AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa płyt drogowych (YOMB) w ilości 6 500 szt.

Zamawiający Gminne Przedsiębiorstwo Remonotowo-usługowe Sp. z o.o. (Sławki, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Dostawa płyt drogowych (YOMB) w ilości 6 500 szt”. Termin składania ofert upływa 15 września 2026, 10:00. Planowany budżet: 338 000 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
338 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 września 2026, 10:00
10d 15h
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    04 września 2026

    Termin ofert: 15 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 15 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa płyt drogowych (YOMB) w ilości 6 500 szt.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 5

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 338 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO REMONOTOWO-USŁUGOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 221018753

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 A

1.5.2.)Miejscowość

Sławki

1.5.3.)Kod pocztowy

83-314

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.7.)Numer telefonu

58 684-12-26

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gpru@gpru-slawki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gpru-slawki.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa płyt drogowych (YOMB) w ilości 6 500 szt.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3c4bb880-fe08-475b-8060-2986e3772237

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00422151

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3c4bb880-fe08-475b-8060-2986e3772237

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest:
1.1. Komputer PC
a. parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HDD
b. zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych:
1. MS Windows 7 lub nowszy
2. OSX/Mac OS 10.10,
3. Ubuntu 14.04
c. Zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek:
1. Chrome 66.0 lub nowsza
2. Firefox 59.0 lub nowszy
3. Safari 11.1 lub nowsza
4. Edge 14.0 i nowsze
albo
1.2 Tablet/Telefon
a. Parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3
b. Przeglądarka Chrome 61 lub nowa
2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script, oraz cookies;
3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych:
1.1 specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2,
1.2 format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8,
1.3 oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zawarte w SWZ- rozdział XX

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zawarte w SWZ - rozdział XX

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

GPRU-V-31-05/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

338000 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowych płyt drogowych wielootworowych typu YOMB o wymiarach 100x75x12,5 cm w ilości 6 500 szt. Wykonanych zgodnie z normą PN-EN 1339:2005. Płyty winny być podwójnie krzyżowo zbrojone stalą wg norm PN-H-93247, PN-EN 10080, w strefie dolnej i górnej o minimalnej grubości prętów zbrojeniowych fi 6 mm. Grubość otuliny betonowej prętów zbrojonych 30 mm +/- 5 mm. Łączna masa zbrojenia w jednej płycie nie może być mniejsza niż 2,90 kg. Odporność płyt na ścieranie to 18000/5000 (mm3/mm2). Odporność na działanie mrozu stopień mrozoodporności F 150. Wytrzymałość na ściskanie - klasa betonu C30/37; nasiąkliwość nie większa niż 5%. Powierzchnia płyt winna być bez rys, pęknięć i ubytków betonu, o fakturze zwartej lub z formy, zgodnie z wymaganiami normowymi. Krawędzie płyt winne być równe i proste – maksymalne odchyłki od wymiarów nominalnych to: na długości +/- 5 mm, na szerokości +/- 5 mm, na grubości +/- 3 mm. Do każdej dostarczonej na budowę partii płyt YOMB potencjalny Wykonawca robót winien przedłożyć Zamawiającemu Certyfikat zgodności lub Deklarację zgodności z polską normą. Do oferty potencjalny Wykonawca robót winien przedłożyć Zamawiającemu Certyfikat zgodności lub Deklarację zgodności z normami oraz krajową ocenę techniczną i krajową deklarację właściwości użytkowych wraz z rysunkami technicznymi potwierdzającymi przekrój płyty i sposób zbrojenia, potwierdzające spełnienie wyżej wskazanych wymogów.
Dostawa płyt będzie się odbywać w godzinach 7:30 do 15:30, sukcesywnie według potrzeb w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie Gminy Somonino, w tym wzdłuż dróg gminnych zlokalizowanych na terenach leśnych i zadrzewionych. Zamówienia będą składane Wykonawcy drogą mailową lub telefonicznie sukcesywnie od dnia zawarcia umowy. Złożone zamówienie realizowane będzie w terminie nie krótszym niż 2 dni i nie dłuższym niż 5 dni.
Towar dostarczany będzie na ryzyko Wykonawcy transportem gwarantującym zachowanie jego należytej jakości. Koszt załadunku, transportu i rozładunku towaru pokrywa Wykonawca. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji umowy. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
Ilość zamawianych płyt podana jest w sposób szacunkowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zamówienia w zmniejszonych lub zwiększonych ilościach, z tym że zwiększenie zamówienia może nastąpić w zakresie do 15% od ilości łącznie zamówionych płyt zgodnie z umową.
Wykonawca udziela gwarancji oraz rękojmi na dostarczone materiały na okres min. 36 miesięcy. W przypadku dostarczenia towaru niezgodnego z parametrami określonymi przez Zamawiającego w niniejszej specyfikacji, lub dostarczenia przedmiotu wadliwego Wykonawca jest zobowiązany do jego wymiany w ciągu 24 godzin od zgłoszenia przez Zamawiającego.

4.2.6.)Główny kod CPV

44113800-3 - Materiały do układania nawierzchni drogowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Wybór najkorzystniejszej oferty, zostanie dokonany w oparciu o następujące kryteria:
cena – znaczenie - 100%
2. Ocena ofert będzie przeprowadzona według poniższego algorytmu (wzoru):

Cmin
K = ----------------- x 100
Cof

gdzie, powyższe oznacza odpowiednio:
K – ilość punktów otrzymanych przez ocenianą ofertę,
Liczba punktów jest liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zaokrągleń dokonuje się w ten sposób, że końcówki poniżej 0,005 punktu pomija się, a końcówki 0,005 punktu i wyższe zaokrągla się do 0,01 punktu.
C min - najniższa cena spośród wszystkich nie odrzuconych ofert (łącznie z podatkiem VAT).
C of. - cena ocenianej oferty (łącznie z podatkiem VAT).
3. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, który uzyska największą liczbę punktów

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące:
1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający wymaga aby wykonawca prowadzący działalność gospodarczą był wpisany do rejestru handlowego ( KRS lub CEiDG ),
2) Posiadania wiedzy i doświadczenie, dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Ocena potwierdzenia spełniania warunku zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonego oświadczenia wg wzoru załącznika Nr 2 do SWZ na zasadzie spełnia/nie spełnia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Załącznik nr 2 SWZ, oświadczenie o braku przynależności lub przynależności do grupy kapitałowej Załącznik nr 3 SWZ, Odpis KRS/CEIDG

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

oświadczenie w zakresie braku podstaw wyklęczenia z postępowania oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu Załącznik nr 2 SWZ

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Certyfikat zgodności lub Deklarację zgodności z normami, krajową ocenę techniczną i krajową deklarację właściwości użytkowych wraz z rysunkami technicznymi potwierdzającymi przekrój płyty i sposób zbrojenia, potwierdzające spełnienie wymogów przedmiotu zamówienia, sporządzone w postaci lub formie elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym – dokument stanowi obligatoryjny element oferty i jego brak lub wadliwość spowoduje odrzucenie oferty bez wzywania do złożenia, poprawienia lub uzupełnienia dokumentu.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia są zobowiązani ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.
2. Każdy z wykonawców składa odrębne oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia,
3. Oświadczenie w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu może zostać złożone wspólnie - warunki te wykonawcy mogą spełniać łącznie.
4. Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa odrębne oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej,
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarnie odpowiedzialność za wykonanie umowy

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień niniejszej umowy:
1) terminu zakończenia umowy: jeżeli nastąpi wydłużenie terminu wykonania prac przy modernizacji dróg zleconych Wykonawcy,
2) wynagrodzenia umownego: jeżeli zmianie ulegnie urzędowa stawka podatku VAT.
3) jeżeli nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, a także w innych przypadkach wskazanych w art. 455 ustawy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-15 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Za posrednictwem platformy e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-15 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

44113800-3Materiały do układania nawierzchni…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
275 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
123 000 zł338 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
215 000 zł
Źródło próbki
CPV 44113· kategoria CPV (5 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
123 000 zł
Mediana
275 000 zł
Górny kwartyl
338 000 zł
Ten przetarg (338 000 zł) znajduje się w typowym zakresie (Q1–Q3).
Budżet mieści się w środkowych 50% podobnych zamówień. Dobry punkt odniesienia do wyceny oferty. +23% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 15.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gminne Przedsiębiorstwo Remonotowo-usługowe Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sławki.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 338 000 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 44113800-3 (Materiały do układania nawierzchni drogowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.