235/PN/2026- Dostawa wyrobów medycznych do terapii podciśnieniowego leczenia ran wraz z dzierżawą urządzeń do podciśnieniowej terapii ran – 60 szt. dla UCK
Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „235/PN/2026- Dostawa wyrobów medycznych do terapii podciśnieniowego leczenia ran wraz z…”. Termin składania ofert upływa 30 września 2026, 09:30.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 30 września 2026, 09:3029d 2h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 685 762 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2648, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
31 sierpnia 2026
Termin ofert: 30 września 2026 09:30
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 30 września 2026 roku o godzinie 09:30.
- 2
TerminTermin realizacji: 24 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena oferty.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: 235/PN/2026- Dostawa wyrobów medycznych do terapii podciśnieniowego leczenia ran wraz z dzierżawą urządzeń do podciśnieniowej terapii ran – 60 szt. dla UCK.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Uniwersyteckie Centrum Kliniczne |
| NIP | 9570730409 |
| Adres | ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk |
| Region (NUTS) | PL633 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | 235/PN/2026- Dostawa wyrobów medycznych do terapii podciśnieniowego leczenia ran wraz z dzierżawą urządzeń do podciśnieniowej terapii ran – 60 szt. dla UCK |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33141116-6 - Zestawy opatrunkowe |
| Dodatkowe kody CPV | 33100000-1 - Urządzenia medyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Pakiet 1 | Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w prawidłowej wysokości. Szczegółowe informacje dotyczące wadium znajdują się w rozdz. XXII SWZ. |
| Wadium — Pakiet 2 | Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w prawidłowej wysokości. Szczegółowe informacje dotyczące wadium znajdują się w rozdz. XXII SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-30 09:30 |
Informacje dodatkowe
- 1.Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert oraz warunków udziału w postępowaniu został określony w dokumentacji postępowania.
- 2.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
- 3.Zamawiający wymaga złożenia ofert w postaci elektronicznej. Szczegółowy opis (instrukcja) składania ofert w postaci elektronicznej zawarty został w rozdz. XIV SWZ.
- 4.Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zastosowana zostanie tzw. „odwrócona kolejność oceny ofert”, o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę, w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
- 5.Zamawiający wykluczy Wykonawcę z postępowania o udzielenie zamówienia w przypadku zaistnienia którejkolwiek z przesłanek o których mowa w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp. Brak podstaw do wykluczenia o którym mowa w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy PZP zostanie wstępnie zweryfikowany na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia.
- 6.W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 507).
- 7.W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 5k dodanego do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014 ) na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576.
- 8.Wykaz podmiotowych środków dowodowych zawiera rozdział IX SWZ lub Wykonawca może, w miejsce podmiotowych środków dowodowych wymaganych w Rozdziale IX pkt 4 lit. a–d SWZ, z wyjątkiem dokumentów dotyczących przesłanki wykluczenia, o której mowa w: - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp; - art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; - art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014, str. 1); Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji.
- 9.Dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą zostały wskazane w Rozdziale XIV SWZ.
- 10.Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w prawidłowej wysokości. Wadium może być wniesione w:
- 1)pieniądzu,
- 2)gwarancjach bankowych,
- 3)gwarancjach ubezpieczeniowych,
- 4)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Szczegółowe informacje zawarte zostały w rozdz. XXII SWZ. - 11.Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w rozdz. X SWZ.
- 12.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Szczegóły opis dotyczący składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) został wskazany w rozdz. XIV SWZ.
- 13.Klauzula informacyjna dotycząca Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) - szczegółowy opis w rozdz. XXVII SWZ.
- 14.Wszelkie nieuregulowane w niniejszym SWZ czynności, uprawnienia, obowiązki Wykonawców i Zamawiającego, których ustawa nie nakazała zawierać Zamawiającemu w SWZ, a które mogą przyczynić się do właściwego przebiegu postępowania, reguluje ustawa PZP.
- 15.Zamawiający dopuszcza zmianę umowy, na warunkach określonych w projektach umów stanowiących załączniki nr 10a, 10b i 10c do SWZ. Zamawiający przewiduje dokonanie zmian umowy w toku jej realizacji w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 455 ustawy PZP.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).