AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Sukcesywne dostawy worków foliowych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych IX’2026– II’2027

Zamawiający Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. (Pleszew, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Sukcesywne dostawy worków foliowych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych IX’2026–…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 10:00
5d 7h
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji pojedynczego zamówienia40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresDostawy pojedynczego zamówienia są oceniane według czasu licznego od e-maila ze zgłoszeniem zapotrzebowania do dostawy, przy czym dostawa w ciągu 7 dni daje 40 pkt, w 8 - 10 dni 20 pkt, a powyżej 10 dni 0 pkt.

    Źródło: Specyfikacja Warunków Zamówienia
  • 2

    TerminRealizacja trwa do 2027-02-28, a termin realizacji pojedynczego zamówienia ma wagę 40 przy kryterium ceny 60.

  • 3

    ZakresZamówienie obejmuje szacunkowo ok. 30.800 rolek worków niebieskich, ok. 53.600 rolek żółtych, ok. 1.200 rolek brązowych, ok. 1.100 rolek białych i ok. 1.100 rolek zielonych, a minimalna ilość pojedynczego zamówienia to 10.000 szt. worków danego koloru.

  • 4

    ZakresZamawiający wymaga wskazania w ofercie części zamówienia powierzanych podwykonawcom i firm podwykonawców, a brak takiego wskazania oznacza, że cały zakres zamówienia będzie wykonywany osobiście przez Wykonawcę.

    Źródło: Specyfikacja Warunków Zamówienia
  • 5

    Zakrescenę trzeba wkalkulować wykonanie 4 matryc do nadruku dla miejscowości Pleszew, a dostawa trafia do magazynów przy ul. Polnej 71 w Pleszewie.

  • 6

    ZakresWykonawca ma przekazać próbki worków do selektywnej zbiórki odpadów w każdym kolorze, przy czym nadruki nie są wymagane.

    Źródło: Specyfikacja Warunków Zamówienia

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2022, 2023, 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2026) wygrał SIPEKO GROUP Sp. z o.o. Sp.K. przy 5 ofertach.

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250423184

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Polna 71

1.5.2.)Miejscowość

Pleszew

1.5.3.)Kod pocztowy

63-300

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pkpleszew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pkpleszew.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywne dostawy worków foliowych do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych IX’2026– II’2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-26957d1a-eda3-463f-8997-fafa7acb1c12

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418710

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-26957d1a-eda3-463f-8997-fafa7acb1c12

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

5. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie eZamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania konta, zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa regulamin dostępny pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu, oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy” – zawierające interaktywne instrukcje.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Szczegółowo opisano w załączniku nr 6 do SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

5/ZP/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy foliowych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Charakterystyka:
1) Worki HDPE, LDP w kolorze niebieskim – ok. 700mm * 1000 mm (120l) - grubość min. 40 mikronów, półprzeźroczyste umożliwiające szybką ocenę zawartości, worki z taśmą ściągającą umieszczoną w tunelu górnej części worka, bez zgrzewu w dolnej części worka, worki konfekcjonowane w rolkach po min. 10 szt. max. 20 szt., separowane (każdy worek nawinięty na rolkę osobno), worki nie mogą posiadać perforacji służącej do odrywania, nadruk: czarny, wymiar: ok. 24*30 cm (logo firmy, adres, telefon i informacja o sposobie korzystania). Szacowana ilość: ok. 30.800 rolek po 10 szt.
2) Worki HDPE, LDP w kolorze żółtym – ok. 700mm * 1000 mm (120l) - grubość min. 40 mikronów, półprzeźroczyste umożliwiające szybką ocenę zawartości, worki z taśmą ściągającą umieszczoną w tunelu górnej części worka, bez zgrzewu w dolnej części worka, worki konfekcjonowane w rolkach po min. 10 szt. max. 20 szt., separowane (każdy worek nawinięty na rolkę osobno) (każdy worek nawinięty na rolkę osobno), worki nie mogą posiadać perforacji służącej do odrywania, nadruk: czarny, wymiar: ok. 24*30 cm (logo firmy, adres, telefon i informacja o sposobie korzystania). Szacowana ilość: ok. 53.600 rolek po 10 szt.
3) Worki HDPE, LDP w kolorze brązowe – ok. 700mm * 1000 mm (120l) - grubość min. 40 mikronów, półprzeźroczyste umożliwiające szybką ocenę zawartości, worki z taśmą ściągającą umieszczoną w tunelu górnej części worka, bez zgrzewu w dolnej części worka, worki konfekcjonowane w rolkach po min. 10 szt. max. 20 szt., separowane (każdy worek nawinięty na rolkę osobno), separowane (każdy worek nawinięty na rolkę osobno), worki nie mogą posiadać perforacji służącej do odrywania, nadruk: czarny, wymiar: ok. 24*30 cm, (logo firmy, adres, telefon i informacja o sposobie korzystania). Szacowana ilość: ok. 1.200,00 rolek po 10 szt.
4) Worki HDPE, LDP w kolorze białym – ok. 500mm * 1000 mm (80l) - grubość min. 60 mikronów, półprzeźroczyste umożliwiające szybką ocenę zawartości, worki z taśmą ściągającą umieszczoną w tunelu górnej części worka, bez zgrzewu w dolnej części worka, worki konfekcjonowane w rolkach po min. 10 szt. max. 20 szt., separowane (każdy worek nawinięty na rolkę osobno), separowane (każdy worek nawinięty na rolkę osobno), worki nie mogą posiadać perforacji służącej do odrywania, nadruk: czarny, wymiar: ok. 24*30 cm, (logo firmy, adres, telefon i informacja o sposobie korzystania). Szacowana ilość: ok. 1.100 rolek po 10 szt.
5) Worki HDPE, LDP w kolorze zielone – ok. 500mm * 1000 mm (80l) - grubość min. 60 mikronów, półprzeźroczyste umożliwiające szybką ocenę zawartości, worki z taśmą ściągającą umieszczoną w tunelu górnej części worka, bez zgrzewu w dolnej części worka, worki konfekcjonowane w rolkach po min. 10 szt. max. 20 szt., separowane (każdy worek nawinięty na rolkę osobno), separowane (każdy worek nawinięty na rolkę osobno), worki nie mogą posiadać perforacji służącej do odrywania, nadruk: czarny, wymiar: ok. 24*30 cm, (logo firmy, adres, telefon i informacja o sposobie korzystania). Szacowana ilość: ok. 1.100 rolek po 10 szt.
Ponadto:
1) Parametry worków powinny spełniać wymagania określone w normach dotyczących worków używanych do selektywnej zbiórki odpadów w gospodarstwach domowych.
2) Minimalna ilość pojedynczego zamówienia to 10.000 szt. worków danego koloru tj. 1.000 rolek.
3) W cenę należy wkalkulować wykonanie 4 matryc do nadruku dla miejscowości Pleszew – wzory w .cdr przekaże Zamawiający.
4) Miejsce dostawy magazyny: ul. Polna 71 w Pleszewie.

4.2.6.)Główny kod CPV

19520000-7 - Produkty z tworzyw sztucznych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

19640000-4 - Torebki i torby z odpadów i resztek polietylenu

18930000-7 - Worki i torby

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-02-28

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Opisano w pkt. 24 Specyfikacji warunków Zamówienia

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji pojedynczego zamówienia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

1. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem załączników dostępnych na Platformie eZamówienia pobierając, wypełniając i podpisując elektronicznie

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  • 25.
    Formalności jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
  • 1.
    Wykonawca, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza przekaże Zamawiającemu próbki worków do selektywnej zbiórki odpadów w każdym kolorze – nadruki nie są wymagane.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026wygrał(a): SIPEKO GROUP Sp. z o.o. Sp.K.61 tys. zł5 ofertwynik →
  2. 2025wygrał(a): ERG Bieruń Sp. z o.o.50 tys. zł5 ofertwynik →
  3. 2025wygrał(a): SIPEKO GROUP Sp. z o.o.88 tys. zł2 ofertywynik →
  4. 2024wygrał(a): PPHU MARCIN Artur Tarczyński52 tys. zł3 ofertywynik →
  5. 2024wygrał(a): PPHU MARCIN Artur Tarczyński49 tys. zł3 ofertywynik →
  6. 2023wygrał(a): PPHU MARCIN Artur Trczyński51 tys. zł3 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pleszew.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 19520000-7 (Produkty z tworzyw sztucznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.