Odnawialne źródła energii w gminie Radomsko cz.2
Zamawiający Gmina Radomsko (Radomsko, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odnawialne źródła energii w gminie Radomsko cz.2”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=115, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wykonanie umowy
02 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 września 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Radomsko |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590648209 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Piłsudskiego 34 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Radomsko |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-500 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 44 683-27-07 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 44 685-13-60 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@gmina-radomsko.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.gmina-radomsko.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-eb5fcdae-eb6a-41f3-a17f-e22b02802134 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00419238 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 498209/S 144/2025 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Odnawialne źródła energii w Gminie Radomsko” projekt współfinansowany ze środków na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, nr umowy FELD.09.03-IŻ.00-0040/23-00 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Odnawialne źródła energii w gminie Radomsko cz.2 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | projektowanie i zrealizowanie dostawy, montażu i uruchomienie instalacji: pomp ciepła na potrzeby co i cwu - 104 sz. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 42511110-5 - Pompy grzewcze |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-17 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 7 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ECO-TEAM sp. z o.o. sp. komandytowa |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5732844438 |
| 4.3.3.) | Ulica | Władysława Jagiełły 60 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Częstochowa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 42-202 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 7416680,87 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/S 776983 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-13 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 4 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana lokalizacji części instalacji i zmiany ustawy o podatku vat - dot. KSeF |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | wystąpienia zmian w zakresie lokalizacji poszczególnych instalacji, związanych z procesem kompletowania ostatecznej listy beneficjentów końcowych, przygotowaniem przez nich lokalizacji i warunków technicznych umożliwiających montaż instalacji, inwentaryzacją i czynnościami formalnymi beneficjentów końcowych umożliwiających przeprowadzenie prac, które nie są działaniami zawinionymi ani zaniechaniami którejkolwiek ze stron umowy, a mającymi bezpośredni wpływ na możliwość zakończenia realizacji pełnego zakresu rzeczowego zadania w terminie wynikającym z Umowy, |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiany lokalizacji części instalacji |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | wystąpienia zmian w zakresie lokalizacji poszczególnych instalacji, związanych z procesem kompletowania ostatecznej listy beneficjentów końcowych, przygotowaniem przez nich lokalizacji i warunków technicznych umożliwiających montaż instalacji, inwentaryzacją i czynnościami formalnymi beneficjentów końcowych umożliwiających przeprowadzenie prac, które nie są działaniami zawinionymi ani zaniechaniami którejkolwiek ze stron umowy, a mającymi bezpośredni wpływ na możliwość zakończenia realizacji pełnego zakresu rzeczowego zadania w terminie wynikającym z Umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana lokalizacji części instalacji |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiany w zakresie lokalizacji instalacji, związanej z procesem kompletowania ostatecznej listy beneficjentów końcowych, przygotowaniem przez nich lokalizacji i warunków technicznych umożliwiających montaż instalacji, inwentaryzacją i czynnościami formalnymi beneficjenta końcowego umożliwiających przeprowadzenie prac, które nie są działaniami zawinionymi ani zaniechaniami którejkolwiek ze stron umowy, a mającymi bezpośredni wpływ na możliwość zakończenia realizacji pełnego zakresu rzeczowego zadania w terminie wynikającym z Umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana stawki vat przy zmianie lokalizacji jednostkowej instalacji |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | w związku ze zmianą wysokości wynagrodzenia za montaż urządzeń w innej lokalizacji lub o innej mocy bądź w innej stawce podatkowej VAT, które nie są działaniami zawinionymi ani zaniechaniami którejkolwiek ze stron umowy, a mającymi bezpośredni wpływ na możliwość zakończenia realizacji pełnego zakresu rzeczowego zadania w terminie i poprawnego jego rozliczenia |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 111994,07 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 7528674,94 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →