Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Przebudowa ul. Wioślarskiej w Łodzi wraz z przebudową wodociągu

Zamawiający Urząd Miasta Łodzi (Łódź, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa ul. Wioślarskiej w Łodzi wraz z przebudową wodociągu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Urząd Miasta ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wykonanie umowyBieżące

    31 sierpnia 2026

    1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Urząd Miasta Łodzi

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057632

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Piotrkowska 104

1.4.2.)Miejscowość

Łódź

1.4.3.)Kod pocztowy

90-926

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@li.lodz.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uml.lodz.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-82fdde82-7984-4137-ba63-fd1965f05e6c

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413829

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/S 084-280810

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Modernizacja wodociągu w ul. Wioślarskiej (Zadanie ZWiK) finansowana jest z pożyczki wspierającej zieloną transformację miast udzielonej przez BGK ze środków KPO na realizację projektu pn. "Zwiększenie bezpieczeństwa dostaw wody i odprowadzania ścieków dla mieszkańców Łodzi".

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Przebudowa ul. Wioślarskiej w Łodzi wraz z przebudową wodociągu

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. Wioślarskiej w Łodzi wraz z przebudową wodociągu, w podziale na zadania

1) Zadanie 1: Przebudowa ulicy Wioślarskiej w Łodzi na odcinku od ul. Wróblewskiego do torów PKP - Zadanie ZDiT. 2) Zadanie 2: Przebudowa i budowa sieci wodociągowej w ul. Wioślarskiej na odc. od wys. posesji 114 do wys. posesji 100 przy ul. Wróblewskiego w Łodzi - Zadanie ZWiK. 3) Zadanie 3: Przebudowa wodociągu na skrzyżowaniach ulicy Wioślarskiej z ulicą Wróblewskiego na odcinku od pos. 118 do pos. 114 ponadto od pos. 100 do pos. 57 oraz na skrzyżowaniu ulicy Wioślarskiej z ulicą Nad Karolewką wraz z przejściem pod ulicą Wioślarską na wysokości pos. nr 9 - Zadanie ZWiK. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

LARKBUD sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9471984992

4.3.3.)Ulica

ul. Piotrkowska 173 lok. 500

4.3.4.)Miejscowość

Łódź

4.3.5.)Kod pocztowy

90-447

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

5901485,41 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/S 158-542555

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

4

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpienie robót dodatkowych, które są konieczne do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy:
1. konieczność wykonania dodatkowego przyłącza do posesji nr 19 (dot. Zadania 2),
2. konieczność wykonania dodatkowego tymczasowego zasilania w wodę bloków mieszkalnych nr 10, 11, 12, 13 przy ul. Wróblewskiego (dot. Zadania 3),
3. konieczność wstrzymania robót wodociągowych ze względu na warunki atmosferyczne.
Ponadto w komparycji umowy konieczność zmiany daty 13.08.2025 r. na 14.08.2025 r. tj. faktyczną datę zawarcia umowy (złożenia podpisów przez ostatnią ze stron).

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Termin realizacji przedmiotu umowy - do dnia 07.04.2026 r., z zastrzeżeniem, że do dnia 30.03.2026 r. muszą zakończyć się prace na ul. Wioślarskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wróblewskiego przy nr 114 do ul. Wioślarskiej nr 9a.
Zmiana wynagrodzenia - wynagrodzenie za należyte wykonanie przedmiotu niniejszej umowy łącznie wynosi brutto: 5.956.272,39 zł, z podziałem na zadania:
1) za wykonanie Zadania 1 - dla którego Zamawiającym jest Miasto Łódź - Zarząd Dróg i Transportu: 4.181.088,88 zł brutto,
2) za wykonanie Zadania 2 – dla którego Zamawiającym jest ZWiK Sp. z o.o.: 1.006.580,28 zł brutto,
3) za wykonanie Zadania 3 – dla którego Zamawiającym jest ZWiK Sp. z o.o.: 768.603,23 zł brutto.

5.4.6.)Wartość zmiany

54786,98

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpienie robót zamiennych, które są konieczne do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy, wpływających na zmianę terminu realizacji przedmiotu umowy:
1. roboty zamienne wynikające z niespójności pomiędzy założeniami projektowymi a stanem rzeczywistym, kolizja z projektowanym wpustem - konieczność wykonania studni W5 - W5.1 wg rozwiązania zamiennego
2. wynikająca z robót zamiennych konieczność zmiany terminu realizacji umowy (wyprodukowanie i dostawa żelbetowej studni kanalizacyjnej).

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Termin realizacji przedmiotu umowy - do dnia 23.06.2026 r.
Wynagrodzenie za należyte wykonanie przedmiotu umowy: 5.986.112,66 zł brutto, z podziałem na zadania:
1) za wykonanie Zadania 1 – dla którego Zamawiającym jest Miasto Łódź – Zarząd Dróg i Transportu: 4.210.929,15 zł brutto,
2) Za wykonanie Zadania 2 – dla którego Zamawiającym jest ZWiK Sp. z o.o.: 1.006.580,28 zł brutto,
3) Za wykonanie Zadania 3 – dla którego Zamawiającym jest ZWiK Sp. z o.o.: 768.603,23 zł brutto.

5.4.6.)Wartość zmiany

29840,27

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Roboty dodatkowe, roboty zamienne oraz roboty zaniechane w zakresie Zadania 1, które są konieczne do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy oraz wpływają na zmianę terminu realizacji przedmiotu umowy:
1. konieczność wykonania dodatkowego odwodnienia liniowego wraz z przykanalikiem i włączenie do projektowanego wpustu ulicznego Wp 10,
2. rezygnacja z wykonania podwieszonego chodnika po południowej stronie ul. Wioślarskiej i wykonanie zamienne zabruku z płytki betonowej,
3. konieczność wykonania utwardzonych kieszeni pod montaż elementów małej architektury tj. ławki, kosze i dodatkowego chodnika w celu zapewnienia dojścia do paczkomatu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Termin realizacji przedmiotu umowy - do dnia 31.07.2026 r.
Wynagrodzenie za należyte wykonanie przedmiotu umowy: 6.014.091,40 zł brutto, z podziałem na zadania:
1) Za wykonanie Zadania 1 – dla którego Zamawiającym jest Miasto Łódź – Zarząd Dróg i Transportu: 4.238.907,89 zł brutto,
2) Za wykonanie Zadania 2 – dla którego Zamawiającym jest ZWiK Sp. z o.o.: 1.006.580,28 zł brutto,
3) Za wykonanie Zadania 3 – dla którego Zamawiającym jest ZWiK Sp. z o.o.: 768.603,23 zł brutto.

5.4.6.)Wartość zmiany

27978,74

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Roboty dodatkowe w zakresie Zadania 1 oraz Zadania 3:
1. rozbieżność pomiędzy założeniem projektowym a stanem rzeczywistym - konieczność przesunięcia punktu załamania o 2 mb i dodatkowego wykucia w budynku oraz wydłużenia przyłącza (dot. Zadania 3),
2. likwidacja istniejącej studni w jezdni i przesunięcie jej w chodnik, obniżenie i przesunięcie istniejących kabli (dot. Zadania 1),
3. wykonanie dodatkowych odtworzeń nawierzchni po wykonanych robotach ziemnych (dot. Zadania 1),
4. wykonanie odtworzenia nawierzchni bitumicznej (dot. Zadania 3).

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wynagrodzenie za należyte wykonanie przedmiotu umowy: 6.118.982,89 zł brutto, z podziałem na zadania:
1) Za wykonanie Zadania 1 – dla którego Zamawiającym jest Miasto Łódź – Zarząd Dróg i Transportu: 4.321.366,15 zł brutto,
2) Za wykonanie Zadania 2 – dla którego Zamawiającym jest ZWiK Sp. z o.o.: 1.006.580,28 zł brutto,
3) Za wykonanie Zadania 3 – dla którego Zamawiającym jest ZWiK Sp. z o.o.: 791.036,46 zł brutto.

5.4.6.)Wartość zmiany

104891,49

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

6118982,89 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamówienie zostało udzielone wspólnie przez Zamawiających: Miasto Łódź - Zarząd Dróg i Transportu, 90-002 Łódź, Juliana Tuwima 36 i Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., 90-133 Łódź, ul. Wierzbowa 52.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Miasta Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.