AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa wyposażenia do systemu komorowego służącego do pomiaru emisji gazów szklarniowych: CO2, CH4 i N2O w postaci: analizatora gazowego z wyposażeniem

Zamawiający Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa wyposażenia do systemu komorowego służącego do pomiaru emisji gazów…”. Termin składania ofert upływa 4 września 2026, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 27 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 650 737 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 września 2026, 08:00
1d 17h
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji zamówienia20%Okres gwarancji20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 4 września 2026 08:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 4 września 2026 roku o godzinie 08:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin realizacji zamówienia 20%, Okres gwarancji 20%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa wyposażenia do systemu komorowego służącego do pomiaru emisji gazów szklarniowych: CO2, CH4 i N2O w postaci: analizatora gazowego z wyposażeniem.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 4 orzeczenia KIO; w 3 sprawach odwołanie oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001844

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wojska Polskiego 28

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

60-637

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

agnieszka.nowak@up.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.up.poznan.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wyposażenia do systemu komorowego służącego do pomiaru emisji gazów szklarniowych: CO2, CH4 i N2O w postaci: analizatora gazowego z wyposażeniem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b77953e9-8b2e-4a13-9d79-ae80e0a0fd9e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409715

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Development of advanced multilevel inventory method for GHG fluxes from agricultural organic soils using spatially-explicit data, akronim OrgFluX-PL

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363749

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej znajdującej się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan

Platforma zakupowa znajdująca się pod wskazanym powyżej adresem służy do elektronicznego składania ofert, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych, innych oświadczeń lub dokumentów.

Zamawiający dopuszcza komunikację elektroniczną (za wyjątkiem złożenia oferty i dokumentów, o których mowa w Rozdziale 18 SWZ) przy użyciu poczty elektronicznej, pod adresem e-mail:
agnieszka.nowak@up.poznan.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Rozdział 20 SWZ . Informacje o środkach komunikacji elektronicznej. Informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej. Opis sposobu złożenia oferty.

1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
2. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy znajdującej się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan
3. Zamawiający dopuszcza komunikację elektroniczną (za wyjątkiem złożenia oferty i dokumentów, o których mowa w Rozdziale 18 SWZ) przy użyciu poczty elektronicznej, pod adresem e-mail: zampub@up.poznan.pl
4. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij”.
5. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy w wiadomości prywatnej.
6. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
7. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s,
b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c. zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki,
d. komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3.
e. Czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce wyznaczonym przez serwery czasu Głownego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP.
8. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a. akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
b. zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem
https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view

Ze względu na ograniczoną liczbę znaków możliwą do wprowadzenia w polu formularza, Zamawiający odsyła do dalszej części zapisów Rozdziału 20 SWZ oraz do zapoznania się z treścią Rozdziału 14 SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
a. administratorem danych osobowych przekazywanych przez Wykonawców jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań;
b. inspektorem ochrony danych osobowych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu jest Pan Tomasz Napierała tomasz.napierala@up.poznan.pl tel. 61 848-7799;
c. uzyskane dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego;
d. odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy Pzp;
e. dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały okres obowiązywania umowy;
f. podanie przez Wykonawcę danych osobowych jest dobrowolne, lecz równocześnie jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
g. w odniesieniu do danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
h. Wykonawcy oraz osoby, których dane osobowe zostały podane w związku z postępowaniem posiadają:
 na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych,
 na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników)
 na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego)
 prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO
i. nie przysługuje Wykonawcom oraz osobom, których dane osobowe zostały podane w związku z postępowaniem:
 w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
 prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
 na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

AZ.251.2001.2026.AN

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do systemu komorowego służącego do pomiaru emisji gazów szklarniowych

CO2, CH4 i N2O w postaci: analizatora gazowego z wyposażeniem. 2. Minimalne wymagania techniczne wymagane przez Zamawiającego zostały określone w Załączniku nr 2 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

38434000-6 - Analizatory

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Sposób oceny ofert został określony w Rozdziale 21 SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu określony przez Zamawiającego.
2. Zamawiający stawia warunek udziału w postępowaniu w zakresie zdolności zawodowej.
3. Zamawiający uzna, iż Wykonawca spełnia warunek, jeżeli:
 Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 zamówienia (1 zamówienie = 1 umowa), polegające na dostawie analizatora gazowego o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł brutto (każda umowa).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia
w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, składanych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw wykluczenia, aktualnych na dzień ich złożenia:
a. wykaz dostaw, którego wzór stanowi załącznik do SWZ, wraz z podaniem ich przedmiotu, wartości, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały zrealizowane, składany na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale 16 SWZ.
b. dowody potwierdzające należyte wykonanie dostaw wykazanych w Wykazie dostaw, o którym mowa w punkcie a. powyżej, określające, czy dostawy, zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Przedmiotowy środek dowodowy - Specyfikacja techniczna oferowanego sprzętu (karty katalogowe, dokumentacja producenta) zawierająca informacje umożliwiające ocenę zgodności oferty z opisem przedmiotu zamówienia oraz potwierdzająca parametry oferowane przez Wykonawcę.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Przedmiotowy środek dowodowy - Specyfikacja techniczna oferowanego sprzętu (karty katalogowe, dokumentacja producenta) zawierająca informacje umożliwiające ocenę zgodności oferty z opisem przedmiotu zamówienia oraz potwierdzająca parametry oferowane przez Wykonawcę.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

a. Formularz oferty, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ, zawierający w treści oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
b. Załącznik nr 2 do SWZ – Wykaz minimalnych parametrów technicznych wymaganych przez Zamawiającego oraz wykaz parametrów technicznych oferowanych przez Wykonawcę.
c. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał w formularzu oferty dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
d. Jeżeli dotyczy:
 pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (umocowanie do reprezentowania wykonawcy) - jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów określających status prawny wykonawcy,
 pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
 pełnomocnictwo dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby.
e. Jeżeli dotyczy:
W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, zgodnie z art. 118 ustawy Pzp Wykonawca przedstawia Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
f. Jeżeli dotyczy:
W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, zgodnie z art. 118 ustawy Pzp Wykonawca przedstawia oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Spółka cywilna, o której mowa w art. 860 i n. ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny, jest traktowana w rozumieniu ustawy Pzp jak Konsorcjum. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
3. Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4. Wypełniając dokumenty, w których jest mowa o „wykonawcy”; należy wpisać dane wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5. W ofercie powinien być podany adres do korespondencji i kontakt telefoniczny do Pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość żądania od Wykonawcy, przed podpisaniem umowy, przedstawienia Zamawiającemu kopii umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
7. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców.
8. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające spełnianie warunków udziału w postepowaniu składa każdy z wykonawców w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-04 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1363749

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-04 08:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38434000-6Analizatory
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
650 737 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
344 552 zł2 107 333 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 762 781 zł
Źródło próbki
CPV 38434000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
344 552 zł
Mediana
650 737 zł
Górny kwartyl
2 107 333 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.