Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
383 760 zł
Umowa zawarta
3 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa płyt drogowych (YOMB) w ilości 6 000 szt.

Zamawiający Gminne Przedsiębiorstwo Remonotowo-usługowe Sp. z o.o. (Sławki, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa płyt drogowych (YOMB) w ilości 6 000 szt”, wybierając ofertę wykonawcy Zdrojewscy Sp. z o.o. Sp. k. Wartość umowy: 383 760 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
383 760 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    14 lipca 2026

    Termin ofert: 23 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zdrojewscy Sp. z o.o. Sp. k. (Stężyca), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 383 760,00 zł (umowę zawarto 3 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO REMONOTOWO-USŁUGOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 221018753

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 A

1.5.2.)Miejscowość

Sławki

1.5.3.)Kod pocztowy

83-314

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.7.)Numer telefonu

58 684-12-26

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gpru@gpru-slawki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gpru-slawki.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f2a2fb8d-81d4-4170-aaed-400ed8820e07

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - gospodarka wodna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa płyt drogowych (YOMB) w ilości 6 000 szt.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f2a2fb8d-81d4-4170-aaed-400ed8820e07

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00374352

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00340555

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GPRU-V-31-04/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

334500 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowych płyt drogowych wielootworowych typu YOMB o wymiarach 100x75x12,5 cm w ilości 6 000 szt. Wykonanych zgodnie z normą PN-EN 1339:2005. Płyty winny być podwójnie krzyżowo zbrojone stalą wg norm PN-H-93247, PN-EN 10080, w strefie dolnej i górnej o minimalnej grubości prętów zbrojeniowych fi 6 mm. Grubość otuliny betonowej prętów zbrojonych 30 mm +/- 5 mm. Łączna masa zbrojenia w jednej płycie nie może być mniejsza niż 2,90 kg. Odporność płyt na ścieranie to 18000/5000 (mm3/mm2). Odporność na działanie mrozu stopień mrozoodporności F 150. Wytrzymałość na ściskanie - klasa betonu C30/37; nasiąkliwość nie większa niż 5%. Powierzchnia płyt winna być bez rys, pęknięć i ubytków betonu, o fakturze zwartej lub z formy, zgodnie z wymaganiami normowymi. Krawędzie płyt winne być równe i proste – maksymalne odchyłki od wymiarów nominalnych to: na długości +/- 5 mm, na szerokości +/- 5 mm, na grubości +/- 3 mm. Do każdej dostarczonej na budowę partii płyt YOMB potencjalny Wykonawca robót winien przedłożyć Zamawiającemu Certyfikat zgodności lub Deklarację zgodności z polską normą. Do oferty potencjalny Wykonawca robót winien przedłożyć Zamawiającemu Certyfikat zgodności lub Deklarację zgodności z normami oraz krajową ocenę techniczną i krajową deklarację właściwości użytkowych wraz z rysunkami technicznymi potwierdzającymi przekrój płyty i sposób zbrojenia, potwierdzające spełnienie wyżej wskazanych wymogów.
Dostawa płyt będzie się odbywać w godzinach 7:30 do 15:30, sukcesywnie według potrzeb w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie Gminy Somonino, w tym wzdłuż dróg gminnych zlokalizowanych na terenach leśnych i zadrzewionych. Zamówienia będą składane Wykonawcy drogą mailową lub telefonicznie sukcesywnie od dnia zawarcia umowy. Złożone zamówienie realizowane będzie w terminie nie krótszym niż 2 dni i nie dłuższym niż 5 dni.
Towar dostarczany będzie na ryzyko Wykonawcy transportem gwarantującym zachowanie jego należytej jakości. Koszt załadunku, transportu i rozładunku towaru pokrywa Wykonawca. Wymagana jest należyta staranność przy realizacji umowy. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
Ilość zamawianych płyt podana jest w sposób szacunkowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania zamówienia w zmniejszonych lub zwiększonych ilościach, z tym że zwiększenie zamówienia może nastąpić w zakresie do 15% od ilości łącznie zamówionych płyt zgodnie z umową.
Wykonawca udziela gwarancji oraz rękojmi na dostarczone materiały na okres min. 36 miesięcy. W przypadku dostarczenia towaru niezgodnego z parametrami określonymi przez Zamawiającego w niniejszej specyfikacji, lub dostarczenia przedmiotu wadliwego Wykonawca jest zobowiązany do jego wymiany w ciągu 24 godzin od zgłoszenia przez Zamawiającego.
2. Wynagrodzenie zostanie ustalone w oparciu o cenę jednostkową dostaw objętych przedmiotem zamówienia określoną w formularzu cenowym – Załącznik nr1 do SWZ, zgodnie z faktycznie dostarczoną ilością potwierdzoną przez Zamawiającego. W przypadku zmniejszenia ilości zamówionych płyt Wykonawcy nie będą przysługiwać wobec Zmawiającego żadne roszczenia, a cena jednostkowa pozostanie niezmieniona.
3. Zapłata za otrzymane materiały nastąpi przelewem w ciągu 30 dni od daty otrzymania faktury.
4. Dopuszcza się wystawienie faktury częściowej po dostarczeniu poszczególnej partii płyt.
5. Wykonawca zobowiązany jest do stałego współdziałania z Zamawiającym, koordynującym całością dostaw objętych niniejszym zamówieniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

44113800-3 - Materiały do układania nawierzchni drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

383760,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

383760,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

383760,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zdrojewscy Sp. z o.o. Sp. k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5891607811

7.3.3)Ulica

Rzemieślnicza 4

7.3.4)Miejscowość

Stężyca

7.3.5)Kod pocztowy

83-322

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

383760,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

44113800-3Materiały do układania nawierzchni…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
275 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
123 000 zł338 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
215 000 zł
Źródło próbki
CPV 44113· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
123 000 zł
Mediana
275 000 zł
Górny kwartyl
338 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminne Przedsiębiorstwo Remonotowo-usługowe Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sławki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 383 760 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 44113800-3 (Materiały do układania nawierzchni drogowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zdrojewscy Sp. z o.o. Sp. k. (Stężyca). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.