AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Ustanowienie Dynamicznego Systemu Zakupów dotyczącego dostaw sorbentów wapiennych w kategorii: wapno hydratyzowane do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w latach 2026-2029

Zamawiający PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. (Bełchatów, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Ustanowienie Dynamicznego Systemu Zakupów dotyczącego dostaw sorbentów wapiennych w…”. Termin składania wniosków upływa 11 września 2026, 14:00. Wadium: 2 zł.

Otwórz na TED

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
2 zł
Termin składania wniosków
11 września 2026, 14:00
7d 15h
Konkurencyjność
~4,8 ofert
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    15 lipca 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 14:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresOpis przedmiotu w załącznikach do informacji o DSZ ma charakter wstępny i może ulec zmianie, a ostateczne wymagania mają zostać określone w SWZ przekazywanej dla danego zamówienia wykonawczego.

  • 2

    ZakresUmowa lub system obowiązuje przez 36 miesięcy, a miejsce realizacji wskazano w województwie łódzkim.

  • 3

    ZakresZamówienie obejmuje jedną część, a zamawiający zastrzega możliwość podziału przedmiotu na części w ramach postępowań wykonawczych.

  • 4

    RyzykoNa etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w DSZ wadium nie jest wnoszone.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 9,4 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 14% miało jedną ofertę.
  • W tej branży w województwie łódzkim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 5,4 ofert, wobec 3,2 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

NIP

5260250541

Adres

Aleja Kraśnicka 27, 20-718 Lublin

Region (NUTS)

PL814 – Lubelskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Ustanowienie Dynamicznego Systemu Zakupów dotyczącego dostaw sorbentów wapiennych w kategorii: wapno hydratyzowane do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w latach 2026-2029

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

44921200-4 - Wapno

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1.Na etapie składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w DSZ Wykonawcy nie wnoszą wadium. 2..Szczegółowe zasady dotyczące ewentualnego wniesienia wadium zostaną przekazane Wykonawcom w SWZ w ramach konkretnych Postępowań Wykonawczych 3. Informacja o ewentualnej konieczności wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę, którego Oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza w Postępowaniu Wykonawczym oraz o wysokości Zabezpieczenia zostanie zawarta w SWZ w ramach konkretnych Postępowań Wykonawczych

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg ograniczony

Termin składania wniosków o dopuszczenie

2026-09-11 14:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Zasady finansowe zostaną opisane w Zaproszeniu i SWZ

Termin obowiązywania DSZ: 36 miesięcy licząc od dnia publikacji ogłoszenia o DSZ.
Zamawiający w każdym czasie obowiązywania DSZ może podjąć decyzję o skróceniu lub wydłużeniu okresu obowiązywania DSZ bez podania powodu.
Zamawiający będzie wszczynał Postępowania Wykonawcze na bieżąco, według potrzeb. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności, ogłaszając Postępowanie DSZ, Zamawiający nie ma możliwości podania szczegółowego harmonogramu wszczynania Postępowań Wykonawczych w ramach DSZ. Terminy realizacji poszczególnych Zamówień Wykonawczych będą wskazywane w SWZ. Dodatkowe informacje zawiera Informacja o ustanowieniu DSZ

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

44921200-4Wapno
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania wniosków upływa 11.09.2026, 14:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 44921200-4 - Wapno. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.