„Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo -gaśniczego i lekkiego samochodu rozpoznawczo - ratowniczego dla jednostek OSP z terenu gm. Puchaczów w ramach projektu pn: „Działania na rzecz zapobiegania katastrofom i klęskom żywiołowym w gminach Polski i Ukrainy” z Programu Interreg NEXT Polska - Ukraina 2021-2027”
Zamawiający Gmina Puchaczów (Puchaczów, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo -gaśniczego i lekkiego samochodu rozpoznawczo -…”. Termin składania ofert upływa 16 września 2026, 10:00. Wadium: 3000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 030 325 zł
- Wadium
- 3000 zł
- Termin składania ofert
- 16 września 2026, 10:0013d 8h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=633, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
07 sierpnia 2026
Termin ofert: 9 września 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
10 sierpnia 2026
Nowy termin: 10 września 2026 10:00Zmienia wersję 549672-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
18 sierpnia 2026
Nowy termin: 11 września 2026 10:00Zmienia wersję 552004-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
26 sierpnia 2026
Nowy termin: 14 września 2026 10:00Zmienia wersję 570349-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
01 września 2026
Nowy termin: 16 września 2026 10:00Zmienia wersję 587423-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 oraz lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego z napędem 4x2 dla jednostek OSP z terenu gminy Puchaczów w podziale na 2 części.
- 2
Zakresinformacji dodatkowej wskazano, że finansowanie i realizacja płatności wynikających z zamówienia są opisane w § 7 projektu umowy.
- 3
ZakresCzęść 1 obejmuje dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, a część 2 lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego; zamówienie obejmuje też przekazanie sprzętu fabrycznie nowego, kompletnego i gotowego do pracy.
- 4
Zakresczęści 1 wykonawca przeprowadza bezpłatne szkolenie dla pięciu osób w zakresie obsługi podstawowej i eksploatacji przedmiotu umowy oraz oznakowuje samochody zgodnie z SWZ.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Puchaczów |
| NIP | 5050040501 |
| Adres | ul. Lubelska 22, 21-013 Puchaczów |
| Region (NUTS) | PL814 – Lubelskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo -gaśniczego i lekkiego samochodu rozpoznawczo - ratowniczego dla jednostek OSP z terenu gm. Puchaczów w ramach projektu pn: „Działania na rzecz zapobiegania katastrofom i klęskom żywiołowym w gminach Polski i Ukrainy” z Programu Interreg NEXT Polska - Ukraina 2021-2027” |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34144210-3 - Wozy strażackie |
| Dodatkowe kody CPV | 34114000-9 - Pojazdy specjalne; 34114110-3 - Pojazdy ratownicze |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Część nr 1 – Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 | 1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości w zakresie części 1 zamówienia 20 000,00 PLN (słownie zł: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100), 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listo |
| Wadium — Część nr 2 – Dostawa lekkiego samochodu rozpoznawczo -ratowniczego z napędem 4x2 | 1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości w zakresie części 2 zamówienia 3 000,00 PLN (słownie zł: trzy tysięcy złotych 00/100), 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 200 |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-16 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.