NZP.271.109.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na na dostawę materiałów opatrunkowych i obłożeń dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 216 000 Euro.
Zamawiający Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadzi postępowanie „NZP.271.109.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na na dostawę…”. Termin składania ofert upływa 9 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 9 września 2026, 10:006d 2h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 685 762 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1242, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
17 lipca 2026
Termin ofert: 20 sierpnia 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
12 sierpnia 2026
Nowy termin: 28 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 494436-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
27 sierpnia 2026
Nowy termin: 9 września 2026 10:00Zmienia wersję 557636-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów opatrunkowych i obłożeń dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi.
- 2
ZakresZamówienie zostało podzielone na 7 pakietów i obejmuje m.in. rękaw na kończynę górną, zestaw do przełyku, zestaw do zabiegów VATS, zestaw do torakotomii, przenośną matę na podłogę oraz sterylny podkład chłonny.
- 3
ZakresUmowa ma trwać 36 miesięcy, a zamawiający prowadzi postępowanie w przetargu nieograniczonym z oceną według ceny.
- 4
ZakresWykonawca składa wraz z ofertą próbki dla pakietów 1, 2, 3 i 4, przy czym próbki stanowią integralną treść oferty i nie podlegają zwrotowi.
- 5
ZakresOferta w danym pakiecie musi obejmować wszystkie pozycje, a zamawiający nie dopuszcza ofert częściowych w ramach pakietów.
Kontekst Atlasu
- W tej branży w województwie łódzkim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 8,0 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 5 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi |
| NIP | 7292345599 |
| Adres | ul. Pabianicka 62, 93-513 Łódź |
| Region (NUTS) | PL711 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | NZP.271.109.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na na dostawę materiałów opatrunkowych i obłożeń dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 216 000 Euro. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33141116-6 - Zestawy opatrunkowe |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 pkt. 1 - 2 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 3 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 1, ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. - o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2025 poz. 514) Pranie pieniędzy lub finansowanie terrory
- art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp , art. 108 ust. 2 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-09 10:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą, następujących przedmiotowych środków dowodowych | 1.1. w zakresie niezbędnym do POTWIERDZENIA PARAMETRÓW BEZWZGLĘDNIE WYMAGANYCH opisanych w załączniku nr 2 do SWZ Wykonawca złoży wraz z ofertą wzory (próbki) w następujących ilościach: Nr pakietu Ilość próbek – OCENA ZGODNOŚCI Z SWZ 1,2,3,4 1 sztuka dla każdego pakietu Zamawiający informuje, iż wzory wyrobów (próbki) stanowią integralną treść oferty. Zamawiający informuje, że wzory wyrobów (próbki) posłużą do oceny zgodności z SWZ, 1.1.1. Zgodnie z art. 107 ust. 2, jeżeli Wykonawca nie złoży próbek/wzorów wskazanych w rozdziale VI pkt. 1.1. wraz z ofertą lub złożone próbki/wzory są niekompletne Zamawiający wezwie jednokrotnie w wyznaczonym przez siebie terminie do ich złożenia lub uzupełnienia w celu potwierdzenia spełnienia parametrów bezwzględnie wymaganych opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. 1.1.2. Próbki/wzory jako element zużywalny nie podlegają zwrotowi. 1.1.3. Próbki/wzory do pakietu nr 1,2,3,4 należy dostarczać do wyznaczonego terminu (dnia i godziny) składania ofert do Siedziby Zamawiającego - KANCELARIA SZPITALA, zaznaczając na opakowaniu dokładną nazwę i adres Wykonawcy, nazwę i numer przetargu, numer pakietu na który składana jest oferta oraz napis „WZORY (PRÓBKI)”. Wewnątrz opakowania należy umieścić dokładny spis załączonych wzorów. 2.1. Oryginalne ulotki producenta, katalogi, ulotki o produkcie, karty danych technicznych w języku polskim potwierdzających wymagane parametry oferowanego przedmiotu zamówienia (jeśli oryginalna dokumentacja jest w innym języku niż język polski to Wykonawca dostarczy wraz z oryginałem tłumaczenie na język polski), instrukcja użycia. W przypadku gdyby któryś z parametrów nie był potwierdzony w dokumentach jak wyżej Wykonawca przedłoży oświadczenie producenta lub autoryzowanego przedstawiciela /dystrybutora producenta dotyczące spełniania tego parametru – w zakresie niezbędnym do oceny parametrów bezwzględnie wymaganych określonych w załączniku nr 2 do SWZ. 2.2. OŚWIADCZENIE O WYROBACH MEDYCZNYCH – Załącznik nr 6 do SWZ – jeśli dotyczy 2.2.1. Zgodnie z art. 107 ust. 2, jeżeli Wykonawca nie złoży dokumentów wskazanych w rozdziale VI pkt. 2.1. i 2.2. wraz z ofertą lub złożone dokumenty są niekompletne Zamawiający wezwie jednokrotnie w wyznaczonym przez siebie terminie do ich złożenia lub uzupełnienia w celu potwierdzenia spełnienia parametrów bezwzględnie wymaganych opisanych w załączniku nr 2 do SWZ. 2.3. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli: 2.3.1. przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert; 2.3.2. mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu; 2.3.3. zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 2.4. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane dostawy spełniają określone przez zamawiającego wymagania. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).