Dostawa odczynników, kalibratorów, materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych do badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierżawą aparatury na okres 36 miesięcy
Zamawiający Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa odczynników, kalibratorów, materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych do badań…”, wybierając ofertę wykonawcy Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 6 457 596 zł. Złożono 1 ofertę.
- Cena wybranej oferty
- 6 457 596 zł
- Liczba ofert
- 1 oferta
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=302, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,8 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
19 czerwca 2026
Termin ofert: 24 lipca 2026 07:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
01 września 2026
1 oferta1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o. (Warszawa).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 6 457 595,73 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu |
| NIP | 7811621544 |
| Adres | 60-572 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa odczynników, kalibratorów, materiałów kontrolnych i eksploatacyjnych do badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierżawą aparatury na okres 36 miesięcy |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 38434580-5 - Analizatory testów immunologicznych |
| Dodatkowe kody CPV | 38434500-1 - Analizatory biochemiczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 9511761348) |
| Wartość wybranej oferty | 6 457 596 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 1 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-08-25+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty – zgodnie z SWZ
- 1)Przedmiotowe środki dowodowe zgodnie z Częścią III Rozdział 2 SWZ
- 2)Dowód wniesienia wadium
- 3)oświadczenie JEDZ.
a) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie (JEDZ), składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji.
b) Wykonawca polegający na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniem (JEDZ) także oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby , potwierdzającego brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiedniego spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w zakresie w jakim wykonawca powołuję się na jego zasoby.
c) Zamawiający żąda, aby wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu składał jednolite dokumenty dotyczące podwykonawców – jeżeli na etapie składania oferty są znane. - 4)Oświadczenie, o nie podleganiu wykluczeniu z udziału w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 7 ust 1 lit.: a-c ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U . poz. 835) oraz o nie posiadaniu statusu podmiotu o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady UE NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Odpowiednie oświadczenie zawarte jest w treści niniejszego formularza ofertowego. Oświadczenie musi być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4A do SWZ.
- 5)Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie zakazu udziału w postępowaniu podmiotów rosyjskich – złożyć, o ile dotyczy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4B do SWZ.
- 6)ODPIS lub INFORMACJA z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru (w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania).
- 7)Pełnomocnictwo: („dokumenty potwierdzające do umocowania”):
a) upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
b) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
c) Umowa spółki cywilnej/uchwała wspólników – dotyczy składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego działających jako wspólnicy spółki cywilnej; - 8)Inne np. dokumenty „ samooczyszczenia” jeżeli dotyczy
- 9)Dowód przeprowadzenia wizji lokalnej – wzór stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
- 3.Formularz ofertowy (lub dokument równoważny) oraz opis przedmiotu zamówienia sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ. Nie złożenie lub złożenie niekompletnych dokumentów o których mowa powyżej, powoduje odrzucenie oferty.
Podmiotowe środki dowodowe
Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia i wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu przez ten podmiot.
Dotyczące podstawy wykluczenia
Obligatoryjne podstawy wykluczenia - 1.Informacji z Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem - Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni;
- 2.W zakresie art. 108 ust 1 pkt 5 ustawy pzp OŚWIADCZENIE o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;- Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni –zgodnie z oświadczeniem nr 4
- 3.Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni Oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem załącznik nr 5.
- 2.Zamawiający wyznacza następujące terminy wizji lokalnej: każdy dzień roboczy tj.: poniedziałek – piątek, w godzinach : 9:00 - 13:30, po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym. Zamawiający nie dopuszcza wizji lokalne w soboty, niedzielę i inne dni ustawowo wolne od pracy oraz dnia, w którym upływa termin składnia ofert.
- 3.Wizja lokalna będzie przeprowadzona po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym
Telefon do potwierdzenia terminu wizji lokalnej: z Kierownikiem Centralnego Laboratorium tel.: 61 8491 245 - 4.Miejsce spotkania: Obiekt Zamawiającego w Poznaniu, adres: ul. Szpitalna 27/33 , 60-572 Poznań.
- 5.Zamawiający potwierdzi Wykonawcy udział w wizji lokalnej, zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Potwierdzenia będzie dokonywał Kierownik Działu Eksploatacji i Inwestycji lub inny wyznaczony przez niego pracownik ww. Działu. Potwierdzenie należy dołączyć do oferty.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →