Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →211/PN/2026 - Dostawa wyrobów medycznych używanych w zabiegach chirurgii naczyniowej oraz dzierżawa generatora do litotrypsji dla UCK
Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „211/PN/2026 - Dostawa wyrobów medycznych używanych w zabiegach chirurgii naczyniowej oraz…”. Termin składania ofert minął 18 sierpnia 2026, 09:30.
- Termin składania ofert
- 18 sierpnia 2026, 09:30Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 590 479 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2648, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
20 lipca 2026
Termin ofert: 18 sierpnia 2026 09:30 - Sprostowanie
13 sierpnia 2026
Nowy termin: 21 sierpnia 2026 09:30Zmienia wersję 499406-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
18 sierpnia 2026
Nowy termin: 27 sierpnia 2026 09:30Zmienia wersję 562661-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wyrobów medycznych używanych w zabiegach chirurgii naczyniowej oraz dzierżawa 1 generatora do litotrypsji wewnątrznaczyniowej dla UCK w pakietach, z możliwością składania ofert na dowolną liczbę pakietów.
- 2
ZakresZamawiający wymaga, by generator był kompatybilny z wyrobami z pakietu 16, a szczegółowe ilości i wymagania są opisane w załącznikach 3 i 4 do SWZ.
- 3
ZakresPakiet 16 łączy depozyt wyrobów z dostawą generatora, a pakiety 1-15 i 17-33 obejmują inne wyroby medyczne wskazane w załączniku do SWZ.
- 4
ZakresCzas trwania umowy wynosi 24 miesiące, a realizacja odbywa się w województwie pomorskim.
- 5
Warunkipostępowaniu przewidziano liczne podstawy wykluczenia, w tym związane z oświadczeniem JEDZ, oraz odwołanie do przepisów o agresji na Ukrainę i bezpieczeństwie narodowym.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał Becton Dickinson Polska Sp. z o. o. przy 8 ofertach.
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 58% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 3,5 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Uniwersyteckie Centrum Kliniczne |
| NIP | 9570730409 |
| Adres | ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk |
| Region (NUTS) | PL633 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | 211/PN/2026 - Dostawa wyrobów medycznych używanych w zabiegach chirurgii naczyniowej oraz dzierżawa generatora do litotrypsji dla UCK |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33111710-1 - Wyroby do angiografii |
| Dodatkowe kody CPV | 33111730-7 - Wyroby do angioplastyki; 33140000-3 - Materiały medyczne; 33141200-2 - Cewniki; 33141310-6 - Strzykawki; 33184200-5 - Protezy naczyniowe; 33184500-8 - Endoprotezy naczyń wieńcowych; 33158300-5 - Urządzenia medyczne emitujące promieniowanie ultrafioletowe |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Dotyczy wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w pr
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i 2 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej ocenio
- Dotyczy wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp oraz postaw wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024 r. poz.
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-18 09:30 |
Informacje dodatkowe
- 2.Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert oraz warunków udziału w postępowaniu został określone w dokumentacji postępowania.
- 3.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
- 4.Zgodnie z art. 65 ust.1 pkt. 4) Zamawiający odstępuje od wymagania użycia środków komunikacji elektronicznej, jeżeli Zamawiający wymaga przedstawienia próbek, których nie można przekazać przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
- 5.Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zastosowana zostanie tzw. „odwrócona kolejność oceny
ofert”, o której mowa w art.139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę, w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. - 6.Brak podstaw do wykluczenia o którym mowa w art. 108 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP zostanie wstępnie zweryfikowany na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024, poz. 1320). - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 5k dodanego do rozporządzenia
Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014 ) na mocy rozporządzenia 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. - 7.Wykaz podmiotowych środków dowodowych zawiera rozdział IX SWZ. lub
Wykonawca może, w miejsce podmiotowych środków dowodowych wymaganych w Rozdziale IX pkt 5 lit. a–d SWZ, z wyjątkiem dokumentów dotyczących przesłanki wykluczenia, o której mowa w:
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp;
- art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
- art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014, str. 1);
Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji. - 8.Dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą zostały wskazane w Rozdziale XIV SWZ.
- 9.Wszelkie nieuregulowane w niniejszym SWZ czynności, uprawnienia, obowiązki Wykonawców i Zamawiającego, których ustawa nie
nakazała zawierać Zamawiającemu w SWZ, a które mogą przyczynić się do właściwego przebiegu postępowania, reguluje ustawa PZP. - 10.Zamawiający przewiduje dokonanie zmian umowy w toku jej realizacji w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 455
ustawy PZP. - 11.Zamawiający dopuszcza zmianę umowy zgodnie z załącznikiem 10a,10b,10c,10d do SWZ.
- 12.Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w prawidłowej wysokości dla danej części, na którą Wykonawca składa ofertę.
- 13.Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w Rozdziale X SWZ.
- 14.Opis sposobu przygotowania i złożenia oferty został wskazany w Rozdziale XIV SWZ.
- 15.Szczegóły opis dotyczący składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Zamawiający umieścił w
SWZ. - 16.Klauzula informacyjna dotycząca Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) - szczegółowy opis w ust. XXVII SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).