Świadczenie usług rozwoju i utrzymania Systemu SENT
Zamawiający Centrum Informatyki Resortu Finansów (Radom, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Świadczenie usług rozwoju i utrzymania Systemu SENT”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 10:00. Wadium: 100 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 451 453 zł
- Wadium
- 100 000 zł
- Termin składania ofert
- 11 września 2026, 10:0010d 10h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1379, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
31 lipca 2026
Termin ofert: 2 września 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
26 sierpnia 2026
Nowy termin: 11 września 2026 10:00Zmienia wersję 530181-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 11 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 72 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Kryterium „Cena” (C).
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Świadczenie usług rozwoju i utrzymania Systemu SENT.
- 5
RyzykoWadium: 100 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie: podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w 2025 r.
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 57 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 30 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 8 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 9 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Centrum Informatyki Resortu Finansów |
| NIP | 9482575151 |
| Adres | ul. Samorządowa 1, 26-601 Radom |
| Region (NUTS) | PL921 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Świadczenie usług rozwoju i utrzymania Systemu SENT |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów |
| Dodatkowe kody CPV | 72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego; 72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania; 72300000-8 - Usługi w zakresie danych; 72230000-6 - Usługi w zakresie rozbudowy oprogramowania |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 17.1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych). 17.2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach wymienionych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, w zależności od wyboru Wykonawcy. 17.3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Wadium wniesione w takiej formie, musi obejmować cały okres związania ofertą. Treść gwarancji lub poręczenia nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do gwaranta. Jako Beneficjenta wadium wnoszonego w formie gwarancji lub poręczenia należy wskazać – Centrum Informatyki Resortu Finansów, 26-601 Radom, ul. Samorządowa 1. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu – dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. 17.4. Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na rachunek bankowy Centrum Informatyki Resortu Finansów w Narodowym Banku Polskim Oddział Okręgowy Warszawa, nr 66 1010 1010 0038 3813 9120 0000 (w tytule przelewu należy wpisać numer postępowania: PN/34/26/IATS), najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych, Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem. 17.5. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy Pzp. Wykonawca będzie miał możliwość w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 ustawy Pzp wystąpienia o zwrot wadium, przy czym złożenie wniosku o zwrot wadium spowoduje rozwiązanie stosunku prawnego Zamawiającego z Wykonawcą i utratę przez Wykonawcę prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, uregulowanych w Dziale IX ustawy Pzp. 17.6. Zamawiający zwróci wadium wniesione w formie poręczenia lub gwarancji poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. Zaleca się, aby poręczenie lub gwarancja wskazywały adres mailowy na jaki Zamawiający winien składać oświadczenie o zwolnieniu wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 5 ustawy Pzp. 17.7. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-11 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
- 2.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz wyklucza się Wykonawcę, który korzysta z zasobów podmiotu trzeciego oraz korzysta i będzie korzystał przy realizacji zamówienia z podwykonawców i dostawców, o których mowa w art. 5k ust. 1 ww. rozporządzenia Rady, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
- 3.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą).
- 4.Szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są pod adresem https://cirf.ezamawiajacy.pl
- 5.Zamawiający przewiduje sprawdzenie przez Wykonawcę dokumentów i kodów źródłowych umożliwiających realizację Usługi zgodnie z wymaganiami zawartymi w Tomie III SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia, dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Sprawdzenie dokumentacji i kodów źródłowych Systemu jest obligatoryjne. Szczegóły zawarto w Tomie I SWZ-IDW.
- 6.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania Zamawiający dopuszcza możliwość posłużenia się certyfikatem, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. z 2025 r. poz. 1235), zamiast podmiotowych środków dowodowych w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, na zasadach określonych w Tomie I SWZ - IDW.
- 1.Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
- 2.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz wyklucza się Wykonawcę, który korzysta z zasobów podmiotu trzeciego oraz korzysta i będzie korzystał przy realizacji zamówienia z podwykonawców i dostawców, o których mowa w art. 5k ust. 1 ww. rozporządzenia Rady, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
- 3.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą).
- 4.Szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są pod adresem https://cirf.ezamawiajacy.pl.
- 5.Zamawiający przewiduje sprawdzenie przez Wykonawcę dokumentów i kodów źródłowych umożliwiających realizację Usługi zgodnie z wymaganiami zawartymi w Tomie III SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia, dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Sprawdzenie dokumentacji i kodów źródłowych Systemu jest obligatoryjne. Szczegóły zawarte w Tomie I SWZ - IDW.
- 6.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania Zamawiający dopuszcza możliwość posłużenia się certyfikatem, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz.U. z 2025 r. poz. 1235), zamiast podmiotowych środków dowodowych w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, na zasadach określonych w Tomie I SWZ - IDW.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.