ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Parczew w roku 2025 Pakiet 2

Zamawiający Nadleśnictwo Parczew (Sosnowica, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Parczew w roku 2025…”. Termin składania ofert minął 12 lutego 2025, 11:00. Planowany budżet: 2 755 540 zł. Wadium: 60 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Nadleśnictwo ParczewSosnowica, Mazowieckie (powiat Zwoleński →)opublikowano 27 stycznia 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
2 755 540 zł
Wadium
60 000 zł
Termin składania ofert
12 lutego 2025, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,7 ofert
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    27 stycznia 2025

    Termin ofert: 12 lutego 2025 11:00
  2. Wynik: wybrano wykonawców

    29 kwietnia 2025

    3 wykonawców
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Parczew w roku 2025 Pakiet 2.

  • 2

    RyzykoWadium: 60 000,00 zł.

  • 3

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 2 755 539,74 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Parczew

Miejscowość

Sosnowica

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Parczew w roku 2025 Pakiet 2

Główny Kod CPV

77200000-2 - Usługi leśnictwa

Część nr LOT-0001

Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Parczew w roku 2025 Pakiet nr 2

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

60000 PLN

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

W stosunku do każdej części (pakietu) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień objęte będą prace z zakresu m.in. hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa oraz nasiennictwa obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 2 do SWZ, które wynikają z planów urządzenia lasu obowiązujących na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Parczew, bądź które w związku z zagwarantowaniem prawidłowej gospodarki leśnej stały się konieczne do wykonania w następstwie lub w związku ze zdarzeniami przyrodniczymi, klimatycznymi lub atmosferycznymi. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa powyżej nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 PZP oraz art. 109 ust. 1 pkt 1-5 i 7- 10 PZP. Złożenie oferty oraz Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu Platformy Zakupowej, która jest dostępna pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1000008.
W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1-6 PZP, art. 109 ust. 1 pkt 1-5, 7-10 PZP oraz na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r., poz. 1497). W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 z późn. zm.). Na podstawie art. 5k ust. 1 w/w rozporządzenia Rady (UE) zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu określono w rozdziale 9 specyfikacji warunków zamówienia
Warunki płatności określa wzór umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiący załącznik nr 12 do SWZ
Zastrzeżony udział: Udział nie jest zastrzeżony.
Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia: Wymagane w ofercie
Projekt zamówienia niefinansowany z funduszy UE
Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
Przedmiotowe zamówienie jest odpowiednie również dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
Informacje dodatkowe: Szacunkowa wartość zamówienia wykazana jest sumą: zamówienia podstawowego (wartość zamówienia netto plus prawo opcji na poziomie 30 %) i przewidywanych zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1pkt.7 PZP w wysokości do 50% zamówienia podstawowego w PLN. Okres realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2025 r. z zastrzeżeniem, że jeżeli zawarcie umowy nastąpi wcześniej, niż przed dniem 2 stycznia 2025 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 2 stycznia 2025 r. Wskazany w Zleceniach termin wykonania prac w żadnym przypadku nie będzie późniejszy niż 15 stycznia 2026 r. Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres prac mniejszy niż wskazany w SWZ, jednak nie mniej niż 70 % Wartości Przedmiotu Umowy. Zamawiający zgodnie z art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art.22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77200000-2Usługi leśnictwa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
16 966 582 zł
Próbka: 295 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
4 703 515 zł23 707 974 zł
Rozstęp międzykwartylowy
19 004 459 zł
Źródło próbki
CPV 77200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
4 703 515 zł
Mediana
16 966 582 zł
Górny kwartyl
23 707 974 zł
Ten przetarg (2 755 540 zł) znajduje się w dolnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma wyższy budżet. Możliwy mniejszy zakres lub oszczędna wycena. -84% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.