„Dostawa serwerów stelażowych x86-64 wraz z oprogramowaniem standardowym i oprogramowaniem centralnym oraz gwarancją – BigData.”
Zamawiający Centrum Informatyki Resortu Finansów (Radom, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Dostawa serwerów stelażowych x86-64 wraz z oprogramowaniem standardowym i oprogramowaniem…”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 8 września 2026, 10:008d 8h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1559, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 8 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 12 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Kryterium „Cena” (C).
- 4
RyzykoPrzedmiot zamówienia: Dostawa serwerów stelażowych x86-64 wraz z oprogramowaniem standardowym i oprogramowaniem centralnym oraz gwarancją – BigData.
- 5
RyzykoWadium: 1 PLN.
Kontekst Atlasu
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 57 orzeczeń KIO, w tym 5 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 8 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 9 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Centrum Informatyki Resortu Finansów |
| NIP | 9482575151 |
| Adres | ul. Samorządowa 1, 26-601 Radom |
| Region (NUTS) | PL921 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Dostawa serwerów stelażowych x86-64 wraz z oprogramowaniem standardowym i oprogramowaniem centralnym oraz gwarancją – BigData.” |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 48820000-2 - Serwery |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Dostawa serwerów stelażowych x86-64 wraz z oprogramowaniem standardowym i oprogramowaniem centralnym oraz gwarancją – BigData - część nr 1 | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: - Część nr 1 - 100 000,00 zł (sto tysięcy złotych i zero groszy). 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach wymienionych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, w zależności od wyboru Wykonawcy. 3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu |
| Wadium — Dostawa serwerów stelażowych x86-64 wraz z oprogramowaniem standardowym i oprogramowaniem centralnym oraz gwarancją – BigData - część nr 2 | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: - Część nr 2 - 100 000,00 zł (sto tysięcy złotych i zero groszy). 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach wymienionych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, w zależności od wyboru Wykonawcy. 3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu |
| Wadium — Dostawa serwerów stelażowych x86-64 wraz z oprogramowaniem standardowym i oprogramowaniem centralnym oraz gwarancją – BigData - część nr 3 | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie: - Część nr 3 - 100 000,00 zł (sto tysięcy złotych i zero groszy). 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach wymienionych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, w zależności od wyboru Wykonawcy. 3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-08 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
- 2.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz wyklucza się Wykonawcę, który korzysta z zasobów podmiotu trzeciego oraz korzysta i będzie korzystał przy realizacji zamówienia z podwykonawców i dostawców, o których mowa w art. 5k ust. 1 ww. rozporządzenia Rady, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
- 3.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą).
- 4.Szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są pod adresem https://cirf.ezamawiajacy.pl
- 5.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania Zamawiający dopuszcza możliwość posłużenia się certyfikatem, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. z 2025 r. poz. 1235), zamiast podmiotowych środków dowodowych w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, na zasadach określonych w Tomie I SWZ - IDW.
- 1.Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
- 2.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz wyklucza się Wykonawcę, który korzysta z zasobów podmiotu trzeciego oraz korzysta i będzie korzystał przy realizacji zamówienia z podwykonawców i dostawców, o których mowa w art. 5k ust. 1 ww. rozporządzenia Rady, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
- 3.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą).
- 4.Szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są pod adresem https://cirf.ezamawiajacy.pl.
- 5.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania Zamawiający dopuszcza możliwość posłużenia się certyfikatem, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. z 2025 r. poz. 1235), zamiast podmiotowych środków dowodowych w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, na zasadach określonych w Tomie I SWZ - IDW.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.