DOSTAWA ASORTYMENTU NIEZBĘDNEGO REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY CYWILNEJ
Zamawiający Gmina Miejska Ostróda (Ostróda, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „DOSTAWA ASORTYMENTU NIEZBĘDNEGO REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU OCHRONY LUDNOŚCI I OBRONY…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
28 sierpnia 2026
Termin ofert: 9 września 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
02 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MIEJSKA OSTRÓDA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510743404 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Adama Mickiewicza 24 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ostróda |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 14-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL621 - Elbląski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | karol.zuranski@um.ostroda.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bipostroda.warmia.mazury.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00418879 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00412415 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.8. | Wykaz przedmiotowych środków dowodowych Przed zmianą | a) (dotyczy wszystkich części) dokument zawierający szczegółowe parametry techniczne oferowanych produktów, który będzie służył do weryfikacji spełniania przez oferowane produkty wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia- w szczególności: karta techniczna z listą parametrów / właściwości technicznych producenta lub inne przedmiotowe środki dowodowe, z których wynika sposób spełnienia danego wymagania. Wymienione dokumenty muszą zawierać nazwę producenta i model; b) (dotyczy części 8): certyfikat, raport z badań lub dokument równoważny wydany przez niezależną jednostkę badawczą, potwierdzający zgodność oferowanego śpiwora z normą EN ISO 23537 (lub równoważną) w zakresie zakresów temperatur (komfort, limit, ekstremum); c) (dotyczy części 13): dokument producenta silnika potwierdzający spełnienie wymagań Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016 / 1628 dla zastosowań awaryjnych stacjonarnych (Emergency Stationary)- dotyczy każdego agregatu stanowiącego przedmiot oferty. Informacje dotyczące wymaganych przedmiotowych środków dowodowych: - karta techniczna (Technical Data Sheet tzw. TDS)- przez kartę techniczną Zamawiający rozumie- dokument informacyjny, który zawiera co najmniej parametry techniczne oraz właściwości fizykochemiczne produktu; - Uwaga! Jako karta techniczna lub inny przedmiotowy środek dowodowy nie może zostać złożony opis przedmiotu zamówienia Zamawiającego; - jeżeli z przyczyn niezależnych od wykonawcy nie może on uzyskać przedmiotowych środków dowodowych, wykonawca może przedstawić inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, o ile udowodni w ofercie, że zaoferowane przez niego dostawy spełniają wymagania, cechy lub kryteria określone przez Zamawiającego; - w przypadku, gdy wykonawca oferuje rozwiązania równoważne w stosunku do opisu przedmiotu zamówienia (w tym powołujące się na równoważne normy lub parametry), jest on zobowiązany jednoznacznie wykazać (udowodnić) w składanych przedmiotowych środkach dowodowych, że oferowane produkty spełniają wymagania Zamawiającego na poziomie nie gorszym niż określone w opisie przedmiotu zamówienia; - Zamawiający nie przewiduje uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych. Po zmianie: a) (dotyczy wszystkich części) dokument zawierający szczegółowe parametry techniczne oferowanych produktów, który będzie służył do weryfikacji spełniania przez oferowane produkty wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia- w szczególności: karta techniczna z listą parametrów / właściwości technicznych producenta lub inne przedmiotowe środki dowodowe, z których wynika sposób spełnienia danego wymagania. Wymienione dokumenty muszą zawierać nazwę producenta i model; b) (dotyczy części 8): certyfikat, raport z badań lub dokument równoważny wydany przez niezależną jednostkę badawczą, potwierdzający zgodność oferowanego śpiwora z normą EN ISO 23537 (lub równoważną) w zakresie zakresów temperatur (komfort, limit, ekstremum). Informacje dotyczące wymaganych przedmiotowych środków dowodowych: - karta techniczna (Technical Data Sheet tzw. TDS)- przez kartę techniczną Zamawiający rozumie- dokument informacyjny, który zawiera co najmniej parametry techniczne oraz właściwości fizykochemiczne produktu; - Uwaga! Jako karta techniczna lub inny przedmiotowy środek dowodowy nie może zostać złożony opis przedmiotu zamówienia Zamawiającego; - jeżeli z przyczyn niezależnych od wykonawcy nie może on uzyskać przedmiotowych środków dowodowych, wykonawca może przedstawić inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, o ile udowodni w ofercie, że zaoferowane przez niego dostawy spełniają wymagania, cechy lub kryteria określone przez Zamawiającego; - w przypadku, gdy wykonawca oferuje rozwiązania równoważne w stosunku do opisu przedmiotu zamówienia (w tym powołujące się na równoważne normy lub parametry), jest on zobowiązany jednoznacznie wykazać (udowodnić) w składanych przedmiotowych środkach dowodowych, że oferowane produkty spełniają wymagania Zamawiającego na poziomie nie gorszym niż określone w opisie przedmiotu zamówienia; - Zamawiający nie przewiduje uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-07 09:00 Po zmianie: 2026-09-09 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-07 09:10 Po zmianie: 2026-09-09 09:10 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-10-06 Po zmianie: 2026-10-08 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.