Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Dostawa zielonej energii elektrycznej do obiektów jednostek organizacyjnych Miasta Łódź w modelu Corporate Power Purchase Agreement (cPPA)
Zamawiający Miasto Łódź-Urząd Miasta Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „Dostawa zielonej energii elektrycznej do obiektów jednostek organizacyjnych Miasta Łódź w…”. Termin składania wniosków minął 28 maja 2026, 08:00.
- Termin składania wniosków
- 28 maja 2026, 08:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 824 842 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=557, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,1 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
15 kwietnia 2026
Termin ofert: 14 maja 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
13 maja 2026
Nowy termin: 28 maja 2026 08:00Zmienia wersję 255026-2026
- Sprostowanie
27 maja 2026
Nowy termin: 29 czerwca 2026 10:00Zmienia wersję 329326-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
19 czerwca 2026
Nowy termin: 20 lipca 2026 10:00Zmienia wersję 358216-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresOferty częściowe i wariantowe niedopuszczone, brak ograniczeń dla MŚP, okres realizacji 6–8 lat z możliwością negocjacji, unikalny model cPPA (bezpośrednie umowy z producentami OZE).
- 2
ZakresBrak wymaganych certyfikatów technicznych lub norm, ale oferta musi być zgodna z ustawą Prawo energetyczne, Pzp i Kodeksem Cywilnym; Zamawiający nie określił warunków udziału w zakresie zdolności technicznej/finansowej.
- 3
ZakresZielona energia elektryczna z OZE w modelu cPPA dla obiektów Miasta Łódź, wolumen maksymalny określony w Załączniku nr 2 i 5 do OPiW, okres obowiązywania umowy 6–8 lat (do negocjacji).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miasto Łódź-Urząd Miasta Łodzi |
| NIP | 7250028902 |
| Adres | Piotrkowska 104, 90-926 Łódź |
| Region (NUTS) | PL711 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa zielonej energii elektrycznej do obiektów jednostek organizacyjnych Miasta Łódź w modelu Corporate Power Purchase Agreement (cPPA) |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09310000-5 - Elektryczność |
| Dodatkowe kody CPV | 09300000 |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy nie przekroczy 5% łącznej ceny ofertowej brutto, na podstawie której zostanie zawarta umowa, przy czym wymagany poziom zabezpieczenia należytego wykonania umowy, będzie przedmiotem negocjacji prowadzonych z Wykonawcami. Zamawiający zastrzega również, że w wyniku negocjacji może całkowicie zrezygnować z obowiązku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Wymagany poziom zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub informacja o braku obowiązku wniesienia zabezpieczenia, zostanie ostatecznie wskazana w SWZ, która zostanie przekazana Wykonawcom wraz z Zaproszeniem do złożenia oferty ostatecznej. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Neg W Call |
| Termin składania wniosków o dopuszczenie | 2026-05-28 08:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.