- Umowa zawartaCzęść 1Abbott Medical sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty18 000 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 2Cytosorbents Polska sp. z o.o.· ChorzówCena wybranej oferty2 080 380 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 3Appield Medical sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty311 588 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 4Fresenius Medical Care Polska S.A· PoznanCena wybranej oferty169 915 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 5Medicus sp. z o.o. S.K.A· TychyCena wybranej oferty4125 zł3 oferty
- UnieważnionaCzęść 6
- Umowa zawartaCzęść 7Abbott Medical sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty1 806 600 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 8Abbott Medical sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty39 600 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 9Aesculap Chifa sp. z o.o.· Nowy TomyślCena wybranej oferty24 045 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 10Medtronic Poland Spółka z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty140 100 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 11Medtronic Poland Spółka z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty1240 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 12Medtronic Poland Spółka z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty63 000 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 13Medtronic Poland Spółka z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty115 500 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 14Becton Dickinson Polska sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty180 430 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 15Agencja Naukowo Techniczna Symico sp. z o.o.· WrocławCena wybranej oferty9792 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 16Erbe Polska sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty210 700 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 17Meditech X-Ray sp. z o.o.· KomornikiCena wybranej oferty32 805 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 18KLS Martin SE&Co.KG· TuttlingenCena wybranej oferty174 152 zł1 oferta
dostawa jałowego sprzętu medycznego - 18 pakietów .
Zamawiający Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „dostawa jałowego sprzętu medycznego - 18 pakietów ”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 5 381 972 zł. Złożono 21 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 5 381 972 zł
- Liczba ofert
- 21 ofertłącznie, 18 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2290, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
25 czerwca 2026
Termin ofert: 27 lipca 2026 07:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
02 września 2026
21 ofert12 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Nie otrzymano ofert.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 21 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu |
| NIP | 7811621544 |
| Adres | 60-572 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | dostawa jałowego sprzętu medycznego - 18 pakietów . |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0001 – Wybrany wykonawca | Abbott Medical sp. z o.o., Warszawa (NIP: 9521701649) |
| Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty | 18 000 PLN |
| Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca | Cytosorbents Polska sp. z o.o., Chorzów (NIP: 6272761070) |
| Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty | 2 080 380 PLN |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0003 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0003 – Wybrany wykonawca | Appield Medical sp. z o.o., Warszawa (NIP: 7011029703) |
| Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty | 311 588 PLN |
| Część LOT-0003 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0003 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0004 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0004 – Wybrany wykonawca | Fresenius Medical Care Polska S.A, Poznan (NIP: 7831480785) |
| Część LOT-0004 – Wartość wybranej oferty | 169 915 PLN |
| Część LOT-0004 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0004 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0005 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0005 – Wybrany wykonawca | Medicus sp. z o.o. S.K.A, Tychy (NIP: 6462875090) |
| Część LOT-0005 – Wartość wybranej oferty | 4 125 PLN |
| Część LOT-0005 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0005 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0006 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0007 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0007 – Wybrany wykonawca | Abbott Medical sp. z o.o., Warszawa (NIP: 9521701649) |
| Część LOT-0007 – Wartość wybranej oferty | 1 806 600 PLN |
| Część LOT-0007 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0007 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0008 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0008 – Wybrany wykonawca | Abbott Medical sp. z o.o., Warszawa (NIP: 9521701649) |
| Część LOT-0008 – Wartość wybranej oferty | 39 600 PLN |
| Część LOT-0008 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0008 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0009 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0009 – Wybrany wykonawca | Aesculap Chifa sp. z o.o., Nowy Tomyśl (NIP: 7880008829) |
| Część LOT-0009 – Wartość wybranej oferty | 24 045 PLN |
| Część LOT-0009 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0009 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0010 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0010 – Wybrany wykonawca | Medtronic Poland Spółka z o.o., Warszawa (NIP: 9521000289) |
| Część LOT-0010 – Wartość wybranej oferty | 140 100 PLN |
| Część LOT-0010 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0010 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0011 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0011 – Wybrany wykonawca | Medtronic Poland Spółka z o.o., Warszawa (NIP: 9521000289) |
| Część LOT-0011 – Wartość wybranej oferty | 1 240 PLN |
| Część LOT-0011 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0011 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0012 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0012 – Wybrany wykonawca | Medtronic Poland Spółka z o.o., Warszawa (NIP: 9521000289) |
| Część LOT-0012 – Wartość wybranej oferty | 63 000 PLN |
| Część LOT-0012 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0012 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0013 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0013 – Wybrany wykonawca | Medtronic Poland Spółka z o.o., Warszawa (NIP: 9521000289) |
| Część LOT-0013 – Wartość wybranej oferty | 115 500 PLN |
| Część LOT-0013 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0013 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0014 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0014 – Wybrany wykonawca | Becton Dickinson Polska sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5271055984) |
| Część LOT-0014 – Wartość wybranej oferty | 180 430 PLN |
| Część LOT-0014 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0014 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0015 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0015 – Wybrany wykonawca | Agencja Naukowo Techniczna Symico sp. z o.o., Wrocław (NIP: 9120003224) |
| Część LOT-0015 – Wartość wybranej oferty | 9 792 PLN |
| Część LOT-0015 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0015 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0016 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0016 – Wybrany wykonawca | Erbe Polska sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5210085040) |
| Część LOT-0016 – Wartość wybranej oferty | 210 700 PLN |
| Część LOT-0016 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0016 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0017 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0017 – Wybrany wykonawca | Meditech X-Ray sp. z o.o., Komorniki (NIP: 7773289638) |
| Część LOT-0017 – Wartość wybranej oferty | 32 805 PLN |
| Część LOT-0017 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0017 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0018 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0018 – Wybrany wykonawca | KLS Martin SE&Co.KG, Tuttlingen |
| Część LOT-0018 – Wartość wybranej oferty | 174 152 PLN |
| Część LOT-0018 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0018 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Ofertę należy złożyć na „Formularzu ofertowym”, zgodnym ze wzorem, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ
- 2.Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty – zgodnie z SWZ:
- 1.Opis/wykaz przedmiotu zamówienia, zgodny z załącznikiem nr 1 do SWZ,
- 2.Oświadczenie że oferowany przedmiot zamówienia został dopuszczony do obrotu i stosowania w podmiotach leczniczych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych) i został dopuszczony do obrotu i stosowania przez podmioty lecznicze (certyfikaty CE / deklaracje zgodności) zgodnie z przepisami ww. ustawy i wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG (Dz. Urz. UE L 117 z 05.05.2017, str. 1, z późn. zm.), zwanego dalej "rozporządzeniem 2017/745", oraz rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/746 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro oraz uchylenia dyrektywy 98/79/WE i decyzji Komisji 2010/227/UE (Dz. Urz. UE L 117 z 05.05.2017, str. 176, z późn. zm.), zwanego dalej "rozporządzeniem 2017/746" - Wzór oświadczenia - załącznik nr 6 do SWZ.
W przypadku gdy wyżej wymieniony dokument nie jest wymagany Wykonawca składa oświadczenie z dopiskiem –NIE DOTYCZY. - 3.opis przedmiotu zamówienia w języku polskim. Oprócz opisu mogą być również ulotki, prospekty, zdjęcia, katalogi, specyfikacje techniczne, karty produktu i inne niewymienione równoważne dokumenty zawierające szczegółowe dane potwierdzające spełnienie wymagań i norm (jeżeli zostały wskazane w opisie) dotyczących przedmiotu zamówienia. Zamawiający wymaga powyższego dokumentu w celu sprawdzenia czy zaproponowany przedmiot w danym pakiecie spełnia warunki określone w SWZ zał nr 1 „Wykaz przedmiotu zamówienia” (dotyczy wszystkich pakietów 1-18. Zamawiający prosi o zaznaczenie którego pakietu i której pozycji dotyczy dokument.
- 5.oświadczenie JEDZ.
• W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie (JEDZ), składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji.
• Wykonawca polegający na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniem (JEDZ) także oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby , potwierdzającego brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiedniego spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji , w zakresie w jakim wykonawca powołuję się na jego zasoby.
• Zamawiający żąda, aby wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu składał jednolite dokumenty dotyczące podwykonawców – jeżeli na etapie składania oferty są znane. - 6.oświadczenie (wstępne), że nie podlega wykluczeniu z udziału w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w innych podstawach wykluczenia tj.: na podstawie: art. 7 ust 1 lit.: a-c ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U . poz. 835) oraz, że nie posiada statusu podmiotu o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady UE NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Odpowiednie oświadczenie zawarte jest w treści niniejszego formularza ofertowego. Oświadczenie musi być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3A do SWZ.
- 7.Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie zakazu udziału w postępowaniu podmiotów rosyjskich – złożyć, o ile dotyczy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3B do SWZ
- 8.ODPIS lub INFORMACJA z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru (w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania).
- 9.Dokumenty dotyczące „ samooczyszczenia” należy złożyć wraz z ofertą.
- 10.Pełnomocnictwo („dokumenty potwierdzające do umocowania”):
a) upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
b) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
c) Umowa spółki cywilnej/uchwała wspólników – dotyczy składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego działających jako wspólnicy spółki cywilnej;
podmiotowe środki dowodowe
Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia i wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu przez ten podmiot.
A. Dotyczące podstawy wykluczenia
Obligatoryjne podstawy wykluczenia - 1.Informacji z Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem - Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni;
- 2.W zakresie art. 108 ust 1 pkt 5 ustawy pzp OŚWIADCZENIE o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;- Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni –zgodnie z oświadczeniem nr 4
- 3.Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni Oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem załącznik nr 5.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.