Świadczenie usług odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych.
Zamawiający Gmina Bojszowy (Bojszowy, Śląskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych”. Termin składania ofert minął 30 października 2025, 10:00. Wadium: 70 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
- Wadium
- 70 000 zł
- Termin składania ofert
- 30 października 2025, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1336, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
21 sierpnia 2025
Termin ofert: 25 września 2025 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
16 września 2025
Nowy termin: 2 października 2025 10:00Zmienia wersję 546513-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
30 września 2025
Nowy termin: 16 października 2025 10:00Zmienia wersję 605130-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
14 października 2025
Nowy termin: 30 października 2025 10:00Zmienia wersję 637206-2025
- Wynik: wybrano wykonawcę
17 grudnia 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
17 grudnia 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych, podzielone na dwie części: odpady bezpośrednio z posesji oraz odpady z PSZOK i przeterminowane leki z aptek.
- 2
ZakresWykonawca lub podwykonawca musi zatrudnić na umowę o pracę osoby wykonujące czynności odbioru i transportu odpadów komunalnych, takie jak kierowcy i osoby zajmujące się załadunkiem.
- 3
ZakresZamawiający nie wymaga osobistego wykonywania kluczowych zadań przez wykonawcę.
- 4
ZakresZamawiający wymaga dostawy i wymiany pojemników na odpady.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Gmina Bojszowy |
| Miejscowość | Bojszowy |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Świadczenie usług odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych. |
| Główny Kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| Część nr LOT-0001 | Świadczenie usług odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych_Zadanie 1. |
| Część nr LOT-0002 | Świadczenie usług odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych_Zadanie 2. |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 70000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
Zamawiający informuje, że przewiduje udzielanie zamówień na podstawie art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy w kwocie nieprzekraczającej 15% zamówienia podstawowego tj. udzielenia w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu Wykonawcy usług zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Termin związania ofertą: 90 dni. Szczegóły dot. opisu przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ_ odrębnie dla zadania 1 i zadania 2.
Zamawiający informuje, że przewiduje udzielanie zamówień na podstawie art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy w kwocie nieprzekraczającej 15% zamówienia podstawowego tj. udzielenia w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu Wykonawcy usług zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Termin związania ofertą: 90 dni. Szczegóły dot. opisu przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ_ odrębnie dla zadania 1 i zadania 2. Termin związania ofertą: 27.01.2026r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.