Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 076 250 zł
Umowa zawarta
29 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 31 października 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 076 250 zł – 1 343 734 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizację kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” Edycja 2025 przy ul. A. Mackiewicza 9 – Szkoła Podstawowa nr 55 w systemie zaprojektuj i wybuduj

Zamawiający Urząd Miasta Łodzi (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizację kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” Edycja 2025 przy ul. A.…”, wybierając ofertę wykonawcy DAR-CAR Dariusz Gendek. Wartość umowy: 1 076 250 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Urząd Miasta ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
1 076 250 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DAR-CAR Dariusz Gendek (Rogów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 076 250,00 zł (umowę zawarto 29 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 076 250,00 zł do 1 343 734,41 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.)Nazwa zamawiającego

Urząd Miasta Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057632

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Piotrkowska 104

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-926

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://uml.lodz.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2bd21219-24e8-4315-b7b9-c668c834ab0d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizację kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” Edycja 2025 przy ul. A. Mackiewicza 9 – Szkoła Podstawowa nr 55 w systemie zaprojektuj i wybuduj

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2bd21219-24e8-4315-b7b9-c668c834ab0d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419034

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00003566/22/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja kompleksu sportowego Moje Boisko - ORLIK 2012" Edycja 2025 przy Szkole Podstawowej nr 55 w Łodzi ul. Mackiewicza 9

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327163

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DOM-WZP-II.271.99.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

875000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego postępowania jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę , jeżeli jego uzyskanie jest wymagane odrębnymi przepisami dla zakresu zadania inwestycyjnego lub zgłoszeniem budowy we właściwym organie administracji architektoniczno-budowlanej oraz wykonanie robót budowlano-montażowych związanych z modernizacją obiektu sportowego typu „ORLIK” położonego na działce numer147/2, 147/1 (B-28) przy Szkole Podstawowej nr 55. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. wymianę istniejącej nawierzchni boiska do piłki nożnej, wraz z wymianą ogrodzenia i wyposażenia, remont/wymianę budynku sanitarno – szatniowego, remont ciągów komunikacyjnych z kostki brukowej, montaż małej architektury oraz zagospodarowanie terenu (wykonanie, regeneracja trawników).
5.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we wzorze umowy (Załącznik nr 11 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45232460-4 - Roboty sanitarne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1076250,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1343734,41 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1076250,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DAR-CAR Dariusz Gendek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8331276496

7.3.3)Ulica

Przyłęk Duży 55

7.3.4)Miejscowość

Rogów

7.3.5)Kod pocztowy

95-063

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1076250,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Miasta Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 076 250 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DAR-CAR Dariusz Gendek (Rogów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.