zł
  2. 2.
    Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
    30 wygr. · 62 mln zł
  3. 3.
    NEO-SYSTEM Marcin Krajewski
    13 wygr. · 2,1 mln zł
  4. 4.
    REJBUD Jerzy Kaplarny
    12 wygr. · 7 mln zł
  5. 5.

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

Budownictwo Ogólne - Usługi Gółkowski Krzysztof
11 wygr. · 16,7 mln zł

Najwięksi zamawiający

  1. 1.
    Gmina Miasta Brodnicy - Brodnickie Centrum Usług Społecznych
    179 post. · 290,1 mln zł
  2. 2.
    Zarząd Dróg Powiatowych w Brodnicy
    75 post. · 83,5 mln zł
  3. 3.
    Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
    73 post. · 59,4 mln zł
  4. 4.
    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
    71 post. · 81,7 mln zł
  5. 5.
    Gmina Brodnica
    61 post. · 28,7 mln zł