Zakup energii elektrycznej
Zamawiający Gmina Miasta Gdańska (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Zakup energii elektrycznej”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 11:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 8 września 2026, 11:006d 11h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 824 842 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=424, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
31 lipca 2026
Termin ofert: 31 sierpnia 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
27 sierpnia 2026
Nowy termin: 8 września 2026 11:00Zmienia wersję 529906-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 8 września 2026 roku o godzinie 11:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 01.01.2027 – 31.12.2027.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena, Cena 100%.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup energii elektrycznej.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Veolia Energy Contracting Poland Sp.zo.o.
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 43% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,4 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Miasta Gdańska |
| REGON | 191675570 |
| Adres | ul. Nowe Ogrody 8/12, 80-803 Gdańsk |
| Region (NUTS) | PL634 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup energii elektrycznej |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09310000-5 - Elektryczność |
| Dodatkowe kody CPV | 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-08 11:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu Platformy eZamawiający, która dostępna jest pod adresem wskazanym w Rozdziale 1 pkt. 4 SWZ. Szczegóły komunikowania się opisano w Rozdziale 7 SWZ.
- 2.Korzystanie z platformy eZamawiający jest bezpłatne.
- 3.Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający wymaga przekazywania sobie przez strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji za pośrednictwem Platformy, poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji.
- 4.W przypadkach uniemożliwiających komunikację Zamawiającego i Wykonawcy za pośrednictwem Platformy (np. na skutek awarii), Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: izabela.ciechowska-karczewska@gdansk.gda.pl (nie dotyczy składania ofert!).
- 5.Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę.
- 6.Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem pkt 10 niniejszego Rozdziału;
- 7.Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415).
- 8.Warunki udziału w postępowaniu oraz przesłanki wykluczenia zostały wskazane w SWZ.
- 9.Zamawiający realizuje obowiązek informacyjny dot. RODO w dokumentach zamówienia.
- 10.Dokumenty składane wraz z ofertą: OŚWIADCZENIE w formie (JEDZ/ESPD), Oświadcz. dla Wyk. wspólnie ubiegających się o udziel. zamów., Oświadczenie dla wyk. oraz podmiotu udostęp. zasoby dot. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014, formularz cenowy dla części nr 1 i części nr 2, szczegóły składanych dokumentów zostały opisane w Rozdziale 5 SWZ.
- 11.Dokumenty składane przez wykonawców występujących wspólnie zostały opisane w Rozdziale 6 SWZ.
- 12.Informacje o sposobie komunikacji w postępowaniu między zamawiającym a wykonawcą zostały opisane w Rozdziale 7 SWZ.
- 13.Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
- 14.Wykonawca z ofertą składa pełnomocnictwo - jeżeli dotyczy.
- 15.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
- 15.1.w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawca składa:
a) Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 (podmiot zbiorowy) ustawy Pzp, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
b) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wg wzoru będącego załącznikiem nr 3 do SWZ;
c) informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, sporządzonej, nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
d) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt. 3-6, ustawy Pzp oraz informacji zawartych w oświadczeniu stanowiącym załącznik nr 4 do oferty, w zakresie nie istnienia wobec Wykonawcy okoliczności, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014 – wg wzoru będącego załącznikiem nr 4 do SWZ; - 15.2.w celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dla części nr 1 i części nr 2, Wykonawca składa:
a) aktualną na okres realizacji przedmiotu zamówienia koncesję, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne;
b) wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy –w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów –oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - wg załączonego wzoru- załącznik nr 5 do SWZ. - 15.3.W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu oraz w celu wykazania spełnienia warunków udziału, Wykonawca/Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia jest/są uprawniony/-ieni do złożenia certyfikatu, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp. Jeżeli Wykonawca w JEDZ poda dane umożliwiające Zamawiającemu samodzielne uzyskanie albo zweryfikowanie certyfikatu, wówczas Zamawiający dokona weryfikacji certyfikatu przy wykorzystaniu bazy certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych. Szczegóły dotyczące informacji o certyfikatach potwierdzających certyfikację Wykonawcy wskazano w Rozdziale 6 pkt. 1.3. SWZ.
- 16.Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy Pzp.
- 17.Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty.
- 18.Zamawiający nie przewiduje „prawa opcji”, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp,
- 19.Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
- 20.Termin związania ofertą wynosi 120 dni, tj. 05.01.2027 r., od upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
- 21.Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dn. 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, które Wykonawca zastrzeże jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać przekazane w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku. Szczegóły przekazywania informacji zawierających tajemnicę przedsiębiorstwa opisano w Rozdziale 11 pkt. 7 SWZ.
Zapłata za realizację przedmiotu zamówienia odbędzie się na warunkach określonych we Wzorze Umowy zawartym w rozdziale 19 SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.